10 turas: "Ajax" ir "Feyenoord" pergalės © Eurofootball.lt
Sekmadienį Olandijos „Eredivisie“ lygoje buvo sužaistos paskutinės penkerios 10-ojo turo varžybos. Pasinaudoję „PSV“ kluptelėjimu pergales iškovojo artimiausi persekiotojai „Ajax“ ir „Feyenoord“, autsaideris „Heracles“ buvo sutriuškintas „Twente“ ekipos, o „Utrecht“ minimaliu rezultatu nusileido „NAC“. Mačas tarp „Groningen“ ir „Vitesse“.

Savo žiūrovų palaikomas Amsterdamo „Ajax“ klubas susitiko su stipriu vidutinioku Kerkradės „Roda“ klubu. Sužaidus apie 12 minučių pirmąją pavojingą progą prie šeimininkų vartų sukūrė svečių puolėjas Cheikhas Tiote, kuris galva smūgiavo šalia vartų.

Bet po kelių minučių išpuoliu atsakė ir „Ajax“ futbolininkai, bet vienas rezultatyviausių čempionato žaidėjų, puolėjas Klaasas Janas Huntelaaras po kolegos puolime Alberto Luque atlikto baudos smūgio galva mušė greta virpsto.

Netrukus krito ir pirmasis varžybų įvartis. 21-ąją minutę legionierius iš Urugvajaus Luizas Suarezas dešiniajame krašte susitvarkė su varžovų gynėju ir praskersavo kamuolį į baudos aikštelę, o ten visų aukščiausiai iššokęs K.J.Huntelaaras galva nukreipė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Įsibėgėjus pirmajam kėliniui svečiai bandė gelbėti situaciją. Galingą C.Tiote smūgį iš aštraus krašto atrėmė „Ajax“ vartų sargas Maartenas Stekelenburgas. Pakėlus kampinį galva į vartus smūgiavo saugas Rolando Lamah, vienas iš šeimininkų gynėjų bandydamas išmušti kamuolį tai padarė nesėkmingai ir pasiuntė jį į tinklą.

Artėjant kėliniui prie pabaigos „Ajax“ sugebėjo vėl persverti rezultatą savo naudai. Ispanas A.Luque iš kairiojo krašto pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, ir prie tolimojo virpsto atsidūręs L.Suarezas griūdamas galva „sušaudė“ „Roda“ vartininką Bramą Castro.

Iš karto po pertraukos šeimininkai užspaudė savo varžovus ir įmušė dar vieną įvartį. 47-ąją minutę L.Suarezas dešiniame krašte suklaidino du priešininkus ir atliko idealų perdavimą A.Luque, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

70-ąją minutę po keitimo pasirodęs „Roda“ ekipos puolėjas Jeanvionas Matondo turėjo neblogą šansą sušvelninti pranašumą, bet po stipraus jo smūgio kamuolys rikošetu vis tik nesuklaidino M.Stekelenburgo.

Po penkių minučių svečiams pavyko tai padaryti. Po Boldizsaro Bodoro perdavimo iš kairiojo krašto kamuolį iš arti į vartus pasiuntė Anouras Hadouiras. Bet greitai už pražangą prieš „Ajax“ saugą L.Suarezą teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį. Prie žymos stojęs K.J.Huntelaaras šovė pro šalį.

Šeimininkai ir toliau smaugė „Roda“ ekipa. 86-ąją minutę puikios progos atlikti dublį šiame mače neišnaudojo L.Suarezas, kuris nuo savo aikštės pusės prasitempęs kamuolį smūgiavo kiek virš vartų.

Vis dėlto „Ajax“ šventė pergalę rezultatu 4-2. Po keitimo pasirodęs Danijos rinktinės saugas Dennisas Rommedahlis po tolimo komandos draugo perdavimo atsidūrė vienas prieš „Roda“ vartininką B.Castro ir smūgiavęs nestipriai pažeme padėjo tašką šiame mače.

Kitame mače vienas iš lyderių Roterdamo „Feyenoord“ klubas namuose laimėjo rezultatu 2-0. Po pertraukos prabėgus aštuonioms minutėms saugas Timas de Cleras atidavė perdavimą puolėjui Jonathanui de Guzmanui ir šis pelnė pirmąjį mačo įvartį. 58-ąją minutę po skirto 11 metrų baudinio puolėjas Roy`us Makaay`us sėkmingai jį realizavo ir taip atnešė pergalę savo ekipai.

Autsaideris Almelo „Heracles“ klubas namuose patyrė triuškinantį pralaimėjimą rezultatu 3-0 nuo Enšedės „Twente“ komandos. Nugalėtojų gretose po įvartį pelnė Romano Denneboomas, Blaise N‘Kufo ir Orlando Engelaaras.

„Utrecht“ savo sirgalių akivaizdoje mače su Bredos „NAC“ likus žaisti 15 minučių praleido vienintelį įvartį ir patyrė nesėkmę. Svečių gretose pasižymėjo puolėjas Matthew Amoah.

Taip pat vienas mačas pasibaigė lygiosiomis. Praeitame ture triuškinantį pralaimėjimą nuo Nijmegeno „NEC“ patyręs „Groningen“ klubas šį kartą namie su Arnhemo „Vitesse“ sužaidė be įvarčių 0-0.