19 turas: "Ekranas" vos išsigelbėjo mače prieš "Nevėžį" © Eurofootball.lt
Penktadienį sužaistose "A lygos" 19-ojo turo rungtynėse buvo pilna visko - netrūko įvarčių, netikėtumų, permainingų, dramatiškų ir nervingų įvykių. Sensacijos Panevėžyje vos nepataikė pirmenybių autsaideris "Nevėžis", tik paskutinėmis minutėmis išleidęs potencialą pergalę prieš čempioną "Ekraną" iš savo rankų, nesėkmių seriją nervingame mače įveikdama "Atlantą" nutraukė "Vėtra", permainingoje kovoje prieš "Sūduvą" laimėjo "Žalgiris", o "Kaunas" nugalėjo "Šiaulius" ir įtvirtino savo persvarą turnyrinės lentelės viršuje.

Čempionų lygos atrankos varžyboms besiruošiantis "Ekranas" savo aikštėje priimdamas paskutinę vietą užimantį Kėdainių "Nevėžį" veikiausiai tikėjosi lengvų rungtynių, tačiau po pergalės prieš "Šilutę" Vitalijaus Stankevičiaus auklėtiniai buvo įgavę pasitikėjimo savo jėgomis ir 70 mačo minutę šokiravo "Aukštaitijos" stadione susirinkusius žiūrovus, kai įvartį pelnė kėdainiečių atakų lyderis Vitalis Stankevičius.

83 minutę "Ekranas" sugebėjo uždirbti 11 metrų baudinį, tačiau jo nesugebėjo įmušti Panevėžio klubo kapitonas Mantas Savėnas. Vis dėlto rungtynių pabaigoje aikštės šeimininkai surengė varžovų vartų šturmą ir per antrą pridėtinio laiko minutę vienas iš 28-erių "Ekrano" smūgių į vartus pasiekė tikslą - lygiąsias šalies čempionams sugebėjo išplėšti saugas Mindaugas Gardzijauskas.

Tuo netruko pasinaudoti ir savo persvarą vėl padidino lyderis "Kaunas", kuris, kaip ir įprasta šį sezoną, įmušė du įvarčius ir iškovojo įtikinamą pergalę prieš "Šiaulius". 11-ąjį savo įvartį čempionate nuo 11 metrų žymos rungtynių pradžioje pelnė kauniečių puolėjas Andrius Velička, o antrą įmušė daug rečiau pasižymintis Marius Žaliūkas. Tai buvo 18-oji "Kauno" sezono pergalė, kuri leido atstumą iki antroje vietoje esančio "Ekrano" padidinti iki 19-os taškų.

"Ekrano" suklupimu nepasinaudojo Klaipėdos "Atlantas", kuris [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=6459"]Vilniuje buvo priverstas pasiduoti[/link] žinių apie naujo trenerio atvykimą įkvėptai ir nesėkmių seriją nutraukusiai "Vėtrai". Uostamiesčio ekipos vartininkui Liudvikui Valiui prasižengus baudos aikštelėje ir užsidirbus raudoną kortelę vilniečius į priekį 11 metrų baudiniu išvedė Aidas Preikšaitis, ir nors Aivarui Laurišui buvo pavykę rezultatą išlyginti, tas pats A.Preikšaitis tiksliu smūgiu nulėmė pergalę "Vėtros" ekipai, kuri po Roberto Vėževičiaus pašalinimo iš aikštės mačą taip pat baigė dešimtyje.

Ne mažiau atkakliai rungtynės klostėsi Marijampolėje, kur vietos "Sūduva" atsilikinėjo prieš "Žalgirį" jau ketvirtą minutę pasižymėjus svečių puolėjui Igoriui Morinui, bet po Andriaus Urbšio ir Dariaus Maciulevičiaus įvarčių kėlinį baigė pirmaudama. Vis dėlto žalgiriečiai nepasidavė ir antrojo kėlinio viduryje rezultatą išlygino buvęs "Sūduvos" žaidėjas Gerdas Aleksa, o pergalingą įvartį su trenerio Igorio Pankratjevo sugrįžimu atsigavusiam "Žalgiriui" 11 metrų baudiniu įmušė Andrius Puotkalis.

Penktadienio rungtynių statistika

Marijampolės miesto stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas - Edmundas Gaigalas
"%c00125" 2 - 3 "%c00032"
4' [0 - 1] Igoris Morinas
22' [1 - 1] Andrius Urbšys
38' [2 - 1] Darius Maciulevičius
65' [2 - 2] Gerdas Aleksa
73' [2 - 3] Andrius Puotkalis (11m.)

"Sūduva": Klevinskas; D.Čigladze, Mikuckis, Gvildys, Samusiovas; Klevinskas, Uselis (46` Mačiulis), Maciulevičius (77` Adomaitis), Miklinevičius, Urbšys; Braga (58` Abramenko);

"Žalgiris": Šetkus; Aleksa, I.Steško, Miliškevičius, Krukovski; Lemežis, Poderis (64` Šikurin), Falčik (92` Kaušpadas), Choruži; Morinas, Labukas (46` Puotkalis);

Panevėžio "Aukštaitijos" stadionas, 455 žiūrovai
Teisėjas - Paulius Malžinskas
"%c00033" 1 - 1 "%c00231"
70' [0 - 1] Vitalis Stankevičius
90+2' [1 - 1] Mindaugas Gardzijauskas

83' Mantas Savėnas ("Ekranas") nerealizavo 11 metrų baudinio

"Ekranas": Skrupskis; Paulauskas, Klimavičius, Banevičius, Skroblas (46` Gardzijauskas); Petrauskas (46` Michalčuks), Savėnas, Kučys (80` Galkevičius), Tomkevičius; Lukšys, Kavaliauskas;

"Nevėžis": Jazokas; Dobilas, Rimavičius, D.Adomaitis, Juknevičius; Slepakovas (55` Valančius), Kestenis, Smilginas (60` Daunoravičius), Bezykornovas, Činikas; Stankevičius (87` Venckus);

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 430 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
"%c00030" 2 - 0 "%c00222"
12' [1 - 0] Andrius Velička (11m.)
40' [2 - 0] Marius Žaliūkas

"Kaunas": Kurskis; Kančelskis, Kunevičius, Žaliūkas, Radžius; Manchkava, Ivaškevičius, Pehlic (70` Beniušis), Pilibaitis (78` Pacevičius); Juška (58`Barevičius), Velička;

"Šiauliai": Lukovičs; Atigbiolaye, Lunskis, Zemskov, S.Galyuza (46` Lapeikis); Afanasenka, A.Šidlauskas, Butkus (68` Kuklys), Viktoravičius, Oriol; Butavičius (68` Šilėnas);