"Žalgiris" įtikinamai įveikė čempionato lyderius "Trakus" (VIDEO)

Vilniaus „Žalgiris“ įtikinama pergale pradėjo III „SMScredit.lt A lygos“ ratą. Sostinės komanda užtikrintai įveikė vienus pagrindinių konkurentus kovoje dėl čempionų titulo „Trakus“ rezultatu 3:1 (0:0) ir sumažino atsilikimą turnyro lentelėje iki minimumo.

Dusyk nugalėtojų gretose pasižymėjo Linas Pilibaitis, vieną įvartį pridėjo komandoje debiutavęs Matija Ljujičius.

Riteriai mačą pradėjo kiek netikėtai į gynybos liniją atitraukę saugą Aleksandrą Byčenoką, o gynėją Justiną Januševskį treneriai paliko ant atsarginių suolo. Žalgiriečių gretose pasirodė traumą išsigydęs puolėjas Bahrudinas Atajičius, tačiau vietą puolime vienas rezultatyviausių sostinės komandos futbolininkų užleido L.Pilibaičiui ir rungtyniavo aikštės krašte.

Pusę pirmojo kėlinio iniciatyva priklausė „Trakams“, kuriuos į priekį vedė Nerijus Valskis. Lietuvos rinktinės žaidėjas keletą kartų privertė Armanto Vitkausko demonstruoti meistriškumą smūgiais iš toli.

Pamažu perėmęs kamuolio kontrolę, čempionas atitraukė žaidimą nuo savo vartų bei ėmė ieškoti spragų varžovų gynyboje, tačiau pavojingų epizodų surengti nesisekė, rimčiau padirbėti Mariui Rapaliui teko tik atremiant stiprų L.Pilibaičio šūvį

Komandoms aikštėje praleidus pusvalandį, riterių vartininkui vėl teko įsijungti į žaidimą ir virš skersinio nukreipti dar vieną L.Pilibaičio bandymą įmušti. Žalgirietis kampinio metu stovėjo nugara į vartus, tačiau tai nesutrukdė smūgiui galva.

Pirmoji „Žalgirio“ ataka iškart po pertraukos buvo sėkminga. Vytauto Lukšos link vartų perduotą kamuolį vienu lietimu į apatinį vartų kampą nukreipė L.Pilibaitis, išvesdamas Vilniaus ekipą į priekį.

Netrukus dar vienas V.Lukšos perdavimas baudos aikštelėje surado B.Atajičių, tačiau legionieriui pataikyti į vartus nepavyko.

Po įvarčio žalgiriečiai vėl atsitraukė link savo vartų, laukdami progų greitoms atakoms bei į aikštę išleido debiutavusį komandoje puolėją Andriją Kaludjerovičių. Pakeisto Tautvydo Eliošiaus vietoje ėmė žaisti L.Pilibaitis, tuo tarpu legionierius iš Serbijos užėmė vietą atakos smaigalyje.

Taktiniai pakeitimai nesutrukdė L.Pilibaičiui padvigubinti „Žalgirio“ persvaros 62-ą minutę. Saugo smūgis galva buvo tikslus po B.Atajičiaus perdavimo greitos atakos metu.

Kėlinio viduryje čempionų gretose aikštėje pasirodė dar vienas naujokas – serbas M.Ljujičius. Saugui užteko vos aštuonių minučių savo debiutą pažymėti įvarčiu. Suklaidinęs Jevgenijų Zasavitskį, jis nepaliko M.Rapaliui jokių vilčių smūgiu iš baudos aikštelės prieigų.

Vilniečiams trūko nedaug iki ketvirtojo įvarčio, bet Lino Klimavičiaus smūgį kampinio metu nuo vartų linijos atmušė prie virpsto stovėjęs Deividas Česnauskis.

„Trakų“ pastangos įmušti paguodos įvartį buvo sėkmingos. Dmitrijui Rekišui varžovų gynėjai paliko pernelyg daug laisvės ir susilaukė A.Vitkausko priekaištų po to, kai riterių legionieriaus pažeme smūgiuotas kamuolys suspurdėjo vartų tinkle.