16 turas: "Real" sutriuškintas namuose © Eurofootball.lt
Ispanijos čempionato lyderiai 2006-uosius metus baigė visiškai skirtingai: pirmą vietą užimanti "Sevilla" 16-o turo rungtynėse trečiadienį namuose baigė triuškinančia pergale 4-0 prieš "Deportivo", o trečioje vietoje žengiantis Madrido "Real" namuose patyrė triuškinantį pralaimėjimą prieš Huelvos "Recreativo" rezultatu 0-3.

Nors "Recreativo" buvo pateikę prašymą atidėti rungtynes, kadangi pakeliui į Madridą autoavarijoje žuvo trys komandos sirgaliai bei juos vežusio autobuso vairuotojas, tačiau rungtynės įvyko laiku.

Rungtynes aktyviau pradėjo svečiai, kai po Santiago Cazorla smūgio kamuolį galva atmušė Raulis.

Iš "Liverpool" išnuomotas puolėjas Florentas Sinama Pongolle išvedė svečius į priekį iki pertraukos likus dešimt minučių, kai pergudravo šiemet geriausiu Europos ir Pasaulio žaidėju išrinktą italą Fabio Cannavaro ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Per pertrauką "Real" strategas Fabio Capello nusprendė sustiprinti komandos puolimą ir vietoje gynybinio plano saugo brazilo Emersono aikštėje pasirodė jo tautietis Robinho.

Tačiau tai neatnešė laukto rezultato ir antrojo kėlinio pradžioje Nigerijos rinktinės puolėjas Ikechukwu Uche dar kartą pergudravo F.Cannavaro ir Guti bei padvigubino rezultatą.

Bene rimčiausią progą "Real" sukūrė antrojo kėlinio viduryje, tačiau po keitimo aikštėje pasirodžiusio Jose Antonio Reyeso smūgį sėkmingai atrėmė "Recreativo" vartininkas Lopezas Vallejo.

Likus žaisti apie penkias minutes saugas Emilio Viqueira įspūdingu smūgiu iš daugiau nei 20 metrų sudrebino Ikero Casillaso vartų skersinį. Tačiau tai neišgelbėjo "Real" nuo trečiojo įvarčio, kadangi jau per pridėtinį laiką po Mejia pražangos prieš S.Cazorlą buvo skirtas baudos smūgis, kurį įspūdingai realizavo E.Viqueira, taip iškovodamas triuškinamą "Recreativo" pergalę "Santiago Bernabeu" stadione.

Tuo tarpu vienais pagrindinių "Real" varžovų dėl čempionų titulo tapę "Sevilla" futbolininkai metus baigė įspūdinga pergale namuose prieš krizę išgyvenantį La Korunijos "Deportivo".

Rezultatyviausias Ispanijos čempionato žaidėjas jau septintą rungtynių minutę neišnaudojo puikios progos išvesti šeimininkus į priekį, tačiau savo klaidą "išpirko" pirmojo kėlinio viduryje, kai pasinaudojęs "Deportivo" vartininko Dudu Aouate klaida pasiuntė kamuolį į vartus.

Nors rezultatas nesikeitė iki antrojo kėlinio vidurio, aikštėje nuolat dominavo "Sevilla". 63 minutę po pražangos prieš brazilą Luisą Fabiano buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo F.Kanoute, pelnęs jau šešioliktą įvartį šiame sezone.

Po kelių minučių rezultatas tapo triuškinamas - po Danielio Alveso perdavimo iš krašto jau pats Luisas Fabiano galva pasiuntė kamuolį į vartus, o likus žaisti apie 15 minučių ketvirtą įvartį įmušė brazilas D.Alvesas.

Kitose rungtynėse dar vieną pergalę iškovojo pastaruoju metu atsigavimo ženklus demonstruojanti Pamplonos "Osasuna", 2-1 įveikusi Valensijos "Levante" klubą.

Tuo tarpu ir toliau nesiseka "Villarreal" klubui, dar pernai žaidusiam UEFA Čempionų lygoje. Šįkart "Geltonieji submarinai" svečiuose 2-1 nusileido Santandero "Racing" ekipai.

Trečią pergalę šiame sezone iškovojo Sevilijos "Betis", tačiau jie svečiuose vos vieno įvarčio dėka įveikė paskutinę vietą užimantį Taragonos "Gimnastic" klubą. Tuo tarpu ir toliau turnyrinėje lentelėje aukštyn kopia "Espanyol", šįkart svečiuose minimaliu rezultatu įveikęs pajėgią Madrido "Getafe" ekipą.

Paskutinės turo rungtynės žaidžiamos ketvirtadienį, kai "Barcelona" namuose priims Madrido "Atletico" klubą.

Statistika

Vigo "Celta" 0 - 0 San Sebastiano "Real Sociedad"

Madrido "Getafe" 0 - 1 Barselonos "Espanyol"
74` [0 - 1] Raul Tamudo

66` iš aikštės pašalintas Javi Casquero ("Getafe")
89` iš aikštės pašalintas Chica ("Espanyol")

Taragonos "Gimnastic" 0 - 1 Sevilijos "Betis"
65` [0 - 1] Marcos Assuncao (11 m.)

Pamplonos "Osasuna" 2 - 1 Valensijos "Levante"
57` [1 - 0] Cesar Cruchaga
69` [2 - 0] Roberto Soldado
90` [2 - 1] Nino

56` iš aikštės pašalintas Laurent Robert ("Levante")

Santandero "Racing" 2 - 1 "Villarreal"
49` [1 - 0] Ruben
64` [2 - 0] Gonzalo Colsa
87` [2 - 1] Marcos

Madrido "Real" 0 - 3 Huelvos "Recreativo"
35` [0 - 1] Florent Sinama Pongolle
52` [0 - 2] Ikechukwu Uche
90` [0 - 3] Emilio Viqueira

"Sevilla" 4 - 0 La Korunijos "Deportivo"
28` [1 - 0] Frederic Kanoute
64` [2 - 0] Frederic Kanoute (11 m.)
67` [3 - 0] Luis Fabiano
73` [4 - 0] Daniel Alves