16 turas: CSKA nusileido "Dinamo" ekipai © Eurofootball.lt
Šeštadienį po dviejų savaičių pertraukos vėl tęsiasi Rusijos „Premier“ lygos čempionatas. Centrinėje turo dvikovoje Maskvos CSKA namuose turėjo pripažinti kitos šio miesto komandos „Dinamo“ pranašumą, tuo tarpu „armiečių“ nesėkme puikiai pasinaudojo „Spartak“, išvykoje įveikęs Permės „Amkar“. Vladivostoko „Luch-Energia“ nugalėjo „Saturn“, o Krasnodaro „Kuban“ ir „Khimki“ išsiskyrė taikiai 1-1.

Centrinėse turo varžybose Maskvos derbyje ginklus surėmė CSKA ir „Dinamo“ klubai. Iš karto iniciatyvą į savo rankas perėmė Valerijaus Gazajevo vadovaujami „armiečiai“, kurie jau 3-iąją minutę galėjo išsiveržti į priekį, kai po Lietuvos nacionalinės rinktinės gynėjo Deivido Šembero smūgio kamuolys rikošetu jau lėkė į vartus, bet „Dinamo“ vartų sargas Antonas Šuninas išgelbėjo savo komandą.

11-ąją susutikimo minutę Nikita Burmistrovas turėjo du puikius šansus pasižymėti, tačiau abudu kartus puikiai savo vartus gynė A.Šuninas. Tačiau svečiai atgavo savo žaidimo tembrą tik įpusėjus pirmajam kėliniui.

32-ąją minutę iš aštrus kampo keik netiksliai pramušė Ruslanas Pimenovas, o po tolimo, maždaug iš 35 metrų Deniso Kolodino galingo smūgio kamuolys sudrebino CSKA vartų skersinį.

Vis dėlto šie du žaidėjai 43-iąją minutę ir sukūrė pergalingą įvartį. D.Kolodinas pramušė baudos smūgį, ir po dviejų rikošetų R.Pimenovas pirmasis suskubo prie atšokusio kamuolio ir galva jį pasiuntė į vartus. Tai buvo jo antrasis įvartis čempionate ir antrasis - į CSKA vartus.

Antrajame kėlinyje iš karto pavojingai į vartus mušė CSKA saugai Jevgenijus Aldoninas ir Jurijus Žirkovas. „Dinamo“ klubas patikimai gynėsi, bet dar geriau kontratakavo. 83-iąją minutę komandos naujokas Cvetanas Genkovas išjėjo vienas prieš vartininką Venjaminą Mandrykiną, bet jo pergudrauti nesugebėjo.

„Dinamo“ gretose šiek tiek tikslumo trūko ir puolėjui Danni. Tuo tarpu į CSKA ekipą sugrįžęs brazilas Jo taip pat nesugebėjo pakeisti rungtynių eigos. CSKA po šio pralaimėjimo jau 5 kartą iš eilės aikštelę paliko neįmušdama nei vieno įvarčio, ir per tuos mačus yra tesurinkusi vos du taškus.

Kitose rungtynėse Permės „Amkar“ susikovė su Maskvos „Spartak“ ekipa. Svečiai pirmąsias susitikimo minutes pravedė labai blankiai. Jau 13-ąją minutę Martinas Kuševas galėjo išvesti „Amkar“ į priekį, bet „Spartak“ vartininkas Stipe Pletikosa kojomis atmušė į apatinį vartų kampą lėkusį kamuolį.

Po kelių akimirkų pavojingai „spartakiečių“ vartams grasino ir Aleksejus Popovas. Nors aikštės šeimininkai ir geriau žaidė pirmajame kėlinyje, vis dėlto būtent jie turėjo trauktis kamuolį iš savų vartų.

38-ąją po Nikitos Boženevo perdavimo iš krašto „Spartak“ klubo kapitonas Jegoras Titovas tiksliu smūgiu galva pasiuntė kamuolį į tinklą. Tai buvo jau šeštasis J.Titovo taiklus smūgis Rusijos čempionate.

Po pertraukos aikštės šeimininkai iš karto surengė priešininkų vartų šturmą, bet „Spartak“ komandos vartus puikiai saugojo Kroatijos nacionalinės vartų sargas S.Pletikosa. 63-iąją minutę Jevgenijus Savinas, M.Kuševas ir Tomislavas Dujmovičius net tris kartus bandė nuginkluoti Maskvos klubo vartų sargą, tačiau šis puikiai susidorojo su savo užduotimi.

66-ąją minutę S.Pletikosa eilinį kartą gelbėjo „Spartak“ vienuolikę, neleisdamas pasižymėti ir Georgijui Pejevui. Mačui artėjant prie pabaigos „Amkar“ komandai nebeliko jokių fizinių jėgų surengti atsakymo ir jie patyrė pirmąjį pralaimėjimą savo žiūrovų akivaizdoje.

Dar vieneriose rungtynėse „Luch-Energia“ rezultatu 2-1 nugalėjo Maskvos „Saturn“ komandą. Visi įvarčiai buvo įmušti antrajame kėlinyje. 68-ąją minutę „Saturn“ saugas Andrejus Karyaka iš 11 metrų baudinio nesugebėjo nuginkluoti „Luch-Enrgia“ vartų sargo Mareko Čecho, tačiau pakartotinu smūgiu išvedė „Saturn“ į priekį.

Jau po keturių minučių šansą pasižymėti iš 11 metrų žymos gavo ir „Luch-Energia“, ir puolėjas Aleksandras Tichonovetskis be didesnio vargo nukreipė kamuolį į tinklą. Praėjus dar dviems minutėms buvo įmuštas ir pergalingas šeimininkų įvartis, kai po perdavimo iš krašto pasižymėjo Aleksandras Šešukovas.

Kova tarp „Kuban“ ir „Khimki“ baigėsi lygiosiomis 1-1. 15-ąją minutę šeimininkai išsiveržė į priekį, kai „Khimki“ klubo kapitonas Andrejus Tichonovas bandė išmušti kamuolį iš savų vartų linijos, tačiau šis atsidūrė tiesiai po kojomis Olegui Ivanovui, kuris ir įmušė įvartį.

24-ąją minutę A.Tichonovas ištaisė savo klaidą, kai prasiveržęs kraštu atliko perdavimą Romanui Širokovui, kuris ir užbaigė šią pradėtą kapitono ataką. Antrajame kėlinyje „Kuban“ net du kartus galėjo pasižymėti, bet Spartakas Gognijevas buvo netikslus.

Šeštadienio 16 turo rezultatai:

„Luch-Energia“ 2 – 1 „Saturn“
68‘ [0 – 1] Andrei Karyaka
71‘ [1 – 1] Aleksandr Tikhonovetski (11m.)
74‘ [2 – 1] Aleksandr Sheshukov

E.Česnauskis („Saturn“) žaidė visas rungtynes, R.Džiaukštas („Saturn“) rungtynėms registruotas nebuvo

CSKA 0 – 1 „Dinamo“
43‘ [0 – 1] Ruslan Pimenov