11 turas: "Barcelona" didina persvarą © Eurofootball.lt
Sekmadienį Ispanijos futbolo pirmenybėse vyko aštuonerios XI turo rungtynės.

Pergalę, kuri leido dar labiau įsitvirtinti pirmoje vietoje, iškovojo "Barcelona" ekipa, ji išvykoje 0-2 įveikė "Recreativo".

Mačą, kaip ir galima buvo tikėtis, jau nuo pat pradžių į savo rankas perėmė "Barca", kuri kur kas dažniau kontroliavo kamuolį. Tačiau pirmasis pavojus prie šeimininkų vartų kilo tik 21 minutę, kai laimę pabandė Lionelis Messi, tačiau puolėjo smūgį atlaikė "Recreativo" vartų sargas Asieras Riesgo.

Vos po kelių minučių šansą įmušti turėjo ir Sergio Busquetsas, tačiau po puikaus Thierry Henry perdavimio galva, jaunasis "Barcos" saugas iššovė virš vartų. Kiek vėliau pavojiongu išpuoliu atsakė ir šeimininkai, tačiau Adriano ataką sustabdė Victoras Valdesas.

37 minutę dar vieną šansą turėjo svečiai - Lionelis Messi prie savęs pritraukė kelis gynėjus, perdavė kamuolį į kairę pusę Thierry Henry, tačiau nors prancūzas turėjo pakankamai laisvės bei laiko prisitaikyti, jo smūgis nebuvo stiprus ir nesukėlė didelių problemų "Recreativo" vartininkui.

Antrasis kėlinys vėl prasidėjo "Barcelona" atakomis, o viena iš jų ir baigėsi pirmuoju įvarčiu - Xavi puikus perdavimas L.Messi ir pastarasis stipriu smūgiu nuginkluoja A.Riesgo.

Kėliniu įpusėjant šeimininkai vos nepelnė atsakomojo įvarčio - iš pradžių Akalės smūgis praskriejo visai šalia vartų, paskui vieno iš "Recreativo" žaidėjų smūgis sudrebino svečių vartų virpstą. "Barcos" atsako ilgai laukti neteko ir jau netrukus po Xavi perdavimo pasižymėti galėjo Samuelis Eto'o, tačiau puolėjui pritrūko tikslumo.

Vis dėlto svečiams dar vieną įvartį pasiekti pavyko - 85 minutę S.Eto'o suklaidino gynėją, perdavė kamuolį arčiau vartų ir po keitimo pasirodęs Seydou Keita iš vos kelių metrų pelnė antrajį ekipos įvartį. Mačo pabaigoje pasižymėti dar galėjo Rafaelis Marquezas, tačiau gynėjui to padaryti nepavyko ir rungtynės baigėsi rezultatu 2-0 "Barcelona" klubo naudai.

Svarbius taškus išvykoje prarado "Villarreal" ekipa, kuri mačą su "Malaga" baigė lygiosiomis 2-2. Pradžia buvo sėkmingesnė svečiams, kurie po 7 minutę pelnyto Giuseppes Rossi įvarčio pirmavo. Tačiau sužaidus pusvalandį pirmame kėlinyje, Sergio Paulo Duda rezultatą išlygino.

Vos tik prasidėjus antrąjam mačo kėliniui Joseba Llorente tiksliu smūgiu vėl išvedė "Villarreal" į priekį. Kai jau atrodė, jog svečiai išsiveš pergalę iš Malagos, šeimininkų žaidėjas Hélder Rosário 90 minutę pelnė įvartį ir mačas baigėsi lygiosiomis 2-2.

Reikalingą pergalę iškovojo Madrido "Atletico" ekipa, kuri namuose 4-1 įveikė La Korunijos "Deportivo". Pirmame kėlinyje šeimininkai atrodė kur kas aktyviau, tačiau pasižymėti jiems pavyko tik kartą - 26 minutę įvartį pelnė Johny Heitinga.

Antrame kėlinyje "Atletico" įrodė savo pranašumą, mat po dviejų Diego Forlano įvarčių bei vieno tikslaus Maxi Rodriguezo smūgio, rezultatas jau tapo 4-0. Vis dėlto svečiai pelnė garbės įvartį, jo autoriumi tapo Filipe.

Taip pat itin reikalingą pergalę iškovojo "Sevilla", kuri svečiuose 2-0 įveikė Madrido "Getafe". Nugalėtojų gretose pasižymėjo Luisas Fabiano ir Tomas de Mulas.

Pergales šiame ture taip pat šventė Sevilijos "Real Betis", "Almeria", "Numancia", ir "Athletic Bilbao" komandos.

Visi rezultatai:

"Malaga" 2 - 2 "Villarreal"
7' [0 - 1] Giuseppe Rossi
30' [1 - 1] Sergio Paulo Duda
49' [1 - 2] Joseba Llorente
90' [2 - 2] Hélder Rosário

Madrido "Atletico" 4 - 1 La Korunijos "Deportivo"
26' [1 - 0] Johnny Heitinga
52' [2 - 0] Diego Forlan
67' [3 - 0] Maxi Rodriguez
81' [4 - 0] Diego Forlan
86' [4 - 1] Luis Kasmirski Filipe

Madirod "Getafe" 0 - 2 "Sevilla"
36' [0 - 1] Luis Fabiano
90' [0 - 2] Tom de Mul

"Almeria" 2 - 1 "Mallorca"
44' [1 - 0] Alvaro Negredo
68' [2 - 0] Alvaro Negredo (iš 11 metrų baudinio)
90' [2 - 1] Alhassane Keita

Sevilijos "Real Betis" 3 - 1 Santandero "Racing"
27' [1 - 0] Sergio Garcia
37' [2 - 0] Achille Emana
71' [3 - 0] Sergio Garcia
86' [3 - 1] Pedro Munitis

Barselonos "Espanyol" 3 - 4 "Numancia"
14' [0 - 1] Domingo Nagore
35' [1 - 1] Hurtado Perez Moisés
52' [1 - 2] Asier Goiria
63' [2 - 2] Daniel Jarque
67' [3 - 2] Raul Tamudo
84' [3 - 3] Jose Javier Barkero
90' [3 - 4] Carlos Lorens Bellvis

"Athletic Bilbao" 2 - 0 "Osasuna"
16' [1 - 0] Joseba Garmendia
88' [2 - 0] Fernando Llorente

"Recreativo" 0 - 2 "Barcelona"
51' [0 - 1] Lionel Messi
85' [0 - 2] Seydou Keita