Ar po sezono C.Ronaldo turėtų palikti "Juventus" klubą?
  • Taip, puolėjui reikia naujų iššūkių
  • Ne, Turinas - ideali vieta žaidėjui
  • Neturiu nuomonės

Visos apklausos

"Auksinio berniuko" laureatų pakilimai ir nuosmukiai: S. Aguero (straipsnis)


Futbolo pasaulyje nuolatos kalbama apie talentingiausius ir perspektyviausius futbolininkus, kurie netrukus turėtų tapti ryškiausiomis šio sporto žvaigždėmis. Nuo 2003 metų talentingiausiam pasaulio žaidėjui yra įteikiamas „Auksinio berniuko“ apdovanojimas, į kurį pretenduoja visi 20-ties metų amžiaus arba jaunesni futbolininkai.

Tačiau ar visi šį apdovanojimą gavę žaidėjai tapdavo ryškiausiomis pasaulio futbolo žvaigždėmis? Artėjant 2017 metų „Auksinio berniuko“ nugalėtojo paskelbimui, Eurofootball.lt nusprendė pasidomėti, kaip susiklostė visų šį apdovanojimą laimėjusių žaidėjų karjeros ir kur tuo metu rungtyniavo garsiausi žaidėjai, kuriems šio titulo laimėti nepavyko.

Pirmoji dalis: 2003 metai – Rafaelis van der Vaartas

Antroji dalis: 2004 metai – Wayne`as Rooney

Trečioji dalis: 2005 metai – Lionelis Messi

Ketvirtoji dalis: 2006 metai – Cescas Fabregasas

Šeštoji šio straipsnio dalis – ketvirtadienį.


2007 metai: Sergio Aguero

Tuometinė ekipa: „Atletico“

Dabartinė ekipa: „Manchester City“

 

Sergio Aguero dar būdamas devynerių metų prisijungė prie „Independiente“ komandos jaunimo akademijos ir būtent šioje ekipoje debiutavo profesionaliame futbole. Į aikštę Argentinos pirmenybėse jis pirmą kartą išbėgo dar būdamas 15 metų ir 35 dienų amžiaus, taip pagerindamas Diego Maradonai priklausiusį rekordą ir tapęs jauniausiu visų laikų lygos žaidėju.

Kitą šansą pagrindinėje ekipoje jis gavo jau kitą sezoną, po septynių mėnesių pertraukos nuo jo debiuto. Jo pasirodymas „Copa Libertadores“ turnyre atnešė jam dar vieną rekordą – futbolininkas tapo jauniausiu ir šio turnyro debiutantu. Visgi ir tais metais jaunuoliui buvo suteiktos vos septynios progos pasirodyti aikštėje, o jo debiutinio įvarčio reikėjo laukti dar vienerius metus.

Pirmą kartą „Independiente“ gretose S. Aguero pasižymėjo 2004 metų lapkričio 26 dieną, pelnydamas tolimą įvartį į „Estudientes“ ekipos vartus. Iš viso tą sezoną jis jau sužaidė 12 mačų, pelnė 5 įvarčius, o po sezono kartu su Argentinos jaunimo iki 20 metų rinktine laimėjo Pasaulio jaunimo čempionatą.

Ateinantį sezoną Argentinos talentas sužibėjo taip smarkiai, kad juo pradėjo domėtis didžioji dauguma stipriausių Europos klubų. 2005-2006 metų sezone jis pelnė įspūdingą įvartį, kai mače su „Racing“ S. Aguero nusivarė kamuolį per pusę aikštės iki pat varžovų vartų bei meistriškai suklaidinęs varžovų gynėją pelnė ketvirtą komandos įvartį rungtynėse. Puolėjas tuo metu spindėjo pasitikėjimu savimi, o jau balandį nieko nelaukęs pareiškė, jog jis po sezono paliks komandą. 

S. Aguero įvartis rungtynėse su „Racing“

Tiesa, kartais per didelis pasitikėjimas savimi pasireikšdavo ir kitokiais būdais – sezono viduryje puolėjas trenkė varžovui ir prieš save išvydęs raudoną kortelę turėjo praleisti mačą tribūnose dėl jam skirtos diskvalifikacijos. 18 įvarčių per 36 mačus pelnęs S. Aguero likus dviems turams iki sezono pabaigos užsidirbo penktąją geltoną kortelę, dėl kurios jis buvo priverstas praleisti dar vienerias rungtynes. Gavęs geltoną kortelę argentinietis pravirko, o paklaustas apie sukilusias emocijas jaunasis talentas paaiškino jam ištryškusias ašaras: „Manau, kad šiose rungtynėse pelniau paskutinį įvartį savo karjeroje atstovaudamas „Independience“. Nors sugrįžęs po diskvalifikacijos S. Aguero dar sužaidė vieną mačą – futbolininkas buvo teisus – daugiau įvarčių šioje ekipoje jis nepelnė, o netrukus jo karjera pasuko į Ispaniją.

Jaunuoju argentiniečiu pasitikėjo Madrido „Atletico“ klubas: ispanai sumokėjo 23 milijonų eurų išpirką, o tuo metu tai buvo naujas šio klubo transferų rekordas. Tiesa, karjeros pradžia Europoje puolėjui nebuvo tokia lengva – komandos treneris ne visada leisdavo šį žaidėją į startinę sudėtį, o jau antrasis jo įvartis sukėlė daugybę diskusijų: S. Aguero įvartį pelnė su ranka. Sezoną futbolininkas užbaigė pelnęs septynis įvarčius, o „Atletico“ Ispanijoje liko septintoje pozicijoje.

Prieš kitą sezoną Madrido klubą paliko jų lyderis Fernando Torresas, o atsilaisvinusią jo vietą startinėje sudėtyje užėmė būtent S. Aguero, kuris būdamas vos 19 metų amžiaus sugebėjo tapti svarbiausiu komandos žaidėju. Galingas sezono startas ne tik pakerėjo žurnalistus, kurie skyrė puolėjui „Auksinio berniuko“ apdovanojimą, tačiau ir padėjo komandai pirmą kartą po dešimties metų užėmus ketvirtąją vietą sugrįžti į Čempionų lygą. S. Aguero „La Liga“ pirmenybėse pelnė 19 įvarčių, o rezultatyviausių žaidėjų rikiuotėje jis liko trečias. Įsimintiniausias rungtynes futbolininkas sužaidė prieš „Barcelona“, kuriose pelnė du įvarčius ir atliko vieną rezultatyvų perdavimą, padėdamas komandai iškovoti įspūdingą pergalę 4:2.

Gražiausi įspūdingų rungtynių tarp „Atletico“ ir „Barcelona“ vaizdai, kuriose labiausiai sužibėjo S. Aguero:

Kitą sezoną tiek žaidėjas, tiek ekipa demonstravo panašius rezultatus. Futbolininkas per sezoną pelnė 21 įvartį, iš kurių keturis Čempionų lygoje, o „Atletico“ dar kartą Ispanijos čempionate užėmė ketvirtąją poziciją. Itin sėkmingas komandai buvo 2009-2010 metų sezonas, o pats S. Aguero, nors ir nebebuvo toks rezultatyvus, surado kitų būdų, kaip padėti savo ekipai. Su Madrido klubu jis nukeliavo iki UEFA Europos lygos finalo, kuriame argentinietis atliko du rezultatyvius perdavimus 2:1 pasibaigusiame mače su „Fulham“.  Komanda buvo netoli ir antrojo titulo, kai pateko į „Copa del Rey“ finalą, kuriame jiems teko pripažinti „Sevilla“ pranašumą.

2010-2011 metų sezonas žaidėjui buvo rezultatyviausias „Atletico“ ekipoje – futbolininkas „La Liga“ pirmenybėse pelnė 20 įvarčių. Nuo kovo iki gegužės jis pasižymėjo septyniose rungtynėse iš eilės, o nė vienas kitas stipriausių Europos lygų žaidėjas tą sezoną neturėjo tokios ilgos rezultatyvių mačų serijos. Paskutinėse sezono rungtynėse S. Aguero pelnė pirmąjį savo karjeros „hat-tricką“, o antrasis įvartis buvo ir 100-asis puolėjo tikslus smūgis atstovaujant „Atletico“ klubui. Visgi, argentinietis nešventė nė vieno savo tikslaus smūgio, o toks žaidėjo elgesys sukėlė kalbas, kad futbolininkas nori palikti komandą.

Vos po dviejų dienų, per kurias kilo įvairių spekuliacijų, savo oficialiame puslapyje Sergio Aguero patalpino žinutę, kurioje žaidėjas pareiškė, jog nori palikti komandą ir taip įteikė Madrido klubui oficialų prašymą nutraukti jo kontraktą. Visa tai įvyko vos keletas savaičių po to, kai kalbėdamas su žurnalistais futbolininkas teigė, jog jis planuoja dabartinėje komandoje likti bent iki 2014 metų, kol baigsis galioti jo dabartinė sutartis. Kiek vėliau argentinietis kalbėdamas su ESPN rėžė, jog jis tikrai nebegrįš į „Atletico“.

Kol Madrido ekipa svarstė, kaip pasielgti su tokį elgesį demonstravusiu futbolininku, 2011 metų liepos 28 dieną S. Aguero jau tapo „Manchester City“ nariu. Tuometinis „Atletico“ prezidentas pripažino, jog tai nebuvo klubo sprendimas: futbolininko kontrakte buvo numatyta 45 milijonų eurų išpirkos galimybė, o „City“ sutikus sumokėti šią sumą, Ispanijos ekipa niekaip negalėjo sustabdyti futbolininko nuo persikėlimo į Angliją. „Atletico“ gerbėjai į tai sureagavo tos pačios dienos rungtynėse iškeldami plakatą su užrašu: „Aguero, mes tikimės, kad tu mirsi“.

„Fanai šiandien parodė savo pasišlykštėjimą šiuo žaidėju, o aš vis dar savęs klausiu: ką po velnių mes jam tokio padarėme, jog Aguero taip su mumis elgtųsi? Juk viskas galėjo būti išspręsta visiškai kitaip. Žaidėjo kontrakte buvo numatyta išpirkos suma, „City“ ją mums sumokėjo ir mes nieko negalėjome pakeisti“, - tą vakarą situaciją įvertino Enrique Cerezo.

Žaidėjui persikėlus į „Manchester City“, tuometinis komandos treneris Roberto Mancini fanus ilgai privertė laukti tos akimirkos, kai žaidėjas pirmą kartą užsivilks „Manchester City“ marškinėlius. Nė karto nepasirodęs aikštėje draugiškose rungtynėse, jis praleido ir „FA Bendruomenės skydo“ rungtynes. Galiausiai rungtynėse jis pasirodė pirmąjame „Premier“ lygos ture, po keitimo į aikštę žengdamas 59-ąją minutę. Komandos gerbėjai netruko įsitikinti, jog debiuto laukti buvo verta: jau po devynių minučių jis pelnė savo pirmąjį įvartį naujoje ekipoje. Negana to, kiek vėliau jis pasižymėjo puikiu rezultatyviu perdavimu, o jau per pridėtą laiką į „Swansea“ vartus pasiuntė ir dar vieną įvartį, šį kartą pasižymėdamas tolimu smūgiu. 30 pirmųjų S. Aguero minučių tuo metu tapo pagrindine žurnalistų aprašoma tema Anglijoje, o ne vienas iš jų pareiškė, jog tai buvo geriausias jų kada nors matytas žaidėjo debiutas „Premier“ lygoje.

Fantastiškas S. Aguero debiutas „Manchester City“ ekipoje:

Puikią formą demonstravęs visą sezoną, iš viso S. Aguero per 48 susitikimus pelnė 30 įvarčių, o jo vedama komanda prieš paskutinį „Premier“ lygos turą turėjo lygiai tiek pat taškų, kiek ir „Manchester United“, tačiau buvo priekyje dėl geresnio įmuštų įvarčių santykio. Paskutiniame mače jų laukė akistata su „Queens Park Rangers“ komanda, kuri kovėsi dėl išlikimo lygoje ir visi „miestiečių“ gerbėjai varžovams nedavė jokių šansų atimti taškų iš jų palaikomos ekipos.

Nuo mačo pradžios intensyviai varžovus puolusi „Man City“ galiausiai 39-ąją minutę pralaužė varžovų gynybą po Pablo Zabaletos pelnyto įvarčio. Visgi, antrąjame kėlinyje Djibrilis Cisse pelnė išlyginamąjį įvartį ir „City“ norėdama būti garantuota dėl titulo, turėjo pasižymėti dar vieną kartą. 55-ąją minutę šeimininkams gyvenimą pelengvino raudoną kortelę užsidirbęs Joey Bartonas, tačiau 66-ąją minutę „Manchester City“ patyrė dar vieną smūgį – Jamie Mackie išvedė svečius į priekį. Rungtynėse vis greičiau bėgo laikas, o rungtynėms artėjant prie pabaigos „City“ žinojo, kad „Sunderland“ klubas 0:1 atsilikinėjo prieš „Manchester United“, tad išgelbėti juos gali tik iškovota pergalė. Kai galimybėmis išsigelbėti pradėjo dvejoti net ir ištikimiausi šios komandos gerbėjai, viltį „miestiečiams“ grąžino antrąją pridėto laiko minutę po kampinio pasižymėjęs Edinas Džeko, tačiau tuo pat metu baigėsi mačas kitame stadione, kuriame pagalbos ši ekipa nesulaukė ir „raudonieji velniai“ iškovojo pergalę. Tiksint jau paskutinėms sezono sekundėms, kas kitas jei ne Sergio Aguero gavo kamuolį varžovų baudos aikštelėje ir šaltakraujiškai pasiuntęs kamuolį į varžovų vartus pasiuntė į šoką titulu jau spėjusius apsidžiaugti „Manchester United‘ atstovus bei tuo pačiu sukėlė ekstazę savo komandos fanams. Šis smūgis titulą „City“ ekipai sugrąžino net po 44-erių metų pertaukos.

„Tai yra svarbiausias mano karjeros įvartis. Įmušus paskutinę minutę ir taip laimėjus titulą – tu nežinai, ar dar kada nors patirsi kažką panašaus. Aš norėčiau jums pasakyti, kaip tai padariau, tačiau aš to tiesiog negaliu. Buvau šimtu procentų įsitikinęs, kad Mario Balotelli muš pats, tačiau jis atliko dar vieną perdavimą ir kamuolys atsidūrė tiesiai po mano kojomis. Tuo metu pagalvojau: „mušk į vartus, mušk iš visų jėgų, kurias tik turi ir pataikyk į vartų plotą“. Ir kamuolys atsidūrė vartų tinkle“, - po rungtynių neslėpdamas susijaudinimo kalbėjo S. Aguero, kuris pripažino, jog jam po mačo dar kartą teko verkti, tik šįkart jau iš džiaugsmo.

Neįtikėtinas rungtynių su QPR finišas ir nepakartojamos „Manchester City“ gerbėjų emocijos:

Kitas sezonas puolėjui prasidėjo nesėkmingai – jau 13-ąją „Premier“ lygos sezono minutę jis patyrė traumą, dėl kurios praleido Čempionų lygos mačą su Madrido „Real“ klubu, po kurio žaidėjas pripažino, jog 2011 metais norėjo persikelti būtent į šią ekipą, tačiau ji nesugebėjo sumokėti futbolininko išpirkos ir nepaliko jam kitos išeities, kaip tik išvykti į „City“. 2012-2013 metų sezonas jam nebebuvo toks sėkmingas – pelnyta 17 įvarčių, o komanda per visus metus iškovojo tik „FA Bendruomenės skydo“ trofėjų.

Visgi, vasarą plačiai nuskambėjo žinia, kad futbolininko pasisakymas buvo išgirstas ir Madrido „Real“ pagrindiniu transferų taikiniu tapo būtent S. Aguero. Žinant šio futbolininko prieš tai demonstruotą elgesį, kai jo domėjosi kitos ekipos, „City“ gerbėjai neramiai stebėjo tai, kaip elgsis jų numylėtinis, tačiau galiausiai argentinietis savo pasisakymu nuramino gerbėjus: „Aš esu labai laimingas „City“ ekipoje, čia aš jaučiuosi vertinamas ir mylimas, o tai man reiškia labai daug“. Tiesa, komandos vadovams neužteko vien tik futbolininko žodžių, o netrukus klubas žaidėjui pateikė galimybę savo žodžius paversti darbais, pasirašant naują sutartį su klubu. Tai puolėjas padarė nedvejodamas, dar kartą patvirtindamas savo išsakytus žodžius: „Aš esu įsipareigojęs „Manchester City“ klubui. Tai yra nuostabi ekipa“.

Nors prieš 2013-2014 metų sezoną vasarą žaidėjas praleido besigydydamas dar vieną traumą, sugrįžęs į aikštė jis demontravo puikią formą. Visgi, futbolininką ir toliau persekiojo traumos – dar kartą iš rikiuotės jis iškrito jau gruodį, kai be futbolo turėjo praleisti mėnesį. Sužaidęs vos keletą rungtynių jis dar kartą susižeidė, o po reabilitacijos į aikštę jis grįžo per Anglijos lygos taurės finalą, kuriame padėjo savo ekipai iškovoti pirmąjį sezono titulą. Tiesa, išlikti sveikam jam ir toliau nesisekė, o dar kartą jis iš rikiuotės iškrito per Čempionų lygos rungtynes su „Barcelona“. Galiausiai S. Aguero baigė sezoną per 34 rungtynes pelnęs 28 įvarčius, o „City“ dar kartą džiaugėsi „Premier“ lygos nugalėtojų titulu.

Kito sezono metu S. Aguero nebekamavo nuolatinės traumos, o puikią formą ir toliau demonstravęs žaidėjas „Premier“ lygoje pelnė 26 įvarčius. Nors puolėjo įvarčiai nepadėjo „City“ apginti nugalėtojų titulo, pačiam žaidėjui jie atnešė 2014-2015 metų „Premier“ lygos rezultatyviausio žaidėjo titulą.

2015 metų spalio 3 dieną argentinietis įsirašė savo vardą į „Premier“ lygos istoriją. Jis tapo vos penktuoju žaidėju, per vieną mačą pelniusiu penkis įvarčius, tačiau nė vienas kitas futbolininkas nebuvo tokio pasiekimo užfiksavęs vos per 23 minutes. Negana to, po penktojo įvarčio Aguero buvo pakeistas, o komandos treneris vėliau pripažino, jog antrąjame kėlinyje futbolininkas keturis iš savo penkių įvarčių pelnė jau patyręs traumą, dėl kurios jis vėliau praleido mėnesį be futbolo.

Penki S. Aguero įvarčiai į „Newcastle United“ vartus:

To paties sezono metu S. Aguero pelnė savo 100-ąjį įvartį „Premier“ lygoje, o tai jis sugebėjo pasiekti vos per 147 mačus šioje lygoje. Sezoną puolėjas užbaigė su 24 įvarčiais Anglijos čempionate, o iki antrojo rezultatyviausio žaidėjo titulo iš eilės jam pritrūko vos vieno tikslaus smūgio. Visgi, skaičiuojant laiką, kurio futbolininkams prireikė įmušti vieną įvartį, S. Aguero demonstravo geriausią rezultatą lygoje. Tiesa, „Manchester City“ metai nebuvo sėkmingi ir jie „Premier“ lygoje anksti baigė kovą dėl titulo.

2016-2017 metų sezono pradžioje, antrą kartą per savo karjerą S. Aguero buvo nubaustas už smūgį varžovui. Lyga skyrė žaidėjui trijų rungtynių diskvalifikaciją už futbolininko veiksmą prieš Winstoną Reidą, nors susitikimo metu teisėjas šio epizodo nepastebėjo ir argentinietis išvengė kortelių. Vos po poros mėnesių puolėjas dar kartą gavo diskvalifikaciją, šį kartą už grubią pražangą bei raudoną kortelę rungtynėse prieš „Chelsea“ ir šį kartą „Premier“ lygoje jam teko praleisti keturis mačus. Galiausiai, nepaisant praleistų mačų dėl diskvalifikacijų, S. Aguero trečią kartą iš eilės „Premier“ lygoje peržengė 20-ties įvarčių ribą, tačiau net ir su jo 20 tikslių smūgių jam nepavyko sugrąžinti „Manchester City“ į Anglijos pirmenybių viršūnę – ekipa liko trečia.

Šio sezono pradžioje S. Aguero įrodinėja, kad jis vis dar turi parako ir per pirmuosius šešis turus pelnė šešis įvarčius bei atliko tris rezultatyvius perdavimus. Puikiai sekasi ir Pepo Guardiolos auklėtiniams, kurie šiuo metu pirmauja „Premier“ lygoje.

Tuo tarpu Argentinos rinktinėje, jis dažniausiai būna užgožtas Lionelio Messi, o su daug talento puolime turinčia nacionaline ekipa jam vis dar nepavyko iškovoti nė vieno titulo. Per du bandymus planetos pirmenybėse, S. Aguero nepasižymėjo nė karto, o „Copa America“ turnyruose jis iš viso yra pelnęs septynis įvarčius. Argentinietis dalyvavo 2014 metų Pasaulio čempionato ir 2015 bei 2016 metų „Copa America“ finaluose, tačiau visus juos Argentinos rinktinė pralaimėjo.

10 gražiausių S. Aguero įvarčių „Premier“ lygoje:

Sergio Aguero karjera:

2003-2006 metai „Independiente“ – 56 rungtynės, 23 įvarčiai;

2006-2011 metai „Atletico“ – 234 rungtynės, 101 įvartis;

2011- metai „Manchester City“ – 260 rungtynių, 176 įvarčiai.

Argentinos rinktinė – 82 rungtynių, 33 įvarčiai.

Garsiausi šios amžiaus grupės (1987-1988 metų gimimo) žaidėjai, kurie nelaimėjo šio titulo:

Davidas Luizas, Luisas Suarezas, Edinsonas Cavani, Karimas Benzema, Mesutas Ozilas, Juanas Matta, Robertas Lewandowskis, Alexis Sanchezas, Angelis Di Maria, Sergio Busquetsas.

Nors šioje amžiaus grupėje gausu itin garsių žaidėjų, nė vienam iš jų tuo metu vis dar nebuvo pavykę taip sėkmingai įsitvirtinti aukščiausio lygio pirmenybėse, kaip S. Aguero,  o kai kurie iš jų vis dar rungtyniavo gerokai silpnesniuose čempionatuose.

2007 metais Karimas Benzema debiutavo Prancūzijos nacionalinėje rinktinėje, kurioje per 8 mačus pelnė tris įvarčius. Nors 2006-2007 metų sezone jis „Ligue 1“ pirmenybėse pasižymėjo vos 5 kartus, jau kitą sezoną jis šiame čempionate pelnė 20 įvarčių.

Mesutas Ozilas tuo metu jau rungtyniavo „Bundesliga“ pirmenybėse – „Schalke“ ekipoje. Visgi, tuo metu išsiskirti šiose pirmenybėse jam nepavyko – 2006-2007 metų sezone per 19 mačų jis atliko vieną rezultatyvų perdavimą, o įvarčiais nepasižymėjo.

Davidas Luizas tuo metu priklausė gimtinės „Vitoria“ klubui, kuriame iš pradžių nesėkmingai rungtyniavo atraminio saugo pozicijoje, o komanda žaidėją net norėjo atleisti. Visgi, buvo priimtas sprendimas leisti jam išbandyti save rungtyniaujant centro gynėju, o šioje pozicijoje sublizgėjęs brazilas 2007 metų sausį buvo išnuomotas į „Benfica“, kuri vėliau už 1,5 milijono eurų išpirko žaidėjo kontraktą.

Luisas Suarezas po gero sezono Olandijoje, „Groningen“ klube, per kurį pelnė 10 įvarčių, sudomino šios šalies grandą „Ajax“. Iš pradžių Amsterdamo ekipos 3,5 milijonų eurų pasiūlymas buvo atmestas, tačiau paskutinio 7,5 milijonų eurų vertės pasiūlymo atmesti puolėjo komanda nesugebėjo ir žaidėjas persikėlė į „Ajax“ ekipą, kuriame nuo pat pirmų rungtynių įrodinėjo, jog klubas nesuklydo jį įsigydamas.

Didelį postūmį karjeroje 2007 metais turėjo Edinsonas Cavani. Po puikaus pasirodymo Pietų Amerikos jaunimo pirmenybėse jis prisijungė prie Italijos „Palermo“ klubo, o ši už jį sumokėjo 4,475 milijono eurų išpirką. Tiesa, pirmasis sezonas Italijoje jam buvo sunkus ir per 7 rungtynes „Serie A“ pirmenybėse jis pasižymėjo du kartus.

Juanas Mata 2006-2007 metų sezone dar priklausė Madrido „Real“ klubui bei atstovavo „Real Madrid Castilla“ ekipai, kuri rungtyniavo antroje pagal pajėgumą Ispanijos lygoje. 10 įvarčių per sezoną pelnęs žaidėjas neįtikino „Real“ pateikti jam naujos sutarties ir suteikti šanso pagrindinėje klubo sudėtyje, o tuo puikiai pasinaudojo „Valencia“, į kurią futbolininkas persikėlė be jokio išpirkos mokesčio.

Angelis Di Maria 2007 metus pradėjo „Rosario Centra“ ekipoje, kurios jaunimo sistemoje buvo dar nuo tada, kai jam buvo ketveri metai. Visgi, po sėkmingo pasirodymo 2007 metų Pasaulio jaunimo iki 20 metų pirmenybėse, jį tų pačių metų vasarą už 8 milijonus įsigijo „Benfica“.

Alexis Sanchezas dar 2006 metais už 1,7 milijono svarų sumą buvo įsigytas „Udinese“ klubo, tačiau laiką jam vis dar teko leisti Pietų Amerikoje, į kurios klubus italų ekipa puolėją nuomodavo. 2007 metus čilietis praleido gimtinės „Colo-Colo“ klube, kuriame per 21 mačą pelnė 4 įvarčius.

Sergio Busquetsas buvo „Barcelona“ klubo narys, tačiau saugas nežaidė nei pirmojoje, nei antrojoje „Barcos“ sudėtyje. Atstovavęs tik katalonų komandos jaunimo ekipoje, jis tuo metu vis dar nebuvo sulaukęs dėmesio ir iš šalies jaunimo rinktinių trenerių.

Robertas Lewandowskis tuo metu tikrai nebuvo laikomas tuo puolėju, kuris ateityje rungtyniaus tokioje ekipoje kaip „Bayern“, o jo norės stipriausios Europos komandos. Lenkas 2006-2007 metų sezone žaidė gimtinėje, trečioje pagal pajėgumą šalies lygoje. „Znicz Pruszkow“ klube jis per 29 mačus pelnė 16 įvarčių. Tuo metu puolėjas nesulaukdavo kvietimų net į savo šalies jaunimo rinktines.

Straipsnio įvertinimas: 5 0
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes

Naujausi (2) Seniausi (2) Geriausi (2) Anoniminiai (2)

MCsirgalius
0 8 09-26 15:46
Pasaka straipsnis!!!
6 4 09-26 16:36
Dabar net susimeciau, ka labiau palaikau - ManCity ar PSG. Dar patinka Bayern ir Realas, bet siemet linkstu link Barsos, vistik septyni taskai persvara.