14 turas: "Dinamo" kyla į antrąją vietą © Eurofootball.lt
Šeštadienį Rusijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaistos dar trejos 14-ojo turo varžybos. Jose Vladivostoko „Luch-Energia“ sužaidė lygiosiomis su „Khimki“, Maskvos „Dinamo“ sutriuškino „Rostov“, o „Kuban“ namuose nusileido Kazanės „Rubin“.

Bene pačios įdomiausios šios dienos rungtynės vyko Maskvoje, kur vietos „Dinamo“ priėmė pergalės džiaugsmo 8 rungtynėse iš eilės nepatyrusį, autsaiderį „Rostov“ klubą. Mačą aktyviau pradėjo „milicininkai“. Pasižymėti galėjo Danni, Igoris Semšovas, tris kartus pro šalį mušė puolėjas Cicero.

24-ąją minutę krito pirmasis mačo įvartis, kai po atlikto baudos smūgio pasižymėjo šeimininkų gynėjas Jovanas Tanasevičius, tačiau rungtynių arbitras užfiksavo nuošalę bei įvarčio neįskaitė.

Vis dėlto įvartis sužaidus maždaug pusvalandį buvo pelnytas, kai po Danni perdavimo ranka baudos aikštelėje sužaidė „Rostov“ gynėjas Sergejus Bendzas. 11 metrų baudinį realizavo Denisas Kolodinas, kuris suklaidino vartininką ir mušęs tiesiai per vartų centrą.

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai kiek išlygino žaidimą ir galėjo net išlyginti rezultatą, bet po „Rostov“ puolėjo iš Malavio Essau Kanyenda smūgio galva kamuolį sugavo „Dinamo“ vartų sargas Antonas Šuninas. Tačiau aikštės šeimininkai savo šanso iš rankų nepaleido, ir 73-iąją minutę Danni kairiajame krašte suklaidinęs varžovų gynėją tiksliai pasiuntė kamuolį į artimąjį viršutinį vartų kampą.

Bet po keturių minučių mačo intriga galutinai buvo panaikinta, kadangi po Ruslano Pimenovo perdavimo kamuolys atšoko Danni, šis permetė kamuolį per gynėją ir nestabdydamas kamuolio pasiuntė jį į tolimąjį vartų kampą, taip nepalikdamas nė menkiausių šansų „Rostov“ vartų sargui Iljai Blizniukui.

Po šios pergalės „Dinamo“ ekipa pakilo į 2-ąją vietą ir nuo lyderių Maskvos „Spartak“ atsilieka vos vienu tašku, tuo tarpu „Rostov“ ir toliau smenga žemyn, užimdami paskutinę 16-ąją vietą.

Vladivostoke „Luch-Energia“ po kelių pergalių prieš čempionato lyderius šį kartą suklupo, namuose su „Khimki“ sužaisdami lygiosiomis 1-1. Pirmieji į priekį išsiveržė svečiai, kai 57-ąją minutę pasižymėjo Romanas Širokovas, tuo tarpu 75-tą minutę vis dėlto šeimininkam pavyko atstatyti persvarą: įvartį pelnė Aleksandras Tichonovetskis

Krasnodaro „Kuban“ susitiko su Kazanės „Rubin“ ekipa, penktadienį netekusi gynėjo Lenaro Gilmullino, kuris po autoavarijos žuvo ligoninėje. Svečiams mačas susiklostė sėkmingai. Pergalingas įvartis 38-tą minutę buvo įmuštas po taiklaus Aleksandro Ryazantsevo smūgio.

77‘ [3 – 0] Danni

Ž.Karčiamarskas („Dinamo“) liko tarp atsarginių, A.Klimavičius („Dinamo“) žaidė nuo 80 minutės

„Kuban“ 0 – 1 „Rubin“
38‘ [0 – 1] Aleksandr Ryazantsev