15 turas: "Atlantas" vejasi "Ekraną" © Eurofootball.lt
Lietuvos "A lygos" čempionate penktadienį sužaistos 15-ojo turo rungtynės, skirtingai nuo praėjusio turo varžybų vykusios gana rezultatyviai. Savo sėkmingą seriją pratęsė "Atlantas", kuris rungtynių pabaigoje sugebėjo įveikti "Ekrano" ekipą ir prisivijo varžovą turnyrinėje lentelėje, o tuo pasinaudojęs lyderis "Kaunas" sutriuškino "Šilutę" ir dar labiau padidino savo persvarą. "Žalgiris" trileryje turėjo pripažinti "Šiaulių" pranašumą, vienas mačas baigėsi lygiosiomis, tuo tarpu "Vėtros" rungtynės buvo atidėtos dėl klubo dalyvavimo Intertoto taurėje.

Kovoje dėl antrosios pozicijos Klaipėdoje "Atlantas" susitiko su čempionų titulą ginančiu Panevėžio "Ekranu", kurio gretose ir toliau nebuvo į peržiūrą Maskvoje išvykusio komandos kapitono Manto Savėno. Be savo lyderio panėvežiečiai nesugebėjo pralaužti varžovų gynybos ir 71 minutę patys praleido įvartį, kai pasižymėjo Valdas Trakys, o nervingomis paskutinėmis mačo minutėmis raudoną kortelę gavus Gediminui Paulauskui dar liko dešimtyje. Pergalę jau per pridėtą laiką "Atlantui" 11 metrų baudiniu įtvirtino Maksimas Morozovas.

Tokiu "Ekrano" suklupimu vėl pasinaudojo "Kauno" komanda, po keturių įvarčių per paskutines 20 minučių sutriuškinusi autsaiderę "Šilutę" net 6-1. Tris įvarčius nugalėtojams pelnė Gvidas Juška, du kartus pasižymėjo legionierius iš Lenkijos Arkadiušas Klimekas, vieną įmušė Kęstutis Ivaškevičius, o "Šilutei" paguodos įvartį įmušė iš "Kauno" išnuomuotas puolėjas Artūras Rimkevičius.

Permainingas susitikimas [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=6192"]vyko Vilniuje[/link], kur "Žalgiris" priemė "Šiaulius". Svečiai jau 4-ąją minutę pirmavo po Viktoro Afanasenkos įvarčio, antrojo kėlinio pradžioje rezultatą padvigubino Ilja Galiūza, tačiau šeimininkai nepasidavė ir per 75 ir 81 minutėmis įmušę atitinkamai Eimantas Poderis ir Gerdas Aleksa sugebėjo rezultatą išlyginti. Visgi iki mačo pabaigos likus keturioms minutėms "Šiauliams" pergalę išplėšė Gediminas Butavičius.

Lygiosiomis Marijampolėje mačą baigė turnyrinės lentelės kaimynai vietos "Sūduva" ir "Vilnius". 42 rungtynių minutę "Sūduvą" į priekį buvo išvedęs senegalietis Christianas Sagna, tačiau antrojo kėlinio viduryje brazilas Rinaldo išlygino rezultatą ir komandoms teko pasidalinti po tašką.

15 turo statistika

"%c00125" 1 - 1 "%c00140"
42` [1 - 0] Christian Sagna
68` [1 - 1] Rinaldo Neto

"Sūduva": S.Klevinskas; D.Čigladze (79` V.Slavickas), Mikuckis, Gvildys, Samusiovas; G.Klevinskas, Urbšys (68` B.Čigladze), Adomaitis (81` Grigas), Jasaitis, Maciulevičius, G.Klevinskas; Sagna

"Vilnius": Kijewski; Sokolovas, Mrowiec (71` Khubutia), Artiomovas, Grudzinskas; Panka (46` Radavičius), Everton, Ražanauskas, Rinaldo; Muller , Adilson

"%c00124" 2 - 0 "%c00033"
71` [1 - 0] Valdas Trakys
90` [2 - 0] Maksim Morozov (11m.)

87` Gediminas Paulauskas ("Ekranas") pašalintas iš aikštės

"Atlantas": Valius; Ramonas, E.Žukauskas, Žernys, Lukoševičius; Navikas, (46` Danilyuk), Morozov, Petreikis (85` Karalius), Bartkus; Trakys, Laurišas

"Ekranas": Skrupskis; Klimavičius, Paulauskas, Banevičius, Skroblas (85` Saulėnas); Petrauskas, Kučys, Tomkevičius, Michalčuks (58` Galkevičius (75` Varnas)); Kavaliauskas, Lukšys

"%c00030" 6 - 1 "%c00141"
12` [1 - 0] Gvidas Juška
49` [2 - 0] Kęstutis Ivaškevičius
67` [2 - 1] Artūras Rimkevičius (11m.)
70` [3 - 1] Arkadiusz Klimek
72` [4 - 1] Gvidas Juška
82` [5 - 1] Gvidas Juška
86` [6 - 1] Arkadiusz Klimek

"Šilutė": L.Vertelis; Mockus, Nesterenko, Juozaitis, Z.Butkus; Papečkys, Petrenko (46` Mačiulis), Kižys (78` Andriekus), Gražys; Podelis, Rimkevičius (53` Grigalevičius)

"Kaunas": Malinauskas; Zelmikas, Kančelskis, Bagužis, Radžius; Barevičius, Kvaratshkhelia, Žaliūkas; Velička, Juška, Klimek.