17 turas: “CSKA” išlieka pirmenybių lyderiu © Eurofootball.lt
Šį savaitgalį Rusijoje buvo žaidžiamos „Premier“ lygos 17-ojo turo rungtynės. Bene įdomiausia dvikova vyko tarp “Spartak” klubų iš Maskvos bei Nalčiko. Maskvos klubas pasirinko 3-5-2 taktinę schemą ir iš karto ėmėsi grasinti svečių vartams.

Per pirmą kėlinį kelis pavojingus momentus turėję maskviečiai jų neišnaudojo, o Nalčiko komanda tik porą kartų sugebėjo šį tą pavojingesnio suorganizuoti.

Prasidėjus antrajam kėliniui už žaidimą ranka teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į svečių vartus, tačiau Fernando Cavenaghi šios progos nerealizavo ir švieslentėje toliau degė nuliai.

Nors aikštėje dominavo šeimininkai, jiems nepavykdavo pelnyti įvarčių, o štai likus septynioms minutėms iki rungtynių pabaigos svečiai turėjo progą pelnyti įvartį ir galbūt išplėšti pergalę. Tuomet Maskvos ėmėsi paskutinio vartų šturmo bet vos nepraleido įvarčio į savo vartus.

Atrodė, kad rungtynių baigtis jau aiški, tačiau fortūna nusišypsojo Maskvos “Spartak” ir per pridėtą laiką puikų įvartį pelnė D. Bojarincevas. Rezultatu 1-0 Maskvos “Spartak” išplėšė pergalę ir tokiu būdu pakilo į antrą vietą aplenkdami “Lokomotiv”.

Kitame Maskvos mače susitiko vietos “Moskva” bei “Rostov”. Pirmasis kėlinys buvo pakankamai nuobodus, nes kova vyko aikštės centre ir nei viena, nei kita komanda nesugebėjo organizuoti atakų.

Pirmasis pavojingas momentas buvo sukurtas apie 27-ąją minutę, kai į svečių vartus buvo skirtas baudos smūgis. Po keturių minučių vis dėl to “Moskva” savo pasiekė ir pelnė pirmąjį šių rungtynių įvartį.

Antrasis kėlinys prasidėjo nuo keitimų svečių komandoje, bet tai negelbėjo, nes po kelių minučių “Moskva” padvigubino rezultatą. Tačiau šeimininkams to buvo maža ir 54-ąją rungtynių minutę Sergėjus Semakas rezultatą patrigubino.

Svečių triuškinimas pasibaigė 76-ąją minutę, kai Romanas Adamovas realizavo 11 metrų baudinį. Rezultatu 4-0 “Moskva” šventė triuškinančią pergalę prieš “Rostov”.

Jaroslavlyje susitiko vietos “Shinnik” bei šalies čempionai “CSKA”. Pirmame kėlinyje dominavo “CSKA”, kuris pastoviai grasino šeimininkų vartams, o savo ruožtu “Shinnik” karts nuo karto organizuodavo kontrišpuolius.

Antrajame kėlinyje iš esmės vaizdas nesikeitė ir nei viena, nei kita komanda negalėjo pelnyti įvarčio. Nuo neplanuoto taškų praradimo “CSKA” per pridėtą laiką išgelbėjo puolėjas Ivica Oličius. Minimaliu rezultatu 0-1 laimėjo “CSKA” ir tokiu būdu išlieka pirmenybių lyderiu.

Maskvoje susitiko vietos “Dinamo” bei Tomsko “Tom”. Pastaruoju būtent iš “Dinamo” ateidavo įdomesnės žinios gerbėjams iš Lietuvos. Į parduodamų vartininkų sąrašą įtraukti du “Dinamo” vartininkai, kas leidžia Lietuvos rinktinės pagrindiniam vartininkui Ž. Karčemarskui įgyti žaidybinės praktikos, o taip pat iki sezono pabaigos “Zenit” paskolino R. Poškų.

Pirmasis įvartis 30-ąją minutę po 11 m baudinio krito į šeimininkų vartus. Per pridėtą pirmojo kelinio laiką “Tom” galėjo padvigubinti rezultatą bet puikiai sužaidė “Dinamo” vartininkas.

Prasidėjus antrajam kėliniui šeimininkai galėjo išlyginti rezultatą, tačiau buvo smūgiuota tiesiai į vartininką. Rungtynės pasižymėjo grubumu ir rungtynių teisėjas be perstojo dalino korteles ir 62-ąją minutę pašalino “Tom” žaidėją.

“Dinamo” ėmė spausti varžovą ir 82-ąją minutę išlygino rezultatą. O po keturių minučių buvo pelnytas ir antras įvartis. Rezultatu 2-1 nugalėjo “Dinamo” ir pakilo į 13-ąją turnyrinės lentelės vietą.

Šeštadienį abu susitikimai vyko Maskvoje, kur jėgas aiškinosi “Torpedo” – “Saturn” bei “Lokomotiv” – “Luch”.

Pirmasis mačas vyko tarp “Torpedo” ir “Saturn”. “Torpedo”, šeimininko teisėmis, iš karto užsiėmė aikštės vidurį ir bandė atakuoti, o tuo tarpo “Saturn” laikėsi kontratakų taktikos. Ir pirmieji įvartį pelnė “Saturn” futbolininkai, pasižymėjo po keitimo aikštėje pasirodęs I. Lebedenko. Reikia paminėti, kad rezultatyvųjį perdavimą atliko E. Česnauskis.

Antrajame kėlinyje “Torpedo” žaidimo braižas nesikeitė, tačiau dažniau pavojingi momentai buvo sukuriami būtent prie šeimininkų vartų. Ir 67-ąją minutę puikų įvartį pelnė sėkmingai tą dieną žaidęs E. Česnauskis.

“Torpedo” atliko keitimus ir dar atkakliau mėgino pelnyti įvartį, bet tai padarė vėl “Saturn”. Rezultatu 0-3 pergalę šventė svečiai iš Pamaskvės.

Kitame Maskvos mače susitiko vietos “Lokomotiv” ir Vladivostoko “Luch”. Jau po pirmų dešimties mačo minučių “Lokomotiv” buvo pelnęs du įvarčius ir šio mačo laimėtojas tapo aiškus, nes svečiams per visas išvykos rungtynes buvo pavykę pelnyti tik du taškus.

Savo pergalės įtvirtinimui “Lokomotiv” mačo pabaigoje pelnė dar vieną įvartį ir rezultatu 3-0 nugalėjo svečius iš Tolimųjų Rytų.

17 turo statistika

“%c00114” 1 – 0 “%c00286”
90’ [1 - 0] Denis Bojarincev

I. Dedura (“Spartak”) rungtynėms registruotas nebuvo.

“%c00118” 4 – 0 “%c00115”
30’ [1 - 0] Aizik Okoronkwo
48’ [2 - 0] Hector Brakamonte
54’ [3 - 0] Sergey Semak
76’ [4 - 0] Romand Adamov (11 m)

“%c00076” 1 – 0 “%c00072”
90’ [1 - 0] Ivica Olic

D. Šemberas (“CSKA”) žaidė visas rungtynes.

“%c00110” 2 – 1 “%c00221”
30’ [0 - 1] Pavel Pogrebniak (11 m)
82’ [1 - 1] Igor Semshov
86’ [2 - 1] Maksim Romashchenko

62’ Jevgeniy Kaleshin (“Tom”) už antrą geltoną kortelę buvo pašalintas iš aikštės.

Ž. Karčemarskas (“Dinamo”) žaidė visas rungtynes, o R. Poškus (“Dinamo”) rungtynėms registruotas nebuvo. A. Skerla (“Tom”) žaidė visas rungtynes ir buvo įspėtas.

“%c00112” 0 – 3 “%c00111”
39’ [0 - 1] Igor Lebedenko
67’ [0 - 2] Egdaras Česnauskis
90’ [0 - 3] Aleksey Jeriomenko

R. Džiaukštas (“Saturn”) žaidė visas rungtynes ir buvo įspėtas, o Edgaras Česnauskis (“Saturn”) žaidė iki 90-osios rungtynių minutės.

“%c00075” 3 – 0 “%c00287”
4’ [1 - 0] Dramane Traore
8’ [2 - 0] Dmitriy Syčiov
87’ [3 - 0] Gary O’Connor