17 turas: "Ajax" ir "PSV" barsto taškus © Eurofootball.lt
Šį trečiadienį ir ketvirtadienį Olandijos „Eredivisie“ lygos čempionate buvo sužaistos aštuonerios iš devynerių planuotų 17-ojo turo rungtynių. Dar du svarbius taškus prarado „Ajax“ klubas, tuo tarpu „PSV“ patyrė netikėtą pralaimėjimą Groningene, o „Feyenoord“ laimėjo derbį prieš „Sparta“.

Aikštės šeimininkai „Groningen“ futbolininkai rungtynėse su daugkartiniu Olandijos čempionu Eindhoveno „PSV“ atrodė daug geriau, demonstravo daugiau iniciatyvos ir pelnytai šventė pergalę rezultatu 2-1.

Vis tik nepaisant nuolatinio šeimininkų puolimo būtent svečiai pirmieji sugebėjo išsiveržti į priekį. 21-ąją minutę po sumaišties baudos aikštelėje gynėjas Eduardo Alcidesas iš arti smūgiu per save nukreipė kamuolį į tinklą.

Antrajame kėlinyje „Groningen“ nemažino apsukų ir galiausiai pasiekė savo. Asmusas Lindgrenas gavęs kamuolį iš už baudos aikštelės prieigų stipriu pažeme smūgiu nukreipė jį į patį apatinį vartų kampą. O likus žaisti apie 12 minučių puolėjas Marcusas Bergas susižaidė su R.Lindgrenu ir nuginklavęs Heurelho Gomesą atnešė savo komandai pergalę.

Kitame mače Roterdamo derbyje vienas pretendentų laimėti šių metų Olandijos čempionatą „Feyenoord“ klubas savo arenoje susikovė su „Sparta“ ekipa. Prabėgus vos 4 minutėms po Nourdino Boukhari perdavimo puolėjas Roy`us Makaay`us išvedė savo ekipą į priekį.

Po pertraukos 76-ąją minutę buvęs Miuncheno „Bayern“ ekipos puolėjas susižaidė su Andwele Slory ir tiksliu smūgiu iš artimos distancijos įtvirtino pergalę Berto van Marwijko vadovaujamai Roterdamo ekipai.

Amsterdame vietos „Ajax“ jau antrose rungtynėse iš eilės negali iškovoti pergalės. Šį kartą mačą su Enschedo „Twente“ jie užbaigė lygiosiomis 2-2. Sužaidus pusvalandį šeimininkų gretose pasižymėjo puolėjas Klaasas Janas Huntelaaras, bet 60-ąją minutę Steinas Huysegemsas išlygino rezultatą.

Likus žaisti 16 minučių po K.J.Huntelaaro atlikto baudos smūgio kamuolys atsimušė į Edsoną Braafheidą ir rikošetu suklaidinęs vartininką įkrito į vartus. Tačiau paskutinę kėlinio minutę pergalę iš „Ajax“ atėmė „Twente“ puolėjas Blaise`as N‘Kufo, ir abidvi komandos tenkinosi vienu tašku.