"Žalgiris" Vilniuje įveikė šilutiškius © Eurofootball.lt
Šeštadienį kepinant saulei gana blankiose 12-ojo turo rungtynėse Vilniaus "Žalgiris" namuose 2-0 įveikė turnyro autsaiderius "Šilutės" futbolininkus ir atsirevanšavo už pirmajame rate Šilutėje be įvarčių pasibaigusias rungtynes.

Vilniaus "Žalgirio" stadionas
Teisėjas - Edmundas Gaigalas
Vilniaus "%c00032" 2 - 0 "%c00141"
31` [1 - 0] Eimantas Poderis
62` [2 - 0] Igoris Morinas

"Žalgiris": Rapalis; Choruži, I.Steško, Ngapounou, Lukoševičius (73' Dubina); Morinas, Vilėniškis, Ostap, Bursuc; Poderis (68' Lemežis), Misiuk (54' Mižigurskis)

"Šilutė": L.Vertelis; Brezina, Khubutia (65; Ostreika), Kijanskas, Vaikasas; Zubavičius, Vičius, Bezykornovas (76; Petkevičius), Kovačev, Stinga (46; Valskis); Normantas

Rungtynes aktyviau pradėjo "Žalgiris" ir jau pirmą minutę po Eimantos Poderio iš kairiojo krašto pakelto baudos smūgio kamuolio prie artimojo virpsto laisvas į vartus nepasiuntė Raimondas Vilėniškis, vienu lietimu smūgiavęs virš vartų.

"Šilutės" futbolininkams sunkiai sekėsi pulti ir jų atakos dažnai pasibaigdavo nepriartėjus prie žalgiriečių baudos aikštelės - taip atsitiko ir ketvirtą rungtynių minutę, kai Vygantas Zubavičius nestipriai ir labai netaikliai smūgiavo iš už baudos aikštelės ribų.

Jau po minutės "Žalgirio" žaidėjai bei stadione susirinkę sirgaliai reikalavo 11 metrų baudinio, kai "Šilutės" gynėjas Ivanas Brezina baudos aikštelėje pargriovė Nikolajų Misiuką, tačiau teisėjo švilpukas tylėjo.

Tuo metu už aikštės ribų įvyko kurioziškas dalykas - "Žalgirio" stadiono pranešėjui nusistebėjus, kodėl į rungtynių protokolą neįtrauktas "FBK Kauno" konsultantas Eduardas Malofejevas sėdi ant pamario ekipos atsarginių žaidėjų suolelio, atsarginis rungtynių teisėjas Marijus Jazbutis išprašė baltarusį iš techninės zonos.

Dešimtą rungtynių minutę savo laimę iš toli pabandė po vienerių rungtynių pertraukos į "Žalgirio" sudėtį sugrįžęs moldavas Julianas Bursucas, tačiau jo smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

Dėl didžiulio karščio aikštėje abiejų ekipų žaidėjai žaidė gana pasyviai, mieliau perduodavo kamuolį komandos draugams nei bandydavo jį varytis varžovų vartų link.

Rungtynių viduryje "Žalgiris" galėjo išsiveržti į priekį, tačiau Eimantas Poderis baudos aikštelėje nesuvaldė kamuolio, o vėliau jo ir J.Bursuco galingi smūgiai pataikė į varžovus. Į tai "Šilutė" atsakė Akaki Khubutijos baudos smūgiu iš maždaug 40 metrų, tačiau pažeme skriejęs kamuolys nesukėlė problemų Mariui Rapaliui.

30-ą minutę į baudos aikštelę įsiveržusį N.Misiuką pargriovė A.Khubutia ir teisėjas šįkart nedvejodamas skyrė 11 metrų baudinį, kurį sėkmingai smūgiu į vartų vidurį realizavo E.Poderis. Šį įvartį stadione susirinkę sirgaliai pasveikino aplodismentais, kadangi tai buvo 1000-asis "Žalgirio" įvartis per 490 klubo rungtynių Lietuvos čempionate.

Po įvarčio "Žalgirio" žaidėjai dar labiau sulėtino žaidimo tempą, tuo tarpu "Šilutei" sunkiai sekėsi rasti kelių link varžovų vartų, todėl iki pertraukos pavojingų epizodų sukurta nebuvo - įsiminė tik nelabai pavojingas Mariaus Bezykornovo smūgis iš 25 metrų į "Žalgirio" vartus.

Antrajame kėlinyje žaidėjai ir toliau atrodė labai pasyvus, o abiejų ekipų treneriai nusprendė į aikštę išleisti naujų žaidėjų: "Šilutės" gretose pasirodė Nerijus Valskis, "Žalgirio" - N.Misiuką pakeitęs Valerijus Mižigurskis.

Tačiau tokio lėto žaidimo tempo "užmigdyti" šeimininkai antrajame kėlinyje sužaidus dešimt minučių vos neturėjo griebtis už galvų, kai dešiniuoju kraštu prasiveržęs pamario ekipos žaidėjas sėkmingai nuo galinės linijos perdavė kamuolį komandos draugui, tačiau V.Zubavičius, buvęs tiesiai prieš vartus, iš maždaug penkių metrų griūdamas smūgiavo netiksliai.

Vis tik po penkių minučių rungtynių baigtis tapo beveik aiški - baudos aikštelės centre kamuolį gavęs Lietuvos rinktinės saugas Igoris Morinas apsisukdamas nuginklavo "Šilutės" vartininką Lauryną Vertelį.

Atsilikėdami 0-2 šilutiškiai puolė dar labiau atakuoti ir tai vos nedavė vaisių 69 minutę, kai po V.Zubavičiaus perdavimo iš kairiojo krašto laisvas baudos aikštelės centre atsidūrė M.Bezykornovas, tačiau saugas smūgiavo tiesiai į "Žalgirio" vartininką.

Atrodė, jog abi ekipos laukė rungtynių pabaigą skelbiančio teisėjo švilpuko, o "Žalgiris" antrojo kėlinio pabaigoje galėjo dar padidinti persvarą: iš pradžių iš toli netiksliai smūgiavo V.Mižigurskis, o likus žaisti mažiau nei penkias minutes J.Bursuco smūgio-perdavimo į vartus nenukreipė Igoris Steško.