17 turas: "Barcelona" ir toliau užtikrintai pirmauja © Eurofootball.lt
Ispanijos pirmenybėse sužaisti 17-ojo turo susitikimai - savo pozicijas įtvirtino čempionato lyderė "Barcelona", prieš prasidedant žiemos pertraukai pranašumą prieš artimiausius persekiotojus padidinusi iki dešimties taškų.

"Barca" dėl 13-osios sezono pergalės rungtynėse su "Levante" turėjo gerokai pakovoti, ir kataloniečių laimėjimą nulėmė rezultatyviausio lygos žaidėjo Samuelio Eto`o įvartis likus trims minutėms iki mačo pabaigos.

Kovoje dėl antrosios pergalę šventė čempionų titulą ginanti "Valencia", rezultatu 3-0 sutriuškinusi antrą kėlinį devyniese žaidusius Barselonos "Espanyol" futbolininkus. Tuo tarpu į trečiąją poziciją šoktelėjo "Sevilla" Madride minimalia persvara įveikusi vietos "Real" ir nustūmusi jį į penktą vietą.

Lyderių persekiojimo grupėje išlieka Sevilijos "Betis", namuose palaužęs turnyrinės lentelės kaimyną Madrido "Atletico", ir "Osasuna", nesunkiai nugalėjusi lygos autsaiderę "Numancia" ekipą. Antrą nesėkmę iš eilės patyrė La Korunjos "Deportivo", savo aikštėje permainingose rungtynėse nusileidęs "Zaragoza" vienuolikei.

Įspūdingiausias pergales ture pasiekė "Mallorca" komandą 4-0 sutriuškinęs Bilbao "Athletic", ir tokia pačia persvara prieš "Malaga" išvykoje laimėjęs "Real Sociedad". Kitose rungtynėse "Albacete" iškovojo lygiąsias mače su "Villarreal" ir susilygino taškais su Santandero "Racing", kuris rezultatu 2-0 nusileido "Getafe" ekipai.

Turnyrinė lentelė

17 turo statistika

"%c00006" 2 - 1 "%c00197"
29` [1 - 0] Jose Alexis (į savo vartus)
59` [1 - 1] Mateu Jofre
87` [2 - 1] Samuel Eto`o

"%c00097" 1 - 0 "%c00017"
7` [1 - 0] Sanchez Joaquin

"%c00095" 2 - 2 "%c00086"
15` [1 - 0] Antonio Pacheco
32` [1 - 1] Diego Forlan
35` [1 - 2] Antonio Guayre
86` [2 - 2] Antonio Pacheco

77' Rodolfo Arruabarrena ("Villarreal") pašalintas iš aikštės

"%c00039" 4 - 0 "%c00021"
6` [1 - 0] Francisco Yeste
10` [2 - 0] Santiago Ezquerro
77` [3 - 0] Carlos Gurpegi
90` [4 - 0] Francisco Yeste (11m.)

89' Hipolito Poli ("Mallorca") pašalintas iš aikštės

"%c00089" 2 - 3 "%c00108"
35` [0 - 1] Ruben Cani
49` [1 - 1] Pablo Amo
51` [2 - 1] Albert Luque
56` [2 - 2] Gabriel Milito
68` [2 - 3] David Villa

86' Lionel Scaloni ("Deportivo") pašalintas iš aikštės

"%c00212" 2 - 0 "%c00005"
5` [1 - 0] Ivan Riki
32` [2 - 0] Ivan Riki

"%c00106 1 - 5 "%c00091"
11` [0 - 1] Darko Kovacevic
42` [1 - 1] Vicente Valcarce
52` [1 - 2] Darko Kovacevic
60` [1 - 3] Mikel Labaka
70` [1 - 4] Nihat Kahveci
82` [1 - 5] Nihat Kahveci

79' Garcia Gerardo ("Malaga") pašalintas iš aikštės

"%c00018" 2 - 0 "%c00205"
49` [1 - 0] Richard Morales
68` [2 - 0] Richard Morales

"%c00004" 3 - 0 "%c00102"
12` [1 - 0] Ruben Baraja
82` [2 - 0] Mista
87` [3 - 0] Mista

41' Raul Tamudo, 45' Oscar Serrano (abu "Espanyol") pašalinti iš aikštės

"%c00003" 0 - 1 "%c00107"
19` [0 - 1] Julio Baptista