"Žalgiris" įveikęs "Šilutę" įsitvirtino ketvirtoje vietoje © Eurofootball.lt
Vienintelėse Vilniuje vykusiose rungtynėse šeštadienį vietos "Žalgiris" susitiko su praėjusiame ture iš turnyrinės lentelės dugno pakilusia "Šilutės" ekipa. Sostinės klubas įrodė savo pranašumą prieš varžovus ir nugalėjęs rezultatu 2-0 įsitvirtino ketvirtoje vietoje, kuri garantuoja kelialapį į kitų metų Baltijos taurės turnyrą.

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 450 žiūrovų
Teisėjas - Antanas Rubys
"%c00032" 2 - 0 "%c00141"
21' [1 - 0] Igoris Morinas
59' [2 - 0] Tadas Labukas

"Žalgiris": Šetkus; Choruži, Ngapunu, Steško, Krukovski; Poderis (82' A.Steško), Miliškevičius (46' Lemežis), Vilėniškis, Bursuc; Morinas, Labukas (60' Mižigurskis)

"Šilutė": Vertelis; Nesterenko, Juozaitis, Deveika (46' Vyšniauskas), Žigutis; Papečkys, Vičius, Kižys (65' Šulkevičius), Fattakhov (46' Marozas), Gražys; Podelis

[imgck]http://www.eurofootball.lt/img/news/zalgiris-silute.jpg[comment]Prieš rungtynes tylos minute buvo pagerbti prieš metus žuvę "Žalgirio" sirgaliai. (A.Saldos nuotr.)[/comment] "Žalgiris" visas rungtynes dominavo prieš praėjusiame ture "Šiaulius" įveikusią "Šilutę". Šeimininkai į priekį galėjo išsiveržti jau ketvirtą rungtynių minutę, tačiau puikų perdavimą baudos aikštelės centre apylaisvis gavęs Tadas Labukas per ilgai užtruko, kol pasitaisė kamuolį ir apsisuko, ir nuo jo smūgio nesunkiai apsigynė "Šilutės" gynėjai.

Jau po minutės pavojinga kontrataka atsakė šilutiškiai, tačiau jų smūgį sėkmingai atrėmė Ernestas Šetkus. Nuo pat rungtynių pradžios "Žalgiris" dominavo aikštėje ir šilutiškiams sunkiai sekėsi pereiti į varžovų aikštės pusę.

Sužaidus apie aštuonias minutes dar vienos progos neišnaudojo T.Labukas, iš aštuonių metrų smūgiavęs virš vartų, o sužaidus 15 minučių iš baudos aikštelės kampo Marijano Choruži stipriai smūgiuotas kamuolys praskriejo visai virš skersinio.

Po poros minučių iš dešiniojo krašto skersuotą kamuolį galva pavojingai smūgiavo "Žalgirio" legionierius iš Kamerūno Bertrandas Ngapunu, tačiau puikią reakciją pademonstravo pamario ekipos vartininkas Laurynas Vertelis.

Vis tik ilgai brendęs įvartis į "Šilutės" vartus krito 21 minutę, kai po vieno pavojingo smūgio L.Vertelis kamuolį atmušė ties vartu linija, kur jį sumaištyje į vartus pasiuntė Igoris Morinas.

Pirmajame kėlinyje sužaidus apie pusvalandį kiek atsipalaidavę "Žalgirio" futbolininkai vos nepadvigubino persvaros, tačiau Eimanto Poderio iš maždaug 30 metrų labai stipriai smūgiuotas kamuolys praskriejo visai greta virpsto.

[imgcr]http://www.eurofootball.lt/img/news/zalgiris-silute2.jpg[comment]T.Papečkio baudos smūgį atrėmė E.Šetkus.[/comment] Jau kitos atakos metu į tai vos įvarčiu neatsakė "Šilutė", tačiau tačiau vienas prieš E.Šetkų išbėgęs kapitonas Tadas Papečkys per toli atleido kamuolį ir nesugebėjo smūgiuoti. Po poros minučių dar vieną progą turėjo T.Papečkys, tačiau jo baudos smūgį iš maždaug 20 metrų sėkmingai atrėmė E.Šetkus.

Pirmasis kėlinys vos nesibaigė "Šilutės" įvarčiu, kai po grubių B.Ngapunu klaidų virtinės prieš vartus su kamuoliu atsidūrė "Šilutės" puolėjas, tačiau šis nepasinaudojo tokia dovana ir vos parideno kamuolį link vartininko.

Blankokame antrajame kėlinyje "Žalgirio" pergalę 61 minutę užtvirtino Tadas Labukas, kai dešiniajame baudos aikštelės krašte kamuolį perėmęs Julianas Bursukas atliko perdavimą į vidurį ir atakai tęsiantis po gražaus atmetimo kulnu Lietuvos rinktinės puolėjas iš maždaug penkių metrų "sušaudė" L.Vertelį. Iš karto po šio įvarčio T.Labukas buvo pakeistas ir išlydėtas sirgalių ovacijomis.

Po penkių minučių rezultatas vos netapo triuškinamu, kai po kampinio vos kamuolio "neuždarė" Valerijus Mižigurskis, o iki rungtynių pabaigos likus apie 15 minučių užsitesusią ir per daug uždelstą "Žalgirio" ataką labai netiksliu smūgiu iš maždaug 12 metrų pabaigė E.Poderis.

Likus žaisti maždaug penkias minutes dar vieną progą turėjo T.Papečkys, tačiau išbėgęs vienas prieš E.Šetkų jis smūgiavo tiesiai į vartininką, kuris sėkmingai atmušė kamuolį.

Vis tik paskutinę progą rungtynėse turėjo "Žalgiris": po R.Vilėniškio perdavimo baudos aikštelėje su kamuoliu atsidūręs V.Mižigurskis nesuvaldė kamuolio ir svečiai sėkmingai apsigynė.