"Zenit" grįžta į pirmąją poziciją © Eurofootball.lt
Sekmadienį aukščiausioje Rusijos „Premier“ lygoje buvo sužaistos paskutinės ketverios 28-ojo turo rungtynės. Jose „Zenit“ nugalėjęs „Spartak Nalchik“ pasinaudojo „Spartak“ lygiosiomis ir vėl tapo čempionato lyderiu, tuo tarpu CSKA įtikinamai įveikė „Krylja Sovetov“, o „Lokomotiv“ sužaidė be įvarčių su „Tom“.

Ankstyvosiose šios dienos varžybose pirmieji ginklus surėmė Ramenskojės „Saturn“ ir į čempionų titulą besitaikantis sostinės Maskvos „Spartak“ klubai. Jau pirmoje savo surengtoje atakoje galėjo pasižymėti aikštės šeimininkai, bet Aleksejaus Ivanovo smūgį kojomis atmušė Stipe Pletikosa.

Mačą aktyviau pradėjęs „Saturn“ iš karto ėmė spausti savo varžovus. 8-ąją minute puolėjas Dmitrijus Kiričenka po pakelto kampinio nestabdydamas vienu lietumu iš ganėtinai nepatogios situacijos smūgiavo į vartus ir kamuolį sugavo „spartakiečių“ vartininkas iš Kroatijos.

12-ąją minutę svečiai iš Maskvos taip pat sukūrė pirmąją savo progą šiame mače, kai saugas Nikita Baženovas iš toli tiesiai smūgiavo į „Saturn“ vartų sargą Antoniną Kinskį. Po poros minučių ukrainietis Maksimas Kaliničenka baudos smūgio į tolimąjį vartų kampą mušė labai greta virpsto.

Netrukus „Spartak“ išlygino žaidimą ir pamažu perėmė iniciatyvą. 21-ąją minutę „Saturn“ puolėjas D.Kiričenka įsiveržė į „raudonai-baltų“ baudos aikštelę, bet pasiaukojančiai sužaidė gynėjas Andrejus Ivanovas, kuris paskutiniu momentu blokavo varžovo smūgį.

Tuo tarpu po minutes kitoje aikštės pusėje N.Baženovas apibėgo du varžovų gynėjus ir smūgiavo pažeme į tolimąjį vartų kampą, tačiau kamuolys prariedėjo šalia vartų. 29-ąją minutę po M.Kaliničenkos atlikto baudos smūgio gynėjas iš Brazilijos Antonio Gederas galva numetė kamuolį link tolimojo virpsto, bet aktyvusis N.Baženovas prie kamuolio nespėjo ir mušė pro šalį.

Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos 36-ąją minutę „Spartak“ saugas M.Kaliničenka prasiveržė arčiau „Saturn“ baudos aikštelės ir kaire koja smūgiavo kiek netiksliai.

Po pertraukos Stanislavo Čerčesavo auklėtiniai ir toliau nemažino apsukų. Antrame kėlinyje sužaidus vos tris minutes M.Kaliničenka tolimu perdavimu išvedė N.Baženovą vieną prieš vartininką, bet šis apsivaręs A.Kinskį „šovė“ labai jau virš vartų.

54-ąją minutę dar vieną fantastišką progą iššvaistė „Spartak“ gynėjas Radoslavas Kovačas, kuris po kapitono Jegoro Titovo perdavimo galva iš vos kelių metrų galva pasiuntė kamuolį virš skersinio.

Po penkių minučių „Spartak“ puolėjas iš Brazilijos Vellitonas pabėgo nuo gynėjų, bet mušant į artimąjį vartų kampą jam pritrūko tikslumo. Po ilgesnės pertraukos pavojingu išpuoliu atsakė ir aikštės šeimininkai.

Dešiniajame krašte saugas A.Ivanovas prasimetęs kamuolį arčiau centro smūgiavo labai stipriai į viršutinį vartų kampą, bet S.Pletikosa griūdamas viena ranka atrėmė varžovo paleistą kamuolį. 70-ąją minutę po keitimo pasirodęs ganietis Baffouras Gyanas meistriškai praleido kamuolį Andrejui Kariakai, bet šis iš kairiojo krašto smūgiavo pro šalį.

Likus žaisti 12 minučių krito pirmasis šių rungtynių įvartis. Po Aleksejaus Jeriomenkos perdavimo iš kairiojo krašto griūdamas galva kamuolį į tinklą pasiuntė B.Gyanas, tačiau rungtynių arbitras šio įvarčio neįskaitė, nes afrikietis buvo aiškioje nuošalėje.

Šiuo mažyčiu „Spartak“ suklupimu kuo puikiausiai pasinaudojo Sankt Peterburgo „Zenit“ klubas, kuris išvykoje su „Spartak Nalchik“ įmušė tris įvarčius be atsako ir susigrąžino pirmąją vietą.

Tiesa, pirmasis vertas dėmesio momentas buvo sukurtas antrojo kėlinio pradžioje 49-ąją minutę, kai „Zenit“ puolėjas iš Turkijos Fatihas Tekke smūgiavo tiesiai ant vartų linijos stovintį gynėją, ir prie atšokusio kamuolio pirmasis suskubęs saugas Konstantinas Zyrianovas į vartus nepataikė.

Vis tik 56-ąją minutę svečiai įsiveržė į priekį. Po pakelto kampinio „Spartak Nalchik“ vartininkas Sergejus Krašenko suklydo ir gynėjas iš Belgijos Nicolas Lombaertsas pasiuntė kamuolį į tinklą.

Išsiveržęs į priekį Sankt Peterburgo klubas per likusį laiką įmušė dar du įvarčius ir nepaliko nė menkiausių šansų savo varžovams. 67-ąją minutę pasižymėjo argentinietis Alejandro Dominguezas, o per teisėjo pridėtą laiką turkas F.Tekke padėjo tašką šiose varžybose.

Maskvos CSKA klubas, kuris jau prarado visas viltis apginti čempionų titulą, šiandien be didesnio vargo rezultatu 4-2 susitvarkė su Samaros „Krylja Sovetov“ futbolininkais. Prieš pat pertrauką sostinės klubas pirmavo jau trijų įvarčių skirtumu.

6-ąją minutę CSKA ekipą į priekį išvedė brazilas Eduardo Ratinho, po to rezultatą padvigubino jo tautietis Jo, o 39-ąją minutę tas pats Jo sėkmingai realizavo paskirtą 11 metrų baudinį.

Po pertraukos svečiai atsigavo ir sužaidus 6 minutes kapitonas Davidas Mujiri kiek sušvelnino rezultatą. Vėliau nuo „Krylja Sovetov“ nusisuko laimė, nes Antonas Babioras sudrebino vartų skersinį.

57-ąją minutę CSKA kairiojo krašto saugas Jurijus Žirkovas pelnydamas ketvirtąjį komandos įvartį beveik panaikino visą intrigą šiame susitikime, bet svečiai buvo ne iš kelmo spirti ir dar vieną įvartį jiems pelnyti pavyko – pasižymėjo Kšyštofas Longiewka.

Paskutinėse šios dienos rungtynėse Maskvos „Lokomotiv“, kuris šiame sezone puikiai rungtyniauja su lyderiais, eilinį kartą parodė, kad buksuoja su vidutiniokais ir nesugebėjo vidutinioko Tomsko „Tom“ klubo. Mačas pasibaigė be įvarčių 0-0.

Sekmadienio Rusijos „Premier“ lygos rezultatai:

Romenkojės „%c00111“ 0 – 0 Maskvos „%c00114“

Edgaras Česnauskis („Saturn“) rungtynėms registruotas nebuvo, Rolandas Džiaukštas („Saturn“) dėl traumos rungtynėms registruotas nebuvo