Apžvalga: Vokietija - Švedija © Eurofootball.lt
Pasaulio čempionate prasideda įdomiausios kovos – atkrintamosios varžybos. Pirmajame aštuntfinalyje šeštadienį susitinka A grupės nugalėtojai, čempionato šeimininkai Vokietijos rinktinė, bei jų varžovai – Švedija, B grupėje užėmę antrąją vietą.

Miunchenas – “Allianz Arena” stadionas
Vokietija – Švedija
Rungtynių pradžia: 18:00 (Lietuvos laiku)
Teisėjas:

Tarpusavio rungtynės
Vokiečiai prieš švedus žaidė net 31 kartą ir abi rinktinės iškovojo po 12 pergalių. Visgi verta paminėti, kad švedai paskutinį kartą nugalėjo savo aštuntfinalio varžovus net prieš 28 metus – 1978-aisiais.
Ne draugiškose rungtynėse čempionato šeimininkai švedus įveikė šešiose rungtynėse iš 9. Švedija laimėjo tik sykį, dar 1958 metų Pasaulio čempionato pusfinalyje. Šios dvi komandos tarpusavyje nežaidė jau 14 metų, nuo 1992 metų Europos čempionato, vykusio Švedijoje. Tuomet pusfinalyje vokiečiai įveikė šeimininkus. Jurgenas Klinsmannas, dabartinis vokiečių treneris, žaidė tose rungtynėse.
Grupės varžybos

Vokietija

Abejos rinktinės dar nėra patyrusios nei vieno pralaimėjimo per pirmąsias tris čempionato rungtynes. Vokietijos rinktinė didesnių problemų grupės varžybose neturėjo. Nesunkiai rezultatu 4-2 įveikta Kosta Rikos rinktinė. Kiek daugiau teko pavargti su kaimynine Lenkija. Visgi po atkaklios kovos lenkai taip pat buvo nugalėti minimalia persvara 1-0. Paskutinėse grupės rungtynėse vėl „prabudo“ vokiečių puolimas. Šį kartą trys įvarčiai, įmušti Ekvadoro rinktinei, ir grupėje užimta pirma vieta.

Švedija

Švedams grupės rungtynėse sekėsi kiek sunkiau. Pirmosiose, nepaisant aiškios persvaros, jie nesugebėjo įveikti Trinidado ir Tobago ekipos. Tik pačioje susitikimo pabaigoje įmušus įvartį, pavyko nugalėti Paragvajų. Bet po šios pergalės vėl sekė lygiosios. Tačiau šį kartą prieš Angliją, laikomą viena iš čempionato favoričių. Susitikimas baigėsi rezultatu 2-2.

Nors švedų puolimas ir nėra toks geras kaip jiems patiems norėtųsi, bet gynyba neprastesnė nei vokiečių. Abi rinktinės grupės varžybose praleido po 2 įvarčius. Visgi šios rungtynės bus tikras išbandymas abejų komandų gynybai. Švedų varžovai per pirmuosius tris čempionato susitikimus net 8 kartus nuginklavo varžovų vartininkus. Į savo vartus vokiečiai abu įvarčius praleido žaisdami prieš vieną silpniausių čempionato ekipų – Kosta Riką. Švedijos puolimas gali būti pats stipriausias iš visų, kokius tik šiame čempionate bandė atremti vokiečių gynėjai.

Faktai apie komandas

Vokietija

Jau penktą iš eilės Pasaulio čempionatą vokiečiai tampa savo grupės nugalėtojais ir eina į sekantį etapą nepralaimėję nei karto. Niekada dar Vokietija nėra pralaimėjusi šiame čempionato etape - aštuntfinalyje.

Miroslavas Klose kol kas yra rezultatyviausias čempionato žaidėjas pasižymėjęs 4-iais įvarčiais. Praėjusiame čempionate jų jis pelnė 5, visus įmušė galva. Šiame turnyre kol kas jam nepavyko smūgiuojant galva nuginkluoti varžovų vartininkų.

Švedija
Švedijos geriausias pastarųjų 10 Pasaulio čempionatų pasirodymas buvo 1958 metais, kuomet jie užėmė antrąją vietą, finale nusileidę brazilams. Šiais, 2006 metais, švedai laimėjo tik vienerias rungtynes iš aštuonių žaistų. Pergalė iškovota grupės varžybose prieš Paragvajų.
Henriko Larssono įvartis į Anglijos rinktinės vartus praeitose rungtynėse, įmuštas praėjus lygiai 12 metų po jo pirmojo įvarčio Pasaulio čempionatuose, tai yra šio turnyro geriausias rezultatas. Puolėjas yra taip pat vienas iš 19 žaidėjų, sugebėjusių pasižymėti trijuose skirtinguose Pasaulio čempionatuose.
Nuomonės

Švedijos rinktinės treneris Larsas Lagerbackas tikisi, kad jo auklėtinių nepaveiks Vokietijos namų pranašumas.

„Vokiečiams žaisti namie yra šioks toks privalumas, bet žaidėjai gali su tuo susidoroti.“

„Mes turime pamiršti žiūrovus ir susikoncentruoti ties savo žaidimu. Jei žaisime kaip prieš Angliją, būsiu patenkintas“ – komandos uždavinius dėstė strategas.

Šioms rungtynėms Švedijos rinktinė ruošiasi labai rimtai. –„Mes lengvai pasitreniruosime, tačiau valgymas, gėrimas ir miegojimas yra absoliučiai svarbiausia.“

„Reikia vėl būti geros būsenos sužaidus trejas grupės varžybas, o mes turėjome tik tris poilsio dienas.“

„Vienintelis skirtumas yra tas, kad mes turime būti pasiruošę mušti vienuolikos metrų baudinių seriją.“

„Šį kartą mes prieš rungtynes nuspręsime kurie žaidėjai muš vienuolikos metrų baudinius“ – dalijosi planais Lagerbackas.

Vokiečių treneris Jurgenas Klinsmannas įsitikinęs, jog jo auklėtiniai turi įvykdyti tai ko iš jų yra tikimasi ir patekti į čempionato pusfinalį.

“Tokioje pamišusioje dėl futbolo šalyje kaip Vokietija, negalima iškristi aštuntfinalyje ar ketvirtfinalyje. Pusfinaliai yra minimumas. Jei iškristume aštuntfinalyje, būtų katastrofa” – šnekėjo Klinsmannas, 1990 metais laimėjęs Pasaulio čempionatą dar būdamas žaidėju.

Nepaisant didelių lūkesčių, Klinsmannas nėra linkęs neįvertinti švedų. – „Švedai yra rimta kliūtis.“

„Mes matėme jų rungtynes čempionate ir žinome, kad jie gali žaisti kaip lygūs su lygiais, su pačiomis geriausiomis komandomis pasaulyje“ – savo varžovams pagarbą išsakė strategas.

„Tikrasis Pasaulio čempionatas prasideda dabar. Šeštadienį bus labai, labai sunku ir mes turime tobulėti. Švedai nusipelno mūsų pilnos pagarbos“ – rimtai nusiteikęs dvikovai treneris.

Ko galima tikėtis rungtynėse

Rungtynių favoritais yra laikomi šeimininkai vokiečiai. Namų sienos ir sirgalių palaikymas suteikia jiems pranašumo, kuris gali būti lemiamas prasidėjus atkrintamosioms varžyboms. Švedai tikrai bus nelinkę pasiduoti ir jau rungtynėse su Anglija parodė, kad įveikti juos labai sunku net ir galingiausioms komandoms. Kova aikštėje bus atkakli, nes lygiųjų šiose rungtynėse būti jau nebegali – prasideda įdomiausias čempionato etapas – atkrintamosios varžybos.

Traumuoti žaidėjai
Vokietijos rinktinėje nei vienas žaidėjas nėra susižeidęs. Gynėjas Christophas Metzelderis pasveiko po gautos traumas ir turėtų grįžti į startinę sudėtį.
Švedijos rinktinės puolėjas Zlatanas Ibrahimovicius jau dalyvavo komandos treniruotėse, taigi jis gali išbėgti į aikštę šiose aštuntfinalio rungtynėse.
Numanomos startinės sudėtys:

Vokietija: Jens Lehmann; Arne Friedrich, Christoph Metzelder, Per Mertesacker, Philipp Lahm; Bernd Schneider, Torsten Frings, Michael Ballack, Bastian Schweinsteiger; Lukas Podolski, Miroslav Klose
Švedija: Andreas Isaksson; Olof Mellberg, Teddy Lucic, Erik Edman, Niclas Alexandersson; Tobias Linderoth, Fredrik Ljungberg, Christian Wilhelmsson, Kim Kallstrom; Marcus Allback, Henrik Larsson