Visos rungtynės
Kurią komandą palaikysite A lygos čempionate?
  • Vilniaus "Riterius"
  • Marijampolės "Sūduvą"
  • Gargždų "Bangą"
  • Vilniaus "Žalgirį"
  • "Kauno Žalgirį"
  • "Panevėžį"
  • Nepalaikysiu nė vienos

Visos apklausos

"Žalgiris" sukirto rankomis su talentingu lietuviu


zalgiris.lt 2018-12-27 13:31:02 A lyga Vilniaus Žalgiris

FK „Žalgiris“ pasirašė sutartį su perspektyviu Lietuvos jaunimo rinktinių nariu Matu Vareika. Į Vilnių saugas persikels iš Kaune įsikūrusios Nacionalinės futbolo akademijos.

18 metų M. Vareika šiemet debiutavo Lietuvos jaunimo (U-21) rinktinėje ir mušė įvarčius jaunių (U-19) rinktinėje.

„Esu labai motyvuotas ir nusiteikęs sunkiam ir ilgam darbui. Nesinori dairytis i tolimą ateitį, turiu 3 metus įrodyti, kad galiu žaisti geriausiame Lietuvos klube. Sieksiu šį tikslą įgyvendinti, - kalbėjo M. Vareika - Artimiausiame sezonas laukia daugiau adaptacijos, perėjimas į vyrų futbolą, nes iki šiol žaidžiau tik NFA komandoje, kurią sudarė mano amžiaus jaunuoliai. Tikiuosi greitai integruotis į komandą ir sezono pabaigoje tapti čempionais.“

„Stebėjome jo žaidimą Pirmoje lygoje, jaunimo rinktinėse. Tai labai talentingas, techniškas ir greitas žaidėjas. Manau, kad mūsų klube jis turi galimybę atsiskleisti. Planuojame, kad jis prisijungs treniruotis su pagrindine komanda, o kaip seksis toliau - priklausys nuo jo darbo ir pastangų. Jei treneriai matys, kad jis yra vertas, kelias yra atviras“, - sakė „Žalgirio“ sporto direktorius Deividas Česnauskis.

Iš Jonavos kilęs M. Vareika pradėjo sportuoti gimtajame mieste. Prieš kelerius metus po atrankos jis pateko į Nacionalinę futbolo akademiją (NFA) ir Kaune prisijungė prie surinktos bendraamžių grupės. Kartu su kitais NFA auklėtiniais M. Vareika sudarė jaunių rinktinių pagrindą. Techniškas saugas prieš trejus metus pasižymėjo įvarčiu antrose atrankos į Europos U-17 čempionatą rungtynėse prieš Norvegiją.

Šiemet vasarą jo tikslūs smūgis nulėmė Lietuvos U-19 rinktinei pergalę prieš Suomiją, dar vieną įvartį jis pridėjo dvikovoje prieš Estiją. Rudenį M. Vareika pasižymėjo ir V. Granatkino turnyro rungtynėse su Moldova. Saugo talentą įvertino ir U-21 rinktinės treneris Caritas Falchas – spalį M. Vareika debiutavo Europos U-21 čempionato atrankoje. Metus žaidėjas pabaigė atstovaudamas U-19 rinktinei atrankos turnyre.

NFA gretose M. Vareika žaidė Elitinėse jaunių lygose, pernai padėjo komandai laimėti II lygos Pietų zonos pirmenybes, o šiemet pakilo dar vienu laipteliu aukščiau – rungtyniavo Pirmoje lygoje. Saugo sąskaitoje šiame sezone - 17 rungtynių ir 5 įvarčiai. Pagal rezultatyvumą jis buvo antras komandoje.

Straipsnio įvertinimas: 10 3
Vienintelė knyga apie futbolą ir nesąžiningas rungtynes

Naujausi (3) Seniausi (3) Geriausi (3) Anoniminiai (25)

6 29 12-27 14:23
Kodėl prie kiekvieno lietuvio būtinas prierašas perspektyvus? Didžiausios sėkmės bet būkime realistai Žalgiris pasirašė sutartį vien dėl lietuvių skaičiaus. Savivaldybė vienas iš svarbiausių donarų todėl būtina užsidėti varnelę dėl vaikų/jaunimo futbolo ugdymo. Jeigu pasiseks 3 kartus išbėgs pagrindinėje komandoje o vėliau B komandoje žais. Kaip ten bebūtų laikau kumščius už tave
6 22 12-27 16:09
kas cia toks? kieme zaisdavom fule, vienas vareikiokas vartuose stovejo,atsimenu is auto rankomis jam i vartus imete
8 8 12-27 16:11
keistai dirba zalgirio dailininkai,atrodo kad zaidejas iki kaklo skesta zalioj marmalynej