Kuri Lietuvos komanda toliausiai nužengs Europos turnyruose?
  • Marijampolės "Sūduva"
  • "Kauno Žalgiris"
  • Vilniaus "Žalgiris"
  • Vilniaus "Riteriai"
  • Neturiu nuomonės

Visos apklausos

Be netikėtumų: jau stabdomas Nacionalinio stadiono statybos konkursas


2018-10-19 15:32:48

Nacionalinio stadiono statybomis Vilniuje patikėjusi visuomenė vėl turi nuryti karčią piliulę - Lietuvos Aukščiausias teismas tenkino ieškovės "Vilniaus nacionalines stadionas" ieškinį ir sustabdė savivaldybę nuo sutarties pasirašymo su statybų konkursą laimėjusia bendrove "Axis Industries".

LAT tenkino ieškovės sprendimą ir privertė Vilniaus savivaldybę priimti preliminarų pasiūlymą bei spręsti jos tolimesnį dalyvavimą konkurse. Kasacinio teismo sprendimu, savivaldybė negali sudaryti jokios sutarties su kita įmone, šiuo atveju AB "Axis Industries", iki nebus priimtas ir įvertintas ieškovės pasiūlymas bei galutinis sprendimas.

Kaip rašo LAT, savivaldybės sprendimas iš konkurso išbraukti bendrovę "Vilniaus nacionalinis stadionas" buvo formalus, neatitinkantis tikslų ir neproporcingas.

"Dėl neteisėtų veiksmų pažeisti ne tik dalyvės teisėti interesai, bet ir apskritai suvaržyta tiekėjų konkurencija, pakenkta laisvam ir rinkos ekonomikos principus atitinkančiam šalių varžymuisi. 

Kyla pagrįstų abejonių dėl perkančiosios organizacijos galimybių pasiekti geriausią rezultatą ir dėl to racionaliai panaudoti lėšas, kai į derybas pakviestas ūkio subjektas nejaučia konkurencinio spaudimo iš kito dalyvio ir dėl to neišvengiamai sumenksta pačių institucijų derybinė galia ir pasirinkimo laisvė", - skelbiama LAT  nutartyje.

"Vilniaus Nacionalinis stadionas" iš konkurso buvo pašalintas dėl to, kad laiku nesuspėjo pateikti pasiūlymo per elektroninę viešųjų pirkimų sistemą, o dokumentus išsiuntė paštu. Bendrovė mano, kad pasiūlymo pateikimas buvo formalus dalykas, todėl jie neturėjo būti automatiškai šalinami iš konkurso.

Kaip skelbia didieji Lietuvos žiniasklaidos portalai, Vilniaus savivaldybė buvo pasiekusi susitarimą su "Axis Industries", tačiau sutartis oficialiai dar nebuvo pasirašyta. Pasak numatyto projekto, statybos turėjo baigtis 2022 metais.

Straipsnio įvertinimas: 7 6
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes

Naujausi (4) Seniausi (4) Geriausi (4) Anoniminiai (17)

Azza
 Azza
1 50 10-19 16:23
"Patikėjusi visuomenė"? Negi kas nors patikėjo? Aš maniau kad anekdotas ten buvo
Benderis
0 6 10-19 18:02
tas simasius tai *** yra
OV
OV
0 5 10-19 23:37
Nesuprantu, vėl tie konkursą pralaimėję nesusipratėliai. Tas pats vyksta tiek su Nacionaliniu stadionu, tiek su Dariaus ir Girėno stadionu. Pralaimėjot tai pralaimėjot, reikia išmokt susitaikyt.
 tanas
0 5 10-19 16:03
Antraštėj subtiliai pajuokauta+