Žvilgsnis į Europos WU19 čempionato dalyves: Anglija © lff.lt

Jau visai netrukus Lietuvoje prasidės Europos merginų U19 čempionatas, tad LFF.lt kviečia iš arčiau susipažinti su būsimomis turnyro dalyvėmis.

Šįkart pristatoma rinktinė – Anglija.

Futbolo tėvyne įvardinama Anglija šiuo metu išgyvena ryškų pakilimą moterų futbolo augime – moterų rinktinė tapo Europos čempionėmis, taip pat sėkmingai pasirodė ir praėjusiame pasaulio čempionate.

Augimas atsispindi ir merginų futbole – po vienerių metų pertraukos anglės vėl pateko į finalinį čempionato etapą ir sieks prasimušti tarp keturių stipriausių.

Geriausias Anglijos ekipos pasiekimas – 2009-aisiais iškovotas šios amžiaus grupės čempionių titulas, kai rinktinė triumfavo Baltarusijoje surengtame turnyre. 2013-aisiais Velse jos pateko į finalą, ten pralaimėjo, o per penkis bandymus nuo tada niekaip neįveikė grupės etapo.

Didžioji dalis šios rinktinės futbolininkių priklauso Anglijos aukščiausios moterų lygos klubams, kaip Londono „Chelsea“ ar „Manchester United“.

Komandą treniruoja jaunas specialistas Johnas Griffithsas. Šis Anglijos futbolo sistemoje dirba jau 17 metų, o būtent merginų U19 rinktinės vairą perėmė 2020-aisiais, o anksčiau dirbo Anglijos žemenių lygų vyrų klubuose.

Anglijos rinktinės tvarkaraštis:

Liepos 14 diena (sekmadienis), 17.00 val. Lietuva – Anglija (Kauno Dariaus ir Girėno stadionas);

Liepos 17 diena (trečiadienis), 14.00 val. Serbija – Anglija (Marijampolės stadionas);

Liepos 20 diena (šeštadienis), 18.00 val. Anglija – Prancūzija (Jonavos stadionas);

Anglijos rinktinės pasirodymas atrankos turnyre:

Pirmasis atrankos etapas (A2 grupė, žaidė Velse). 2:0 laimėta prieš Graikiją, 6:1 – prieš Velsą ir 1:0 prieš Čekiją.

Antrasis atrankos etapas (A3 grupė, žaidė Portugalijoje). 2:0 nugalėta Šveicarija, 1:0 įveikta Portugalija ir 4:1 laimėta prieš Italiją.

Rezultatyviausia žaidėja – Poppy Pritchard (4 įvarčiai).

Geriausias pasiekimas – laimėtojos (2009).

Anglės dar tris kartus žaidė finale, tačiau nuo tada, kai paskutinį kartą tai padarė 2013-aisiais, nė sykio neįveikė grupės etapo.

Primename, kad čempionatas liepos 14-27 dienomis vyks Kaune, Marijampolėje ir Jonavoje.

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

Komentuoti

Prisijungti su FB