"Ekranas" namuose pralaimėjo airių klubui © Eurofootball.lt
Lietuvos "A lygos" čempionato lyderis Panevėžio "Ekranas" nesėkmingai pradėjo UEFA taurės varžybas ir pirmojo etapo rungtynėse namuose rezultatu 0-2 nusileido airių klubui "Cork City", taip gerokai susikomplikuodamas savo padėtį ir nepalikdamas didesnių vilčių žengti toliau.

"Ekranas" 0 - 2 "Cork City"
25' [0 - 1] Roy O'Donovan
90' [0 - 2] George O'Callaghan

"Ekranas": Skrupskis; Klimavičius, Banevičius (51' Saulėnas), Paulauskas, Skroblas; Gardzijauskas, Galkevičius (71' Mižigurskis), Tomkevičius, Savėnas; Kavaliauskas, Lukšys

Šiose rungtynėse "Ekrano" treneris V.Liubšys komandoje neturėjo sunkią traumą patyrusio vieno ekipos lyderių atraminio saugo A.Kučio ir atsarginio krašto saugo D.Petrausko, taigi retą progą pasireikšti ir įsiterpti į standartinę panevėžiečių sudėtį gavo D.Galkevičius.

Kaip ir dera šeimininkams "Ekranas" mačą pradėjo aktyviau - iš pradžių M.Savėno baudos smūgis praskriejo šalia virpsto, o 9 minutę įsiveržusio į baudos aikštelę G.Tomkevičiaus galingai smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą.

Vėliau traumą patyrusį "Cork City" vartininką pakeitė atsarginis vartų sargas, o sužaidus 20 minučių įsidrasino svečiai, ir nors pirmasis jų bandymas įmušti buvo kiek netikslus, antruoju R.Donovonas smūgiavo tiksliai ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Tokia rungtynių eiga kiek sutrikdė "Ekrano" žaidėjus, ir jie likusią pirmojo kėlinio dalį pavojingesnių progų nesukūrė. Po pertraukos Panevėžio ekipos žaidimas suaktyvėjo, į aikštę vietoj gynėjo A.Banevičiaus įbėgo puolėjas D.Saulėnas, tačiau M.Savėnas vėl smūgiavo šalia vartų, o gynyboje tik G.Paulauskas paskutinę akimirką išgelbėjo nuo varžovų išpuolio.

Nesisekė "Ekrano" puolėjams - P.Lukšio smūgis galva skriejo pro šalį, V.Kavaliausko muštą kamuolį nesunkiai sugavo airių vartininkas. Likus maždaug 20 minučių iki mačo pabaigos puolimą dar stiprino V.Mižigurskis, tačiau nei jam, nei Kavaliauskui savo progų išnaudoti nepavyko.

Negana to, rungtynių pabaigoje panevėžiečiai patyrė dar vieną skaudų smūgį - vartininkas A.Skrupskis smūgio į artimajį vartų kampą nesugebėjo sugauti kamuolio ir jis atsidūrė vartuose, tad prieš atsakomąjį mačą Airijoje "Ekranas" turi dviejų įvarčių deficitą.