"Zenit" nesėkmė padidino intrigą Rusijos čempionate © Eurofootball.lt
Sekmadienį Rusijos „Premier“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos dar trejos 26-ojo turo rungtynės. Svarbų pralaimėjimą ir galimybę atitrūkti nuo artimiausių persekiotojų patyrė „Zenit“ klubas, nusileidęs sostinės „Lokomotiv“, CSKA sutriuškino „Luch-Energia“, o „Rubin“ nusileido „Tom“.

Centrinės turo rungtynės įvyko Maskvoje, kur šeimininkai „Lokomotiv“ susikovė su čempionato lyderiu Sankt Peterburgo „Zenit“ klubu. Šiose rungtynėse svečių tikslas buvo nepralaimėti, taigi aikštės šeimininkai įgavo galimybę daugiau pulti, tačiau ką nors pavojingesnio nuveikti ilgą laiką jiems nepavyko.

25-ąją minutę pirmąjį šansą turėjo „Lokomotiv“ puolėjas Dmitrijus Syčiovas, tačiau kiek paskubėjęs iš aštraus dešiniojo krašto smūgiavo stipriai, bet netiksliai. Sužaidus pusvalandį iškilo bene pats pavojingiausias momentas pirmajame kėlinyje.

„Lokomotiv“ kapitonas Dinjaras Bilialetdinovas iš kairiojo krašto perdavė kamuolį saugui Vladimirui Maminovui, bet šis jį atsileido kiek per toli ir „Zenit“ vartininkas Kamilis Čantofalskis buvo greitesnis ir blokavo varžovo ataką.

Jau po akimirkos pirmasis pavojaus signalas iškilo ir prie Maskvos klubo vartų sargo Ivano Pelizzoli vartų, kai po Aleksandro Aniukovo perdavimo vos kamuolio į tinklą iš arti nepasiuntė puolėjas Pavelas Pogrebniakas.

Antrajame kėlinyje sužaidus penkias minutes „Zenit“ kapitonas Anatolijus Timosčiukas baudos aikštelės krašte kabino puolėjo D.Syčiovo kojas ir arbitras paskyrė 11 metrų baudinį. Prie žymos stojęs Elmiras Spachičius parodė šaltakraujiškumą ir pasiųsdamas kamuolį į dešinįjį viršutinį vartų kampą išvedė „Loko“ į priekį.

61-ąją minutę Sankt Peterburgo komanda galėjo išlyginti rezultatą, bet po Radeko Širlo perdavimo nestabdydamas kamuolio smūgiavęs A.Timosčiukas „šovė“ šiek tiek virš pačios vartų „devyniukės“.

„Zenit“ ėmė gelbėti rungtynes, ir į aikštė metė du atakuojančius žaidėjus: Alejandro Dominguezą ir puolėją iš Turkijos Fatikhą Tekke. Nuo to laiko prie I.Pelizzoli vartų būdavo nuolat karšta, bet vis tik šeimininkai gynėsi patikimai.

85-ąją minutę po „Zenit“ puolėjo Andrejaus Aršavino perdavimo į baudos akštelės gilumą gynėjas Martinas Škartelas iš arti smūgiavo į vartus, bet spėjęs reikiamą poziciją užsiimti vartų sargas iš Italijos atmušė jo galva smūgiuotą kamuolį.

Artėjant mačui prie pabaigos ‚Zenit“ saugas R.Širlas baudos aikštelėje tempdamas už „Loko“ saugo Aleksandro Samedovo šortų pargriovė jį ir teisėjas paskyrė antrąjį 11 metrų baudinį šiame mače.

Už tai R.Širlui buvo parodyta kortelė, o netrukus prieš save saugas išvydo ir raudonos spalvos kortelę, ir jis už ginčus su teisėju buvo priverstas palikti aikštę. Prie žymos stojo pirmojo įvarčio autorius iš Bosnijos E.Spahičius, kuris šį kartą smūgiavo ne itin užtikrintai, ir Slovakijos rinktinės vartininkas K.Čantofalskis atspėdamas kamuolio skriejimo kryptį jį sugavo.

Vis dėlto laiko svečiams buvo per mažai tam, kad bent pavyktų iškovoti vieną tašką šiose rungtynėse. Pergalę iškovoję Anatolijaus Byšovetso auklėtiniai šoktelėjo į 6-ąją vietą, o „Zenit“ išsaugojo lyderio pozicijas, tačiau nežinia ar ilgam. Pirmadienį savo 26-ojo turo mačą žais lygiai tiek pat taškų turinti Maskvos „Spartak“ ekipa, kuri išvykoje sužais su „Spartak Nalchik“.

Nugalėtojų titulą ginantis Maskvos CSKA atsirevanšavo už pralaimėjimą patirtą Vladivostoko „Luch-Energia“ pirmajame ture tokiu pačiu rezultatu 4–0. Pirmasis rungtynių įvartis krito 12-ąją minutę. Vėl puikiai sudirbo puolėjų iš Brazilijos duetas. Vagner Love`as perdavė kamuolį kolegai Jo ir šis tiksliai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą.

CSKA šiame susitikime nė sekundei neleido perimti iniciatyvos. Antrojo kėlinio 57-ąją minutę V.Love`as sėkmingai realizavo 11 metrų baudinį, o prabėgus kuriam laikui dublį šiame mače atliko Jo, tiksliai mušęs po saugo Jurijaus Žyrkovo perdavimo.

Rungtynių pabaigoje po ilgos pertraukos aikštėje vėl pasirodęs dar vienas CSKA brazilas Danielis Carvalho ir šiame mače spėjo atlikti naudingą darbą, kai po jo rezultatyvaus perdavimo įmušė jo tautietis Dudu.

Paskutinėse dienos varžybose Kazanėje vietos „Rubin“ susikovė su Tomsko „Tom“ ekipa. Būtent svečiams ir pavyko šiame ture švęsti pergalę išvykoje. „Tom“ nugalėjo rezultatu 3-1. „Hat-tricku“ rungtynėse pasižymėjo puolėjas Goranas Maznovas, o paguodos įvartį „Rubin“ ekipai įmušė Vitalijus Volkovas.