15 turas: Sunkios "Chelsea" ir "Arsenal" pergalės © Eurofootball.lt
Šeštadienį Anglijos „Premier“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos septynerios 15-ojo turo varžybos. Sunkią pergalę iškovojo „Chelsea“, „Arsenal“ įveikė „Aston Villa“, „Blackburn“ palaužė „Newcastle“, „Sunderland“ paskutinę minutę išplėšė pergalę prieš „Derby“, o dar trys mačai pasibaigė lygiosiomis.

Ankstyvosiose šios dienos rungtynėse pirmieji „Stamford Bridge“ stadione ginklus surėmė šeimininkai, praeito sezono šalies vicečempionai Londono „Chelsea“ ir vidutiniokas Londono „West Ham“ klubas.

Pirmasis kėlinys pasižymėjo šiurkštumu, kovingumu bei geltonomis kortelėmis. Tiesa, „aristokratų“ gretose savo šanso neišnaudojo puolėjas Didier Drogba, o kitoje aikštės pusėje „plaktukų“ perujietis Nolberto Solano mušė pro šalį.

Antrasis kėlinys žadėjo būti kiek „švaresnis“, kadangi abi komandos kiek aprimo, ir po „Chelsea“ gynėjo Wayne`o Bridge`o perdavimo naujokui Steve`ui Sidwelui, jo smūgį blokavo „West Ham“ gynėjas Matthew Upsonas.

Sužaidus beveik valandą sekė atsakomoji svečių ataka. Galingą saugo Luiso Boa Morte smūgį „priėmė“ „Chelsea“ kapitonas Johnas Terry ir vartininkas Carlo Cudicini ramiai sugavo kamuolį. Netrukus pavojingą „mėlynųjų“ saugo Joe Cole`o perdavimą link D.Drogba kumščiais atmušė „West Ham“ vartų sargas Robertas Greenas.

Vis tik Avramo Granto treniruojamas „Chelsea“ sugebėjo pasiekti savo. Likus žaisti 14 minučių į D.Drogba perdavimą atsiliepęs J.Cole`as išvengė nuošalės pinklių ir suklaidinęs R.Greeną smūgiavo tiksliai į viršutinį vartų kampą.

Kitose rungtynėse vietos „Blackburn“ futbolininkai, kurie trečiadienį atidėtose 2-ojo turo varžybose buvo sutriuškinti „Aston Villa“ klubo, susikovė su Samo Allardyce`o vadovaujama „Newcastle“ ekipa.

Jau pačioje mačo pradžioje svečių gynyba vos nesubyrėjo, kai aukštaūgis „Rovers“ klubo puolėjas Roque Santa Cruzas atsidūręs geroje pozicijoje smūgiavo labai šalia vartų. Vis dėlto po to daugiau darbo gynyboje turėjo aikštės šeimininkai, tačiau po pertraukos jų siena neatlaikė.

47-ąją minutę po nigeriečio Geremi atlikto baudos smūgio iš kairiojo krašto smūgiu galva „Blackburn“ vartų sargą Bradą Friedelį nuginklavo jo tautietis Obafemi Martinsas. Tačiau ilgesniam laikui persvaros „šarkoms“ išsaugoti nepavyko.

Po septynių minučių netoli savo baudos aikštelės prieigų prasižengė „Newcastle“ kairiojo krašto gynėjas Charlesas N‘Zogbia. Prie kamuolio stojęs anglų saugas Davidas Bentley iš maždaug 20 metrų tiksliu smūgiu nepaliko nė menkiausių šansų Shay`ui Givenui.

Po smūgio gana greitai atsigavę svečiai vėl galėjo išsiveržti į priekį, bet saugo Joey`aus Bartono smūgis sausakimšoje baudos aikštelėje buvo užblokuotas, o vėliau nuostabios progos neišnaudojo tas pats O.Martinsas, kuris po Jameso Milnerio perdavimo iš kelių metrų galva į vartus nepataikė.

„Neįmuši tu – įmuša tau“. Šią nerašytą futbolo taisyklę „Newcastle“ ekipai priminė pirmojo įvarčio autorius D.Bentley. Šį kartą anglas pasinaudojo „šarkų“ gynėjo Stepheno Carro klaida ir iš toli galingu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartus - kamuolys atsimušęs į virpstą vis tik atsidūrė tinkle.

Rungtynėms artėjant prie pabaigos „Newcastle“ žaidėjai desperatiškai bandė išgelbėti varžybas ir iškovoti tašką, tačiau visai pamiršo apie gynybą. 90-ąją minutę po keitimo pasirodęs puolėjas Jasonas Robertsas atidavė kamuolį turkui Tugay`ui ir šis tiksliu smūgiu padėjo tašką šiame mače.

„Reading“ ir „Middlesbrough“ mačas nugalėtojo taip ir neišaiškino – rungtynės pasibaigė 1-1. Antrajame kėlinyje sužaidus apie 10 minučių Dave`as Kitsonas išvedė Steve`o Coppello komandą į priekį, bet 83-iąją minutę po Luke`o Youngo perdavimo tašką „Boro“ ekipai išplėšė legionierius iš Turkijos Tuncay Sanli.

Tokiu pat rezultatu išsiskyrė ir „Wigan“ bei „Man City“ ekipos. Prabėgus vos 30 sekundžių po grubios gynėjo Tituso Bramble`o klaidos svečių iš Mančesterio saugas iš Brazilijos Geovanni pasiuntė kamuolį į tinklą.

Vis tik dar prieš pertrauką naujojo „Wigan“ trenerio Steve`o Bruce`o auklėtiniai sugebėjo išlyginti rezultatą, kai galva pasižymėjo austras Paulas Scharneris. Pačioje mačo pabaigoje už grubią pražangą prieš „Man City“ jaunąjį saugą iš Airijos Stepheną Irelandą iš aikštės buvo pašalintas „Wigan“ kapitonas Mario Melchiotas, bet visgi svečiams per kelias likusias minutes įrodyti savo pranašumo taip ir nepavyko.

Kitame mače praėjusiame ture pažeminantį pralaimėjimą nuo „Everton“ ekipos patyręs „Sunderland“ klubas šeštadienį namuose tik paskutinėmis minutėmis sugebėjo reabilituotis prieš savo sirgalius rezultatu 1-0 įveikdami absoliutų lygos autsaiderį „Derby“.

Jau per teisėjo pridėtinį laiką „Sunderland“ klubo puolėjo Kenwyne`o Joneso smūgį galva atmušė „avinų“ vartų sargas Stephenas Bywateris, bet po keitimo aikštėje pasirodęs jaunasis vos 19-os metų puolėjas Anthony Stokesas antruoju bandymu pasiuntė kamuolį į vartus.

Kitame mače lygos stiprūs vidutiniokai „Portsmouth“ ir Liverpulio „Everton“ klubai išsiskyrė be įvarčių 0-0. Daugiau progų pasižymėti turėjo aikštės šeimininkai, tačiau po ganiečio Sulley Ali Muntari atliktų baudos smūgių kamuolys „prašvilpdavo“ pro šalį.

Arti tikslo buvo ir portugalas Pedro Mendesas bei vienas pagrindinių Anglijos rinktinės skriaudikų 2008 metų Europos čempionato atrankos cikle kroatas Niko Kranjčaras. Savo geriausią progą „Everton“ ekipoje turėjo saugas Leonas Osmanas, tačiau paskutinės kliūties – vartininko Davido Jameso - jam pergudrauti nepavyko.

Vakarinėse rungtynėse Birmingemo „Aston Villa“ susikovė su dar pralaimėjimo kartėlio čempionate nepatyrusiu Londono „Arsenal“ klubu. Sužaidus 14 minučių po norvego Johno Carew perdavimo iš dešiniojo krašto „kanonierių“ vartininką Manuelį Almunia nuginklavo jaunasis Craigas Gardneris.

Vis tik „Arsenal“, kuris antradienį UEFA Čempionų Lygose varžybose su „Sevilla“ patyrė pirmąjį savo pralaimėjimą šiame sezone, nesiruošė taip greitai kelti baltos vėliavos ir 23-iąją minutę prancūzas Mathieu Flamini atstatė pusiausvyrą.

Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos antrą kartą bene prasčiausias rungtynes su Kroatija savo karjeroje Anglijos rinktinėje sužaidusį „Villa“ vartų sargą Scottą Carsoną tiksliu smūgiu galva nuginklavo legionierius iš Togo Emmanuelis Adebayoras.

Po pertraukos aikštės šeimininkai galėjo išlyginti rezultatą, bet aukštaūgis puolėjas iš Norvegijos Johnas Carew kamuolį galva pasiuntė į skersinį. Po šios dar vienos pergalės Arsene`o Wengero „Arsenal“ ekipa ir toliau lieka neįkandamu riešutu kitoms Anglijos čempionato ekipoms.