Netikėtumų neįvyko: "Manchester City" – antrus metus iš eilės Anglijos čempionas

Anglijos "Premier" lygoje šį sekmadienį finišavo 2018-19 metų sezonas. Jo pabaiga buvo kaip niekada įdomi – paskutiniajame ture sprendėsi čempionas.

"Manchester City" komanda užsitikrinti antrąjį iš eilės šalies čempionų titulą vyko į Braitoną. Rungtynių pradžioje įvarčiu "miestiečius" nustebinę "Brighton" futbolininkai "Liverpool" klubui šventės visgi nesurengė – "Man City" po praleisto įvarčio perlaužė rungtynes ir šventė titulą atnešusią pergalę rezultatu 4:1.

"Man City" komandai susitikimas prasidėjo sunkiai – žaidime nesijautė užtikrintumas, o tuo pasinaudojęs "Brighton" 27-ąją minutę po kampinio įsiveržė į priekį.

Po šio įvarčio "Anfield" stadione nušvito viltis, tačiau ji dingo jau kitos atakos metu – Sergio Aguero netrukus išlygino rezultatą, o dar po dešimties minučių pirmą kartą svečius į priekį išvedė Aymericas Laporte.

Antrajame kėlinyje "miestiečiai" visiškai kontroliavo rungtynes. 63-ąją minutę pergalę užtvirtino Riyadas Mahrezas, o dar po devynių minučių galutinį tašką puikiu baudos smūgiu padėjo Ilkay'us Gundoganas.

"Liverpool" savo stadione "Wolves" futbolininkus įveikė rezultatu 2:0, o abu įvarčius mušė Sadio Mane. Visgi to "raudoniesiems" nepakako – istorinius 97 taškus surinkęs Liverpulio klubas kovą dėl titulo "Man City" komandai pralaimėjo vienu tašku.

Trečioje vietoje liko "Chelsea" klubas, paskutinėse rungtynėse išsiskyręs nulinėmis lygiosiomis su "Leicester". Ketvirtąją vietą taip pat po lygiųjų su "Everton" užėmė Londono "Tottenham".

Londono "Arsenal" paskutiniame ture įveikė "Burnley", tačiau jiems pergalės nepakako, kad pakiltų aukščiau penktos pozicijos.

Tragiškai sezoną "Old Trafford" stadione užbaigė šeštoje vietoje likęs "Manchester United" klubas, kuris sugebėjo rezultatu 0:2 nusileisti jau prieš šį turą bilietą į žemesnį divizioną turėjusiam "Cardiff".

Likusios rungtynės baigėsi "Crystal Palace", "Newcastle", "West Ham" pergalėmis bei "Southampton" – "Huddersfield" lygiosiomis.

Rezultatyviausiais lygos žaidėjais tapo Mohamedas Salah, Pierre'as-Emerickas Aubameyangas ir Sadio Mane. Visi trys futbolininkai įmušė po 22 įvarčius. "Auksinė pirštinė" atiteko Alissonui, išsaugojusiam "sausus" vartus 21 rungtynėse.

Pagrindinė 2018-19 metų sezono statistika:
Čempionas: "Man City";
Į ČL pateko: "Man City", "Liverpool", "Chelsea" ir "Tottenham";
Į EL pateko: "Arsenal" ir "Man Utd";
Į žemesnį divizioną iškrito: "Huddersfield", "Fulham", "Cardiff";
Rezultatyviausi žaidėjai: Salah, Aubameyangas ir Mane (visi – po 22 įvarčius);
Daugiausiai rez. perdavimų atlikę žaidėjai: Hazardas (15), Fraseris (14) ir Alexanderas-Arnoldas (12).

Visi 38-ojo turo rezultatai:

"Brighton" 1 - 4 "Man City"
27' [1 - 0] G. Murray
28' [1 - 1] S. Aguero
38' [1 - 2] A. Laporte
63' [1 - 3] R. Mahrez
72' [1 - 4] I. Gundogan

"Liverpool" 2 - 0 "Wolves"
17' [1 - 0] S. Mane
81' [2 - 0] S. Mane

"Burnley" 1 - 3 "Arsenal"
52' [0 - 1] P. Aubameyang
63' [0 - 2] P. Aubameyang
65' [1 - 2] A. Barnes
90+4' [1 - 3] E. Nketiah

"Tottenham" 2 - 2 "Everton"
3' [1 - 0] E. Dier
69' [1 - 1] T. Walcott
72' [1 - 2] C. Tosun
75' [2 - 2] C. Eriksen

"Leicester" 0 - 0 "Chelsea"

"Man Utd" 0 - 2 "Cardiff"
23' [0 - 1] N. Mendez-Laing (11 m. baudinys)
54' [0 - 2] N. Mendez-Laing

"Crystal Palace" 5 - 3 "Bournemouth"
24' [1 - 0] M. Batshuayi
32' [2 - 0] M. Batshuayi
37' [3 - 0] J. Simpson (į savus vartus)
45' [3 - 1] J. Lerma
56' [3 - 2] J. Ibe
65' [4 - 2] P. van Aanholt
73' [4 - 3] J. King
80' [5 - 3] A. Townsend

"Fulham" 0 - 4 "Newcastle"
9' [0 - 1] J. Shelvey
11' [0 - 2] A. Perez
61' [0 - 3] F. Schar
90' [0 - 4] S. Rondon

"Southampton" 1 - 1 "Huddersfield"
41' [1 - 0] N. Redmond
55' [1 - 1] A. Pritchard

"Watford" 1 - 4 "West Ham"
15' [0 - 1] M. Noble
39' [0 - 2] M. Lanzini
46' [1 - 2] G. Deulofeu
71' [1 - 3] M. Arnautovič
78' [1 - 4] M. Noble (11 m. baudinys)