Ir vėl trūko nedaug: Lietuvos rinktinė rungtynių pabaigoje išleido pergalę prieš škotus (VIDEO, FOTO)

21 valandą 45 minutės Lietuvos laiku Glazge įvyko antrosios F grupės atrankos į 2018 metų pasaulio čempionatą rungtynės.

Lietuvos rinktinė buvo arti pirmosios istorijoje pergalės Škotijoje, tačiau antrą kartą Pasaulio čempionato atrankoje pergalė išsprūdo paskutinėmis minutėmis.

Lietuvos komanda pirmavo po Fedoro Černycho įvarčio antrojo kėlinio viduryje, tačiau baigiantis pagrindiniam laikui rezultatą išlygino Jamesas McArthuras – dvikova baigėsi lygiosiomis 1:1.

Dvikovą Škotijoje lietuviai pradėjo tokiu pačiu vienuoliktuku, kuriuo žaidė prieš Slovėniją rugsėjį. Pirmoji rungtynių dalis buvo nervinga, vyko daug dvikovų aikštės viduryje. Škotai du kartus grasino po standartinių padėčių - galva šalia vartų smūgiavo Grantas Hanley ir Callumas Patersonas. Po baudos smūgio iš toli šalia vartų smūgiavo Robertas Snodgrassas.

Lietuvių gretose pavojingiausias buvo Arvydas Novikovas, kurio reidai kairiuoju kraštu buvo sunkus galvosūkis škotų gynėjams. Pora kartų po jo prasiveržimų pritrūko tikslumo perdavimuose. Viename epizode kamuolys pasiekė Vykintą Slivką, bet jis galva smūgiavo šalia vartų. Kėlinio pabaigoje į škotų vartus galėjo būti skirtas 11 metrų baudinys, tačiau arbitras neįžvelgė pražangos prieš Fedorą Černychą.

Netrukus po pertraukos lietuviai galėjo išsiveržti į priekį, bet baudos aikštelėje apsisukusio A. Novikovo smūgį iš krašto atrėmė vartininkas. 50 min. jau du škotų smūgius baudos aikštelėje teko neutralizuoti gynėjams. 54 min. po perdavimo iš kairės galva šalia virpsto smūgiavo Chrisas Martinas.

59 min. lietuviai išsiveržė į priekį – Vykintas Slivka tiksliu perdavimu išvedė spurtuojantį F. Černychą prieš vartininką ir Lietuvos rinktinės kapitonas smūgiavo taikliai. Po dviejų minučių škotai buvo arti tikslo, po Jameso Forresto smūgio kamuolys prašvilpė šalia vartų.

73 min. svečiai galėjo persvarą padvigubinti – po gražaus Nerijaus Valskio perdavimo F. Černychas dar kartą aplenkė gynėjus ir smūgiavo iš baudos aikštelės prieigų, bet pritrūko šiek tiek tikslumo.

79 min. škotai turėjo dar vieną šansą – Leigh Griffithsas galva smūgiavo kamuolį tiesiai į E. Šetkų. Dvikovos pabaigoje lietuviai gynėsi iš paskutiniųjų, tačiau baigiantis pagrindiniam laikui šeimininkams visgi pavyko rezultatą išlygino. Po išmetimo iš užribio G. Hanley galva pamušė kamuolį J. McArthurui ir taip pat galva nukreipė kamuolį į tinklą.

Per dramatišką pridėtinį laiką Lietuvos komanda surengė labai pavojingą kontrataką, tačiau Mindaugo Grigaravičiaus perdavimas iš krašto nepasiekė laisvų komandos draugų. Paskutinėmis sekundėmis po kampinio jau škotai buvo arti tikslo – kamuolį nuo vartų linijos išmušė Mantas Kuklys. Abi komandos turėjo tenkintis lygiosiomis 1:1.

Lietuvos rinktinė atrankos kovas pratęs antradienį Vilniuje susitikimu su Maltos atstovais.

Škotija 1 - 1 Lietuva
59' [0 - 1] F. Černych
89' [1 - 1] J. McArthur

Startinės sudėtys:

Lietuva: Šetkus; Vaitkūnas, Freidgeimas, Girdvainis, Slavickas; Žulpa, Kuklys; Černych, Slivka, Novikovas, Valskis.

Atsarginiai: Zubas, Klevinskas, Andriuškevičius, Česnauskis, Chvedukas, Grigaravičius, Klimavičius, Matulevičius, Lukša, Mikuckis, Paulius, Verbickas.

Škotija: Marshall, Paterson, Hanley, R. Martin, Robertson, D. Fletcher, Bannan, Burke, Ritchie, Snodgrass, C. Martin.