16 turas: "Lens" įsitvirtina antroje vietoje © Eurofootball.lt
Savaitgalį Prancūzijoje kaip įprasta vyko šalies futbolo "Ligue 1" pirmenybių varžybos. Šeštadienį buvo sužaisti septyni 16-ojo turo susitikimai.

Eilinę, jau 14-ąją pergalę šį sezoną šiame ture iškovojo čempionų titulą ginantis "Lyon". Šį kartą Lijono futbolininkai išvykoje vienintelio įvarčio persvarą įveikė "Le Mans" klubą. Lemiamą mačo įvartį 57-ąją minutę pelnė neseniai po traumos atsigavęs Prancūzijos nacionalinės rinktinės puolėjas Sylvainas Wiltordas.

Pergalingą žygį šiame ture pratęsė bei antroje pozicijoje įsitvirtino "Lens" klubas. Šį kartą Lano ekipa namuose priėmė praėjusio sezono vicečempioną "Bordeaux" ir užtikrintai įveikė jį rezultatu 3-0. Įvarčius nugalėtojams pelnė Vitorino Hiltonas, Danielis Cousinas ir Issamas Jemaa. Po šios pergalės "Lens" savo sąskaitoje turi 29 taškus ir žengia antroje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Svarbią pergalę šeštadienį iškovojo ir tituluočiausias Prancūzijos klubas "Saint-Etienne", namuose 2-0 įveikęs naujoką "Lorient" ir bent laikinai pakilęs į 3-ąją poziciją, suteikiančią teisę runtyniauti UEFA Čempionų Lygos turnyre. Įvarčius šiose runtynėse nugalėtojams pelnė Čekijos nacionalinės ekipos puolėjas Marekas Heinze ir vienas ekipos atakų lyderių Fredericas Piquionne.

Užtikrintą pergalę bene pirmą kartą šiame sezone pagaliau iškovojo krizės krečiamas "Monaco" klubas. Kunigaištystės ekipa, balansuojanti ant iškritimo zonos ribos, šiame ture namuose 3-0 sutriuškino naujoką "Valenciennes" ir pakilo į 16-ąją poziciją. Įvarčius "Monaco" ekipai pelnė pirmajame kėlinyje pasižymėjęs komandos naujokas Yaya Toure bei antroje rungtynių dalyje "Valenciennes" vartininką nuginklavę Serge Gakpe ir Janas Kolleris.

Po truputi savo žaidimą atranda ir į kovą dėl vietų Europos turnyruose įsijungia "Rennes" ekipa. Šiame ture "Rennes" namuose rezultatu 2-0 įveikė turnyro autsaiderį "Nantes" klubą ir su 20 taškų savo sąskaitoje pakilo į 10-ąją poziciją. Įvarčius nugalėtojams 40 ir 81 minutėmis atitinkamai pelnė Mario Melchiotas ir Bruno Cheyrou.

Šeštadienio rungtynių rezultatai:

"%c00098" 0 - 1 "%c00055"
57` [0 - 1] Sylvain Wiltord

"%c00307" 1 - 2 "%c00255"
39` [0 - 1] Georges Ba
70` [0 - 2] Gael Danic
72` [1 - 2] Gregory Pujol

67` Morgan Amalfitano ("Sedan") pašalintas iš aikštės

"%c00067" 2 - 0 "%c00066"
40` [1 - 0] Mario Melchiot
81` [2 - 0] Bruno Cheyrou

"%c00036" 3 - 0 "%c00306"
37` [1 - 0] Yaya Toure
46` [2 - 0] Serge Gakpe
63` [3 - 0] Jan Koller

"%c00093" 3 - 0 "%c00064"
40` [1 - 0] Vitorino Hilton
59` [2 - 0] Daniel Cousin
88` [3 - 0] Issam Jemaa

"%c00025" 0 - 0 "%c00090"

"%c00146" 2 - 0 "%c00066"
51` [1 - 0] Marek Heinz
66` [2 - 0] Frederic Piquionne