"Žalgiris" sutriuškino svečius iš Klaipėdos (VIDEO)

„SMScredit.lt A lygoje“ neliko „Žalgirio“ neįveiktų komandų. Kartą sužaidęs lygiosiomis, kartą – įveikęs šalies čempionus „Klaipėdos granitas“ buvo priverstas kapituliuoti trečiojo rato rungtynėse Vilniuje. Čempionato lyderis nepasigailėjo katastrofišką gynybą antrajame kėlinyje demonstravusios uostamiesčio ekipos ir iškovojo nesunkią pergalę rezultatu 4:0 (1:0).

Nors persvarą turėjo „Žalgiris“, iki vienintelio pirmajame kėlinyje įvarčio abi komandos sukūrė tik po vieną pavojingą momentą. Iš pradžių išsiveržti į priekį galėjo klaipėdiečiai, bet, Rokui Borusui įmetus kamuolį į baudos aikštelę iš užribio, Dominyko Galkevičiaus smūgis 11-ąją minutę kliudė šalia buvusį gynėją ir nuskriejo virš vartų.

25-ąją minutę efektingai varžovą suklaidino Artūras Žulpa ir parideno kamuolį visiškai laisvam Linui Pilibaičiui. Rezultatyviausiam vilniečių futbolininkui beliko griebtis už galvos stipriu smūgiu nepataikius į vartus.

Tai, kas nepavyko komandos draugui, 36-ąją minutę padarė pats A.Žulpa. Įkirtęs į baudos aikštelę iš sulaukęs idealiai tikslaus Manto Kuklio perdavimo saugas stipriu smūgiu į tolimą vartų kampą išvedė „Žalgirį“ į priekį.

M.Kuklys prieš pat pertrauką pademonstravo puikius technikos sugebėjimus ir baudos aikštelėje puikiais klaidinančiais judesiais už savęs paliko iškart du šalia jo buvusius gynėjus, bet bandymas perkelti kamuolį per vartus palikusį stipriausios šalyje futbolo lygos debiutantą Tadą Norbutą.

Pirmoje rungtynių pusėje pakankamai patikimai žaidusi „Klaipėdos granito“ gynyba subyrėjo į šipulius, atsiverdama didžiules skyles. Vienas po kito prie svečių vartų pasipylė pavojingi momentai.

Dviejų puikių progų per pirmas penkias antrojo kėlinio minutes neišnaudojęs Serge Nyuiadzis išnaudojo savo trečiąjį šansą. Legionieriui iš Prancūzijos pavyko pasižymėti 50-ąją minutę, nukreipiant į vartus gynėjo blokuotą kamuolį po Jakubo Wilko smūgio.

Dar vieną grubią klaidą „Žalgiris“ išnaudojo 66-ąją minutę. Andro Švrljuga baudos aikštelėje surado visiškai laisvą J.Wilką. Legionieriaus iš Lenkijos smūgį sugebėjo atmušti puikią reakciją pademonstravęs T.Norbutas, tačiau niekas neatskubėjo vartininkui į pagalbą, todėl šalia buvusiam L.Pilibaičiui beliko nukreipti kamuolį į tuščius vartus.

Paskutinis rungtynių įvartis į uostamiesčio komandos vartus krito 72-ąją minutę.  Po gražios vilniečių atakos dešiniajame flange antrąsyk rungtynėse komandos draugai sveikino S.Nyuiadzį, vienu lietimu „uždariusį“ aštrų ir tikslų A.Švrjlugos perdavimą.

Tik 74-ąją minutę „Klaipėdos granito“ komanda pirmą kartą privertė į žaidimą įsijungti aikštės šeimininkų vartininką Armantą Vitkauską. Jam teko į kampinį nukreipti kiek netikėtą Mihailo Zizelevo baudos smūgį iš labai aštraus kampo.

„Žalgirio“ vyr. treneris M.Zubas suteikė progą „SMScredit A lygoje“ debiutuoti puolėjui Dariui Kazubovičiui. Futbolininkas savo debiutą galėjo pažymėti įvarčiu, bet po perdavimo iš gilumos išbėgos vienas prieš vartus, bet sudelsė smūgiuoti ir atskubėjęs gynėjas pavojų likvidavo.

Labai aktyviai viso mačo metu prie komandos puolimo prisijungdavęs centro gynėjas S.Kerla pademonstravo puikius kamuolio valdymo įgūdžius ir reidą pro keturis gynėjus užbaigė labai pavojingu, bet šiek tiek netiksliu tolimu smūgiu 84-ąją minutę.

Rungtynių pabaigoje žiūrovų plojimų susilaukė efektingai per save į vartus smūgiavęs Vaidotas Šilėnas.

<iframe width="500" height="323"src="//www.youtube.com/embed/0jUchvpJNdY" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>