"Žalgiris" išsigelbėjo mače prieš rumunus (VIDEO)

Antrąjį pasiruošimo etapą naujam sezonui Vilniaus „Žalgirio“ vyrai pradėjo rungtynėmis su „CS Concordia“ futbolininkais iš Rumunijos ir sužaidė lygiosiomis 2:2 (1:1)

Šeštadienį sutriuškinę Lietuvos vicečempionus Pakruojo „Kruoją“ net 7:2, šį kartą Rumunijos aukščiausioje lygoje žaidžiančiai ekipai teko sunkesnis barjeras.

Nors pirmasis įvartis į „Žalgirio“ vartus krito jau 14-ą minutę, tačiau permainingo ir emocingo pirmojo kėlinio pabaigoje po Justo Lasicko rezultatyvaus perdavimo kamuolį į vartų tinklą pasiuntė Jakubas Wilkas.

Antrojo kėlinio pradžioje buvo pakeista pusė komandos futbolininkų, o tai atsispindėjo ir žaidime. Daugiau klydę žalgiriečiai 75-ą minutę praleido dar vieną įvartį – 2:1.

Vienuolikė iš Vilniaus pačioje rungtynių pabaigoje vėl parodė čempionišką charakterį. Po Vytauto Lukšos perdavimo 89-ą minutę pasižymėjo 16-metis Julius Momkus, kuriam tai buvo debiutas pagrindinėje komandoje.

Rungtynes kiek aktyviau pradėjo ekipa iš Rumunijos, tačiau žalgiriečiai jau 4-ą minutę smūgiu iš toli pavojingai grasino varžovų vartams.

Nepaisant lygios kovos, 14 minutę įvartis krito į Sauliaus Klevinsko ginamus vartus, kai Vilniaus ekipos gynėjai po lengvo samyšio leido vienam prieš vartus iššokti „CS Concordia“ žaidėjui.

Iniciatyvą perėmusi Rumunijos komanda nuolat grasino Lietuvos čempionų vartams, tačiau šįkart gynyba žaidė kur kas patikimiau. Ypač daug pagyrų nusipelnė S. Klevinskas, ne vieną kartą patikimai atrėmęs priešininkų išpuolius.

Vėliau pradėjo kaisti atmosfera ir dėl ginčų su teisėju 32-ą minutę geltona kortele nubaustas Linas Pilibaitis.

Vos už šešių minučių Rumunijos ekipos futbolininkas prasižengė prieš tą patį L. Pilibaitį. Baudos smūgį realizavo J. Wilkas, tačiau jo smūgį už galinės linijos išmušė „CS Concordia“ vartininkas. Po įžaisto kampinio Justas Lasickas atliko perdavimą J. Wilkui, kuris gražiu smūgiu kaire koja iš arti nuginklavo vartininką.

40-ą minutę progą pasižymėti turėjo Kristis Andreou, kuris po J. Wilko perdavimo iššoko vienas prieš vartus. Deja, tuo metu suplazdėjo šoninio teisėjo vėliavėlė.

Po trijų minučių progą pasižymėti turėjo tas pats J. Wilkas, kurį tiesiai priešais vartininką gražiai išvedė Justas Lasickas. Legionieriaus iš Lenkijos gražų suktą smūgį pažeme prie virpsto šiaip ne taip „ištraukė“ vartininkas.

Kadangi nebuvo stabdymų, teisėjas laiko nepridėjo. Po pirmojo kėlinio rezultatas 1:1.

Antrajame kėlinyje įvyko net šeši keitimai, tad kardinaliai pasikeitė ir komandos žaidimas. Nors jau 51-ą minutę puikios progos neišnaudojo po keitimo pasirodęs Edvinas Baniulis, kuris išėjo vienas prieš vartininką, tačiau komanda dažnai klydo ir atidavė iniciatyvą.

Tad įvarčio nereikėjo laukti ypač ilgai – 75-ą minutę po chaoso „Žalgirio“ baudos aikštelėje galva kamuolį į vartus galva stipriu smūgiu iš arti pasiuntė priešininkų puolėjas.

Nepaisant to, „Žalgiris“ parodė charakterį ir išsivadavo iš klampaus rumunų primesto žaidimo. 89-ą minutę po Vytauto Lukšos perdavimo vienas krašte Julius Momkus puikiu smūgiu iš arti nuginklavo priešininkų vartininką - 2:2. 16-mečiui J. Momkui tai buvo ne tik debiutinės rungtynės „Žalgirio“ gretose, bet ir pirmasis įvartis.

Nors Lietuvos čempionai ir perėmė iniciatyvą, teisėjas komandoms leido sužaisti vos vieną minutę pridėtinio laiko, tad komandos taikiai išsiskirstė esant lygiam rezultatui.

„Žalgiris“ – „CS Concordia“ 2:2