17 turas: "Inter" tapo žiemos čempionu © Eurofootball.lt
Italijos "Serie A" čempionate trečiadienio vakare sužaisti visi 17-ojo turo mačai. Vadinamųjų žiemos čempionų titulą likus dar porai rungtynių iki pirmojo rato pabaigos užsitikrino dešimtą pergalę iš eilės iškovojęs pirmenybių lyderis Milano "Inter", kuris Romoje po ilgos pertraukos palaužė vietos "Lazio" ekipą, tuo tarpu kitur įtikinamas pergales šventė favoritai "Palermo", "Roma", "Milan", "Fiorentina", "Sampdoria", po tris taškus į savo sąskaitą įsirašė ir dramatiškai laimėję "Chievo" ir "Udinese" bei "Empoli", o vienintelis susitikimas baigėsi taikiai.

Įdomiausiame turo mače turnyre užtikrintai pirmaujantis "Inter" keliavo žaisti prieš "Lazio" į sostinę, kur tarpusavio dvikovos nebuvo laimėjęs nuo 1996 metų kovo. Svečiams, kurių treneris Roberto Mancini kartu su žaidėjais Dejanu Stankovičiumi ir Hernanu Crespo susitiko su savo buvusiu klubu, trūko traumuotų Walterio Samuelio, Ivano Cordoba, Fabio Grosso, Olivier Dacourto ir Julio Cruzo, o šeimininkų gretose nebuvo diskvalifikuotų Massimo Mutarelli ir Tommaso Rocchi.

Rungtynės prasidėjo greitu tempu ir "Lazio" po truputį perimė iniciatyvą bei suklydus "Inter" gynėjui Marco Materazzi turėjo pirmą progą pasižymėti, tačiau Stepheno Makinwa smūgį iš baudos aikštelės prieigų atrėmė Julio Cesaras. Svečiai taip pat turėjo progų pasižymėti, bet tiek Hernanas Crespo, tiek Estebanas Cambiasso iš dėkingų pozicijų smūgiavo netaikliai.

Kėlinio viduryje gerą galimybę turėjo Romos ekipos puolėjas S.Makinwa - Massimo Oddo greitai įžaidus baudos smūgį nigerieties išbėgo vienas prieš vartininką, bet buvo nežymiai stumtelėtas iš nugaros ir prarado pusiausvyrą bei progos neišnaudojo, o teisėjas 11 metrų baudinio skirti nesiryžo. "Inter" savo atakas grindė trumpais greitais perdavimais ir Zlatanui Ibrahimovičiui sužaidus "sienele" su E.Cambiasso pastarajam smūgiuoti tik paskutinę akimirką sutrukdė gynėjas.

37 minutę šimtaprocentinės progos neišnaudojo "Inter" puolėjas H.Crespo, kuris po Z.Ibrahimovičiaus krūtine atlikto perdavimo atsidūrė vienas prieš vieną ir netiksliai permetė kamuolį per vartininką Angelo Peruzzi. Visgi kelias minutes vykęs "Inter" spaudimas atsipirko - H.Crespo baudos aikštelėje pavyko praslysti pro gynėją ir atmesti kamuolį E.Cambiasso, kurio iš 8 metrų muštas kamuolys nepaisant vartininko A.Peruzzi ir gynėjo Luciano Zauri pastangų vis tiek atsidūrė tinkle.

Tiesa, pačioje pirmojo kėlinio pabaigoje "Inter" padėtį kiek sukomplikavo Z.Ibrahimovičius. Temperamentingasis švedas turėdamas vieną geltoną kortelę už grubų žaidimą po teisėjo švilpuko, fiksavusio nuošalę, tyčia nuspyrė kamuolį ir už tai užsidirbęs antrąją buvo pašalintas iš aikštės.

Po pertraukos "Lazio" ėmė naudotis kiekybine persvara ir dominuoti aikštėje, tačiau nesugebėdavo surengti ko nors pavojingesnio paskutinėje atakos stadijoje ir dažniausiai apsiribodavo netiksliais smūgiais iš baudos aikštelės prieigų - pro šalį mušė ir komandos kapitonas M.Oddo ir buvęs "Inter" žaidėjas makedonietis Goranas Pandevas, keletą bandymų atrėmė Milano klubo gynėjai.

Arčiausiai tikslo šeimininkai buvo likus 8-9 minutėms iki pagrindinio laiko pabaigos, kai M.Oddo baudos smūgį atmušė J.Cesaras, o po kampinio "Lazio" gynėjui galingą šūviu iš toli nestabdant kamuolio vartininkas vėl puikiai atrėmė. Tai buvo lemiami mačo epizodai, nes 85 minutę aikštėje po keitimo pasirodęs Luišas Figo aikštės kampe uždirbo baudos smūgį ir perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur aukščiau už visus iššokęs M.Materazzi galva pelnė antrąjį "Inter" įvartį.

Milano ekipa nepaisant paskutinių varžovų bandymų išlaikė užtikrintą dviejų įvarčių persvarą ir žaisdama dešimtyje iškovojo dešimtą pergalę iš eilės bei po dešimties metų pertraukos triumfavo prieš "Lazio" Romos Olimpiniame stadione.

Tiesa, "Inter" pranašumas prieš persekiotojus nepadidėjo iki 10 taškų, nes pergalę iškovojo ir antroje vietoje esanti "Roma". Sostinės futbolininkai po dviejų brazilo Mancini įvarčių svečiuose nugalėjo "Torino" klubą, kuris rungtynes taip pat baigė turėdamas vienu žaidėju mažiau ir paguodos įvartį pelnė tik paskutinę minutę.

Po triuškinančios nesėkmės prieš "Roma" atsitiesė trečią poziciją užimantis "Palermo" - Sicilijos komanda namuose neturėjo didesnio vargo su "Ascoli" ir sutriuškino varžovus 4-0. Po nesėkmingo žaidimo pastaruoju metu retą lengvą pergalę pasiekė ir "Milan" klubas, kuris namuose 3-0 įveikė "Catania" komandą. Du įvarčius nugalėtojams pelnė brazilas Kaka, vieną pridėjo Alberto Gilardino.

4-6 vietas su "Catania" dalinasi Genujos "Sampdoria" ir "Udinese" ekipos, kurioms iškovoti tris taškus pavyko skirtingai. "Sampdoria" namuose atsilikinėjo prieš "Livorno" po Luca Vigiani įvarčio, bet 25 ir 30 minutėmis pasižymėję Daniele Franceschini ir Francesco Flachi išvedė Genujos klubą į priekį, o antrajame kėlinyje dviem įvarčiais per dešimt minučių pergalę šeimininkams įtvirtino Fabio Quagliarella. Tuo tarpu "Udinese" taip pat atsilikinėjo svečiuose prieš "Atalanta", bet netruko rezultatą išlyginti, ir nepaisant to, kad liko dešimtyje, penktą pridėtinio laiko minutę išplėšė pergalę po tikslaus Antonio Di Natale smūgio.

Tikras trileris vyko Veronoje, kur susitiko turnyrinės lentelės apačioje besikapstantys Veronos "Chievo" ir "Reggina" klubai. Svečiai pirmavo, kai 17 minutę pasižymėjo Nicola Amoruso, bet po devynių minučių rezultatą išlygino Paolo Sammarco, o prieš kėlinio pabaigą "Chievo" į priekį išvedė Federico Cossato.

Po pertraukos "Chievo" neišnaudojo progų padidinti savo pranašumą, ir 78 minutę juos už tai nubaudė "Reggina" žaidėjas Francesco Modesto, bet tai dar buvo ne pabaiga ir paskutinį "žodį" tarė šeimininkų puolėjas Simone Tiribocchi, kuris likus porai minučių pelnė trečiąjį "Chievo" įvartį ir nulėmė komandai pergalę.

Po "Atalanta", "Torino" ir "Livorno" nesėkmių į pirmąjį dešimtuką pakilo "Empoli", minimalia persvara palaužęs turnyrinės lentelės kaimyne buvusia "Siena" komandą, o "Messina" ir "Parma" apsikeitė įvarčiais antrajame kėlinyje bei savo tarpusavio mačą baigė lygiosiomis. Paskutinis šių "Serie A" turas vyks šeštadienio popietę.

17 turo rungtynių rezultatai

"%c00216" 0 - 2 "%c00143"
32' [0 - 1] Luca Toni
75' [0 - 2] Luca Toni

"%c00200" 4 - 0 "%c00262"
15' [1 - 0] Mark Bresciano
53' [2 - 0] Eugenio Corini
84' [3 - 0] Giovanni Tedesco
90' [4 - 0] Ciro Capuano

"%c00062" 3 - 0 "%c00318"
42' [1 - 0] Kaka
82' [2 - 0] Alberto Gilardino
88' [3 - 0] Kaka

"%c00214" 1 - 1 "%c00029"
73' [1 - 0] Arturo Di Napoli
77' [1 - 1] Daniele Paponi

"%c00019" 0 - 2 "%c00037"
40' [0 - 1] Esteban Cambiasso
85' [0 - 2] Marco Materazzi

45' Zlatan Ibrahimovic ("Inter") pašalintas iš aikštės

"%c00068" 3 - 2 "%c00081"
17' [0 - 1] Nicola Amoruso
26' [1 - 1] Paolo Sammarco
44' [2 - 1] Federico Cossato
78' [2 - 2] Francesco Modesto
88' [3 - 2] Simone Tiribocchi

"%c00215" 1 - 2 "%c00063"
46' [1 - 0] Fernando Damian Tissone
51' [1 - 1] Raffaele De Martino
90' [1 - 2] Antonio Di Natale

70' Raffaele De Martino ("Udinese") pašalintas iš aikštės

"%c00070" 4 - 1 "%c00213"
12' [0 - 1] Luca Vigiani
25' [1 - 1] Daniele Franceschini
30' [2 - 1] Francesco Flachi (11m.)
47' [3 - 1] Fabio Quagliarella
57' [4 - 1] Fabio Quagliarella

T.Danilevičius ("Livorno") rungtyniavo nuo 46 minutės

"%c00251" 1 - 2 "%c00028"
37' [0 - 1] Amantino Mancini
80' [0 - 2] Amantino Mancini
90' [1 - 2] Alessandro Rosina

25' Ivan Franceschini ("Torino") pašalintas iš aikštės

26' Francesco Totti ("Roma") nerealizavo 11 metrų baudinio

"%c00085" 1 - 0 "%c00080"
47' [1 - 0] Francesco Marianini