Šiand ien Madrido "%c00003" ir Prancūzijos rinktinės žvaigždė Zinedinas Zidanas (%p00200) šiandien buvo išrinktas geriausiu praėjusio penkiasdešimtmečio futbolininku Europiečiu. Tai paaiškėjo pasibaigūs rinkimams, kuriuos surengė UEFA, norėdama sužinoti, kurie 50 žaidėjų laikomi geriausiais praėjusio penkiasdešimtmečio Europos futbolininkais.

Pasaulio ir Europos čempionas atstovaudamas Prancūzijos rinktinei surinko 123,582 balsus - tūkstančiu daugiau nei antroje vietoje likusi Vokietijos legenda Franzas Beckenbaueris.

Praėjusią savaitę, dar prieš paskelbiant šių rinkimų rezultatus, UEFA.com kalbino Zinediną Zidaną. Pateikiame Jums šį interviu.

UEFA.com: Ar tikitės nugalėti šiuose rinkimuose?
Zinedine Zidane: Vien patekti į geriausiųjų dvidešimtuką yra labai puiku. Man yra labai didelė garbė būti įvardintam tarp tų žaidėjų, kurie padarė didžiausią įtaką futbolui per pastaruosius penkiasdešimt metų. Man futbolas yra viskas. Tai yra ir buvo mano didžiausia aistra. Ir dabar, praktiškai mano karjeros pabaigoje, futbolas man vis dar teikia malonumą.

UEFA.com: Kas Jums yra geriausias pastarojo penkiasdešimtmečio žaidėjas?
Zinedine Zidane: Man tai yra Pele bei Maradona, tačiau yra ir kitų labai gerų žaidėjų: Platini, Beckenbauer, Cruyff. Tarp dabar žaidžiančių žaidėjų yra Raul ir Figo.

UEFA.com: Savo karjerą pradėjote "AS Cannes" ekipoje 1988/1989 metais. Ar tada galėjote įsivaizduoti, kad kada nors žaisite viename geriausių pasaulio klubų?
Zinedine Zidane: Ne, jaunystėje aš tikrai nesitikėjau pasiekti to, ką pasiekiau. Tačiau dabar, pažvelgęs atgal, aš žinau, kad viską pasiekiau sunkiu darbu. Aš tikrai esu laimingas būdamas futbolininkus.

UEFA.com: Kodėl, Jūsų nuomone, šiandien Prancūzijos klubai stebina Europą savo pasiekimais Europos klubiniuose čempionatuose?
Zinedine Zidane: Jie padarė tą patį, ką ir Ispanijos klubai prieš kelis metus - įgyjo drąsos ir pasitikėjimo savimi. Jie pagaliau suprato, kad jie žaidžia tokio pat lygio futbolą kaip ir kitų šalių galingiausi klubai. Prancūzijos čempionate žaidžia daug talentingų žaidėjų, ir man malonu matyti juos žaidžiančius tokiame aukštame lygyje.

UEFA.com: Per savo karjerą atstovavote "Cannes", "Bordeaux", "Juventus" ir "Real". Kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp Ispanijos, Prancūzijos ir Italijos futbolo?
Zinedine Zidane: Kiekvienas čempionatas turi specifinių žaidimo ypatybių, tačiau šiose šalyse žaidžiamas žiūrovų mėgiamas techniškas futbolas. Anglijos ir Vokietijos futbolas labiau skiriasi nuo Ispanijos, Italijos ar Prancūzijos futbolo. Pastarieji trys tarpusavyje yra labai panašūs.

EuroFootball.lt pateikia rinkimų rezultatų dešimtuką:
1. Zinedine Zidane (Prancūzija)
2. Franz Beckenbauer (Vokietija)
3. Johan Cruyff (Olandija)
4. Marco van Basten (Olandija)
5. Dino Zoff (Italija)
6. Alfredo di Stefano (Ispanija)
7. Eusebio (Portugalija)
8. Lev Yashin (Rusija)
9. Michel Platini (Prancūzija)
10. Paolo Maldini (Italija)
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos