Ar treneris M.Arteta yra tinkamas "Arsenal" pasirinkimas?
  • Taip, perspektyvus ispanas sugrąžins klubą į pergalių kelią
  • Ne, reikėjo rinktis labiau patyrusį strategą
  • Neturiu nuomonės

Visos apklausos

S. Blatteris: Katarui turėjo būti atimtos teisės į 2022 m. pasaulio čempionatą


2018-08-05 14:03:57 Pasaulio čempionatas

Skandalingasis FIFA prezidentas, šiai organizacijai vadovavęs nuo 1998 iki 2015 metų, pareiškė, kad Kataras teises į 2022 metų pasaulio čempionato gavo nesąžiningu būdu.

82-ejų metų šveicaras teigia, kad jo kolegos iš FIFA vykdomojo komiteto nepaisė įspėjimų, jog Katarui nebūtų leista organizuoti planetos pirmenybių.

Pasak jo, vykdomasis komitetas neatlaikė politikų spaudimo ir kartu su buvusiu UEFA prezidentu Micheliu Platini balsavo už Kataro teises į didžiausią sporto renginį.

S. Blatteris teigia, kad komitetas dar 2016 metais turėjo atšaukti sprendimą leisti pirmenybes organizuoti Katarui, kai organizacija sulaukė ataskaitos dėl būsimo šeimininko.

"Jeigu mes atidžiai perskaitytume visą ataskaitą, iškart suprastume, kad Katarui negalima patikėti organizuoti pasaulio čempionato", - savo knygoje rašo šveicaras.

S. Blatteris nurodo, kad M. Platini savo nuomonę apie balsavimą prieš Katarą pakeitė po to, kai 2010 metais susitiko su Nicolasu Sarkozy (buvusiu Prancūzijos prezidentu - red.) ir šeichu Taminu bin Hamadu Al Thani. Šią informaciją neigė pats M. Platini, tačiau buvęs FIFA prezidentas pateikė visai kitokią versiją.

"Aš nežinau ir nenoriu žinoti, ar yra kažkoks ryšys tarp pasaulio čempionato Katare ir po to, kas įvyko Prancūzijoje", - pareiškė S. Blatteris, užsimindamas apie tai, kad Kataras ėmė invenstuoti milijardus eurų į oro linijų bendroves Prancūzijoje ir to pačio Paryžiaus "Saint-Germain" klubo įsigijimą.

Straipsnio įvertinimas: 7 6
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes