"Zenit" ir toliau lipa ant kulnų "Spartak" © Eurofootball.lt
Sekmadienį Rusijos „Premier“ lygoje buvo sužaistos paskutinės penkerios 27-ojo turo varžybos. Jose triuškinančią pergalę iškovojo „Zenit“, „Saturn“ išvykoje susitvarkė su autsaideriu „Rostov“, po ilgos pertraukos galiausiai laimėjo ir „Krylja Sovetov“, minimalų laimėjimą šventė „Dinamo“, ir vienas mačas pasibaigė lygiosiomis.

Sankt Peterburge vietos „Zenit“, kuris lipa ant kulnų ir neleidžia toliau atitrūkti Maskvos „Spartak“ klubui, susitiko su vidutinioku „Khimki“ klubu. Iš karto nuo pirmųjų minučių iniciatyvą į savo rankas perėmė aikštės šeimininkai ir ne kartą galėjo pasižymėti. Sužaidus vos 10 minučių rezultatas galėjo tapti 3-0 „Zenit“ naudai, bet visus šiuos tris kartus legionieriaus iš Argentinos Alejandro Dominguezo smūgiai lėkė pro šalį.

„Neįmuši tu – įmuša tau“. Šią taisyklę Sankt Peterburgo komandai priminė „Khimki“ puolėjas Aleksandras Tichonovas, kuris šaltakraujiškai realizavo 11 metrų baudinį po to, kai tai „Zenit“ kapitonas iš Ukrainos Anatolijus Timoščiukas baudos aikštelėje pargriovė Nastja Čechą.

Bet šis praleistas įvartis visiškai nepaveikė Dicko Advocaato treniruojamos komandos. Iki pertraukos „Zenit“ vienuolikei pavyko ne tik išlyginti rezultatą, bet ir persverti jį savo naudai.

36-ąją minutę sienele su Kim Don Džinu susižaidė puolėjas Pavelas Pogrebniakas, kuris ir atstatė pusiausvyrą, o pačio kėlinio pabaigoje taip pat sienele sužaidė Vladislavas Radimovas ir Konstantinas Zyrianovas, po kurio „šūvio“ kamuolys atsidūrė vartuose.

Antrajame kėlinyje į „Khimki“ vartus įkrito dar du įvarčiai, po kurių nebeliko klausimų, kas yra stipresnis šioje dvikovoje. 61-ąją minutę po pakelto kampinio galva pasižymėjo jaunasis belgų gynėjas Nicolas Lombaertsas, o likus žaisti dešimt minučių tašką mače padėjo puolėjas iš Turkijos Fatihas Tekke.

Po šios pergalės „Zenit“ savo sąskaitoje turi tiek pat taškų kaip ir „Spartak“ klubas (po 52 taškus), ir nors ekipos iš Sankt Peterburgo „Zenit“ įvarčių santykis yra didesnis negu varžovų iš Maskvos, jie vis tik yra antroj vietoje, kadangi Rusijos čempionate pirmenybė teikiama tarpusavio akistatoms, tad šiuo atveju „Spartak“ išlieka pirmenybių lyderiu.

Kitose rungtynėse Maskvos „Dinamo“ klubas susitiko su vienu iš autsaideriu Krasnodaro „Kuban“. Nors ir žaisdami išvykoje, svečiai turėjo nemažai progų pasižymėti. Labiausiai pastebimas buvo „Kuban“ nigerietis Emanuelis Okoduwa. Būtent po jo smūgio kamuolys atsimušė į skersinį.

Liūdėti prie savo vartų neteko ir „Kuban“ ir Rusijos nacionalinės rinktinės vartų sargui Vladimirui Gobulovui. Tačiau šis 39-ąją minutę sugebėjo praleisti įvartį. „Dinamo“ gretose tiksliai galva smūgiavo saugas Igoris Semšovas.

Po pelnyto įvarčio aikštės šeimininkai užspaudė savo priešininkus savo baudos aikštelėje. Po keitimo pasirodęs portugalas Cicero švaistė vieną progą po kitos. Pirma po puikaus perdavimo jis nesugebėjo tiksliai pataikyti į kamuolį, o kiek vėliau iš patogios pozicijos „šovė“ pro šalį.

Visgi daugiau rezultatas rungtynėse nesikeitė ir po šio laimėjimo „Dinamo“ klubas iki čempionato pabaigos likus trim turams gali drąsiai mesti iššūkį aukščiau esančioms komandos kovojant dėl bronzos medalių. Tuo tarpu „Kuban“ atsidūrė iškritimą lemiančioje zonoje.

Kitame mače jau su iškritimu į žemesniąją Rusijos lygą susitaikęs „Rostov“ klubas mače su Ramenskojės „Saturn“ vertėsi vien jaunimu. Užtat tai davė vaisių. 20-ąją minutę po Timofejaus Kalačiovo perdavimo komandą į priekį išvedė Andrejus Stavpetsas.

Bet „Saturn“, kuris dar neprarado jokių šansu pakovoti dėl bronzos medalių, neleido sau pramogauti ir 28-ąją minutę puolėjas Dmitrijus Kiričenka sėkmingai realizavęs 11 metrų baudinį atstatė pusiausvyrą.

Dar iki pertraukos svečiams pavyko iš išsiveržti į priekį. 35-ąją minutę dublį atliko tas pats D.Kiričenka, pasižymėjęs po Aleksejaus Jeriomenkos perdavimo galva. Tiesa, būtent šis futbolininkas buvo pargriautas „Rostov“ baudos aikštelėje, kai D.Kiričenka pelnė savo pirmąjį įvartį.

Antrajame kėlinyje sužaidus apie dešimt minučių po taiklaus Andrejaus Kariakos smūgio „Saturn“ iškovojo dar vieną pergalę ir išlieka 5-oje pozicijoje. Po 44 taškus kartu su „Saturn“ yra surinkęs ir Maskvos CSKA.

Po labai ilgos pertraukos pergalę šventė Samaros „Krylja Sovetov“ klubas, namuose tiesiog sutriuškinęs Kazanės „Rubin“ rezultatu 3-0. Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus žaisti penkias minutes po perdavimo iš krašto galva kamuolį į vartus nukreipė šeimininkų puolėjas Marko Topičius.

Antrojo kėlinio pabaigoje „Krylja Sovetov“ tiesiog pribaigė savo priešininkus pelnydami dar du įvarčius. Po atliktų kampinių pasižymėjo Matthew Boothas ir Carlosas Cintero.

Vienas mačas pasibaigė lygiosiomis. Permėje „Amkar“ 1 – 1 baigė susitikimą su „Spartak Nalchik“. Svečiai išsiveržė į priekį likus žaisti apie 20 minučių. Įvartį pelnė Viktoras Faizulinas. Bet vos už dešimties minučių Martinas Kuševas realizavo 11 metrų baudinį ir padėjo „Amkar“ pasiekti lygiąsias.

54‘ [1 – 3] Andrei Karyaka

Rolandas Džiaukštas ir Edgaras Česnauskis (abu „Saturn“) rungtynėms registruoti nebuvo