"Zenit" ir "Lokomotiv" suklupo jau pirmajame ture © Eurofootball.lt
Penkiomis rungtynėmis sekmadienį baigėsi Rusijos čempionato 1-asis turas. Jau pirmuose sezono mačuose suklupo mesti iššūkį praėjusių metų lyderiams tikėjęsi "Zenit" ir "Lokomotiv" klubai, tuo tarpu pagrindiniai favoritai "CSKA" ir "Spartak" bei "Amkar" startavo pergalėmis.

Daugelio akys sekmadienį krypo į Sankt Peterburgą, kur Rytų Europą savo tarpsezonio pirkiniais drebinęs ir ambicijų kovoti ne tik dėl Rusijos čempionato aukso, bet ir dėl prizų Europoje neslepiantis vietos "Zenit" susitiko su Ramenskojės "Saturn" klubu.

Tačiau mačas šeimininkams klostėsi nelengvai ir 29 minutę 11 metrų baudinio nerealizavus Fernando Ricksenas pirmajame kėlinyje įvarčių įmušta nebuvo.

Nors antrajame sužaidus tris minutes iš aikštės už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas "Saturn" saugas Gogita Gogua, į priekį 54 minutę išsiveržė svečiai - šį kartą 11 metrų baudinys buvo skirtas į "Zenit" vartus ir savo sugrįžimą į Rusijos čempionatą Andrejus Kariaka pažymėjo įvarčiu.

"Zenit" metė visas pajėgas į puolimą, tačiau išsigelbėti sugebėjo tik pačioje mačo pabaigoje, kai kamuolį į vartus po Andrejaus Aršavino perdavimo pasiuntė Fatihas Tekke - mačas baigėsi lygiosiomis 1-1.

Nesėkmingai čempionatą pradėjo ir kitas pretendentas į prizininkus Maskvos "Lokomotiv", kuris išvykoje neįveikė Krasnodaro "Kuban". Svečiai iš sostinės turėjo realią galimybę pasižymėti, bet Dmitrijus Loskovas 22 minutę nesugebėjo įmušti 11 metrų baudinio.

Varžovų nesėkmėmis pasinaudojo 2006 metais pirmas dvi vietas lygoje užėmę Maskvos "CSKA" ir "Spartak" klubai.

"Armiečiai" su Deividu Šemberu rungtynėse su Kazanės "Rubin" atsitiesė po praleisto įvarčio ir nugalėjo įmušę tris, o "Spartak" Maskvos derbyje po Jegoro Titovo įvarčio likus dešimčiai minučių iki mačo pabaigos palaužė "Dinamo", kurio gretose žaidė Žydrūnas Karčemarskas ir čempionate debiutavęs Arūnas Klimavičius.

Tuo tarpu praėjusį sezoną dėl išlikimo kovojusių komandų dvikovą laimėjo Permės "Amkar" ekipa, įtikinama persvara rezultatu 3-1 įveikusi "Rostov".

Sekmadienio 1 turo rungtynių statistika

"CSKA" 3 - 1 "Rubin"
29' [0 - 1] Fernando Gabirel
45' [1 - 1] Evgeniy Aldonin
52' [2 - 1] Sergei Ignashevich (11m.)
63' [3 - 1] Jo

D.Šemberas ("CSKA") žaidė visas rungtynes

"Zenit" 1 - 1 "Saturn"
54' [0 - 1] Andriy Karyaka (11m.)
90' [1 - 1] Fatih Tekke

48' Gogua Gogita ("Saturn") pašalintas iš aikštės

R.Džiaukštas rungtyniavo nuo 90 minutės, E.Česnauskis (abu - "Saturn") liko tarp atsarginių

"Amkar" 3 - 1 "Rostov"
26' [1 - 0] Dmitry Belorukov
33' [2 - 0] Andrey Kobenko
70' [2 - 1] Mihajlo Pjanovic
74' [3 - 1] Tomislav Dujmovic

"Dinamo" 0 - 1 "Spartak"
80' [0 - 1] Yegor Titov

83' Jovan Tanasijevic ("Dinamo") pašalintas iš aikštės