13 turas: "Real" pakilo į antrą vietą © Eurofootball.lt
Sekmadienį Ispanijos čempionato 13-ojo turo rungtynėse netikėtai pralaimėjimą patyrė kurį laiką net čempionato lydere buvusi "Sevilla", Barselonoje 2-1 nusileidusi "Espanyol" futbolininkams. Tuo netruko pasinaudoti Madrido "Real", namuose 2-1 įveikęs Bilbao "Athletic", ir pakilęs į antrą vietą bei sumažinęs atsilikimą nuo lyderės "Barcelona" vos iki vieno taško.

Naujojo vyriausiojo trenerio Mane vedami "Athletic" futbolininkai Madride vykusiose rungtynėse pirmieji išsiveržė į priekį, kai Luiso Prieto baudos smūgis rikošetu nuo Igorio Gabilondo įskriejo į Ikero Casillaso vartus. Tačiau antrajame kėlinyje po tolimo Sergio ramoso perdavimo Ronaldo išlygino rezultatą, o likus žaisti apie penkiolika minučių svečiai liko dešimtyje, kai iš aikštės buvo išvarytas puolėjas Aritzas Adurizas.

Iki rungtynių pabaigos likus mažiau nei dešimt minučių pergalingą įvartį smūgiu iš už baudos aikštelės ribų įmušė veteranas Roberto Carlosas.

Į trečią vietą turnyrinėje lentelėje smuktelėjo "Sevilla", svečiuose nusileidusi "Espanyol". Nors Sevilijos futbolininkai pirmavo po pirmojo kėlinio viduryje Frederico Kanoute sėkmingai realizuoto vienuolikos metrų baudinio, kurį uždirbo Adriano Correia, tačiau buvęs Ispanijos rinktinės puolėjas Raulis Tamudo, išbėgęs vienas prieš Andresą Palopą, išlygino rezultatą, o likus žaisti dešimt minučių puolėjas Luisas Garcia nenuleisdamas kamuolio ant žemės po Ivano de la Pena`os perdavimo iš krašto antrą kartą nuginklavo "Sevilla" vartininką.

Nors "Espanyol" liko žaisti dešimtyje, kai raudoną kortelę prieš save išvydo saugas Albertas Riera, tačiau "Sevilla" nepavyko iškovoti bent lygiųjų.

Raudonomis kortelėmis lijo dvikovoje La Korunijoje, kur "Deportivo" ir Santandero "Racing" dvikovoje viso buvo parodytos net trys raudonos kortelės. Jau antrojo kėlinio pradžioje svečiai liko dešimtyje, kai iš aikštės išvarytas buvo Pedro Munitis. Likus žaisti kiek daugiau nei dešimt minučių aikštę priverstas palikti buvo aukštaūgis puolėjas Nikola Žigičius, o jau per pridėtinį laiką šeimininkai neteko Cristiano.

Ir toliau pergalių skonio šiemet nepajutę liko "Real Sociedad" futbolininkai. San Sebastiano ekipa šįkart namuose sužaidė 0-0 su septintą vietą užimančia Madrido "Getafe".

Su "Getafe" taškais susilygino "Villarreal", po truputį atrandantis savo žaidimą ir šįkart 2-0 įveikęs autsaiderį Taragonos "Gimnastic".

Paskutinėsė vėlai sekmadienį vakare vykusiose 13-ojo turo rungtynėse užfiksuotas dar vienas netikėtas rezultatas: beveik visas rungtynes namuose pirmavę "Zaragoza" futbolininkai per paskutiniąsias dešimt rungtynių minučių praleido du įvarčius ir turėjo pripažinti Pamplonos "Osasuna" pranašumą 1-2.ū

Šeimininkai pirmavo, kai po puikaus Carloso Diogo ir Sergio Garcia žaidimo savo progą sėkmingai išnaudojo rezultatyviausias komandos žaidėjas argentinietis Diego Milito. Nors "Zaragoza" dominavo beveik visas rungtynes, 81-ą minutę Raulis Garcia po kampinio galva išlygino rezultatą, o jau per pridėtinį laiką kontratakos metu kamuolį po Davido Lopezo perdavimo iš krašto į savus vartus nukreipė argentinietis Leonardo Ponzio.

Statistika

La Korunijos "Deportivo" 0 - 0 "Racing Santander"

51` iš aikštės išvarytas Pedro Munitis ("Racing Santander")
79` iš aikštės išvarytas Nikola Zigic ("Racing Santander")
90` iš aikštės išvarytas Cristian ("Deportivo")

Barselonos "Espanyol" 2 - 1 "Sevilla"
25` [0 - 1] Frederic Kanoute (11 m.)
68` [1 - 1] Raul Tamudo
79` [2 - 1] Luis Garcia

84` iš aikštės išvarytas Albert Riera ("Espanyol")

"Mallorca" 2 - 2 Vigo "Celta"
6` [1 - 0] Jonas Gutierrez
51` [2 - 0] Bosko Jankovic
57` [2 - 1] Fernando Baiano
85` [2 - 2] Jesus Perera (11 m.)

90` iš aikštės išvarytas Jonas Gutierrez ("Mallorca")

Madrido "Real" 2 - 1 "Athletic Bilbao"
34` [0 - 1] Luis Prieto
65` [1 - 1] Ronaldo
82` [2 - 1] Roberto Carlos

75` iš aikštės išvarytas Aritz Aduriz ("Athletic Bilbao")

San Sebastiano "Real Sociedad" 0 - 0 Madrido "Getafe"

"Villarreal" 2 - 0 Taragonos "Gimnastic"
22` [1 - 0] Fabrizio Fuentes
29` [2 - 0] Guillermo Franco

"Zaragoza" 1 - 2 Pamplonos "Osasuna"
19` [1 - 0] Diego Milito
81` [1 - 1] Raul Garcia
90` [1 - 2] Leonardo Ponzio (į savus vartus)