Visos rungtynės
Ar treneris M.Arteta yra tinkamas "Arsenal" pasirinkimas?
  • Taip, perspektyvus ispanas sugrąžins klubą į pergalių kelią
  • Ne, reikėjo rinktis labiau patyrusį strategą
  • Neturiu nuomonės

Visos apklausos

Iki istorinio pasiekimo – žingsnis: "Sūduva" dar kartą įveikė "Maccabi" ir pateko į lemiamą atrankos etapą


Ketvirtadienį vakare Marijampolėje įvyko daug ažiotažo Lietuvoje sulaukusios atsakomosios UEFA Europos lygos trečiojo atrankos etapo rungtynės.

Dar kartą ginklus surėmė Marijampolės "Sūduvos" ir Tel Avivo "Maccabi" komandos. Progas idealiai realizavę ir gausios publikos palaikomi Lietuvos čempionai antrą kartą savo klubo istorijoje prasibrovė į paskutinįjį atrankos etapą. 

Rungtynės prasidėjo nuo žvalgybos – varžovai iš Izraelio stengėsi daugiau laiko praleisti su kamuoliu, tačiau realaus pavojaus per pirmąsias dešimt minučių nesukūrė nei vieni, nei kiti.

12-ąją minutę "Maccabi" komanda sulaukė pačio blogiausio scenarijaus – pirmąją rimtesnę ataką surengusi "Sūduva" įsiveržė į priekį. Po Josipo Tadičiaus smūgio, situacijoje dalyvaujant ir Mihretui Topčagičiui, kamuolys krito į varžovų vartus. Visgi ir šis įvartis nepakeitė varžovų planų – jiems ir toliau reikėjo mušti bent du įvarčius.

Savo pirmąją rimtą progą varžovai iš Tel Avivo susikūrė 31-ąją minutę, kai Yonatanas Cohenas, susistabdęs kamuolį baudos aikštelėje, sudrebino vartų konstrukciją.

39-ąją minutę "Sūduvos" komandą nuo įvarčio ir vėl išgelbėjo vartų konstrukcija – puikiai baudos smūgį atliko ir arti išlyginamojo įvarčio buvo tas pats Y. Cohenas.

Pirmojo kėlinio pabaigoje su varžovų spaudimu susidūrusi "Sūduva" ne tik išsaugojo "sausus" vartus, bet ir netikėtai pasiekė antrąjį įvartį. 45-ąją minutę Andro Švrljuga gavo kamuolį baudos aikštelėje, atliko smūgį pažeme ir po rikošeto įsirašė įvartį į savo sąskaitą.

Antroji mačo pusė prasidėjo dar intensyvesniu "Maccabi" spaudimu, tačiau kėlinio pradžią Lietuvos čempionai atlaikė idealiai.

61-ąją minutę kamuolys jau buvo atsidūręs "Sūduvos" vartuose, tačiau "Maccabi" komandos triumfas ilgai netruko – teisėjas Y. Cohenui užfiksavo žaidimą ranka, kai šis link vartų pakeltą kamuolį akivaizdžiai lietė ištiesta ranka.

78-ąją minutę "Sūduvą" nuo dar vieno galimo įvarčio gelbėjo nebe vartų konstrukcija, o Ivanas Kardumas – vartininkas nuostabiai sureagavo į gana klastingą Y. Cohenui smūgį pažeme ir išsaugojo "sausus" vartus.

86-ąją minutę "Maccabi" galiausiai "sužvejojo" savo įvartį – po kelių bandymų galiausiai kamuolį į Lietuvos čempionų vartus pasiuntė po keitimo aikštėje pasirodęs anglas Nickas Blackmanas.

Ištiksėjus pagrindiniam laikui buvo pridėtos net penkios minutės. Visgi dantis sukandę bei varžovų provokacijas atlaikę "Sūduvos" futbolininkai išlaikė pranašumą ir padovanojo šventę visai Lietuvos futbolo bendruomenei.

Pačioje rungtynių pabaigoje už nesportinę elgesį iš aikštės dar buvo išvarytas Y. Cohenas.

"Sūduva" paskutiniajame Europos lygos atrankos etape, iš kurio bus galima patekti tiesiai į grupių etapą, susitiks su Budapešto "Ferencvaros" klubu iš Vengrjos.

Rezultatas:

"Sūduva" 2 - 1 "Maccabi"
(Pirmas mačas: 2-1, galutinis rezultatas: 4-2)
12' [1 - 0] M. Topčagičius
45' [2 - 0] A. Švrljuga
86' [2 - 1] N. Blackman
90+4' Y. Cohen ("Maccabi") pašalintas iš aiktštės


Startinės sudėtys:

"Sūduva": Kardumas; Švrljuga, Kerla, A. Jankauskas, Živanovič, Verbickas; Matulevičius, Čadjenovič, Golubickas; Tadič, Topčagič.

Suolas: Plukas, Blauensteiner, Hladik, E. Jankauskas, Leimonas, Renan, Vėževičius.

"Maccabi": Gianniotis; Geraldes, Piven, Jair, Saborit; Micha, Glazet, Rikan; Y. Cohen, Schecter, Ofoedu.

Suolas: Daniel, Barsky, Blackman, B. Cohen, Hozez, Peretz, Tibi.

Straipsnio įvertinimas: 60 0
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes

Naujausi (50) Seniausi (50) Geriausi (50) Anoniminiai (87)

Edgarinio
4 135 08-15 20:13
Tiesiog neįtikėtina iš Lietuvoa futbolo gauti tokias emocijas.
ChelseaFC FcukLoserpool
5 91 08-15 20:22
Na jei Suduva pateks i EL tai su tokia pinigu injekcija uzdominuos LT ilgam laikui laukiu Vaidules tapeto
Kyli&NeyBest
2 67 08-15 20:47
Maccabi 2 rikošetai 2 virpstą, sudūva 2 rikošetai 2 įvarčiai
LaisvasVejas
1 56 08-15 19:57
Pirmyn Suduva as jumis tikiu chebra
5 40 08-15 20:12
YRAAAAAAAAA