19 turas: trivaldystė Ispanijos čempionate © Eurofootball.lt
Sekmadienį Ispanijoje vykusios rungtynės nepasižymėjo rezultatyvumu - net trys dvikovos baigėsi be įvarčių. Rezultatyviausios rungtynės įvyko Barselonoje, kur Europos čempionai "Barcelona" 3-0 sutriuškino Ispanijos čempionato autsaiderius Taragonos "Gimnastic" ir sugrįžo į pirmą turnyrinės lentelės vietą, kurią dabar dalinasi su "Sevilla" ir Madrido "Real", kuris sekmadienį minimalia persvara įveikė "Mallorca" vienuolikę.

San Sebastiano "%c00089" 0 - 1 "%c00004"
29` [0 - 1] David Villa

San Sebastiane vykusiose rungtynėse iniciatyvą turėjo Valensijos futbolininkai, tačiau pirmieji pasižymėjo šeimininkai, kai pirmojo kėlinio viduryje po Darko Kovačevičiaus perdavimo iš krašto Gari Uranga nukreipė kamuolį į vartus. Tačiau teisėjas neįskaitė įvarčio dėl nuošalės.

Vienintelis rungtynių įvartis buvo įmuštas 29 minutę, kai puikiu smūgiu pasižymėjo Davidas Villa. Tiesa, įvarčio autorius buvo pakeistas pirmojo kėlinio pabaigoje, kai antrą kartą rungtynėse buvo grubiai pargriautas varžovų ir nebegalėjo tęsti rungtynių.

Verta paminėti, kad antrajame kėlinyje dviejų gerų progų išlyginti rezultatą išnaudoti nepavyko "Real Sociedad" naujokui brazilui Savio: kartą kamuolys pataikė į Roberto Ayalą, o kitą - į skersinį.

"%c00006" 3 - 0 Taragonos "%c00317"
18` [1 - 0] Javier Saviola
68` [2 - 0] Ludovic Giuly
81` [3 - 0] Andres Iniesta

"Barcelona" startinėje sudėtyje vos antrą kartą šiame sezone rungtynes pradėjo argentinietis Javieras Saviola, tokį Franko Rijkaardo pasitikėjimą užsitarnavęs šešiais įvarčiais per pastarąsias trejas rungtynes. Tiesa, vietos startinėje sudėtyje neatsirado meksikiečiui Rafaeliui Marquezui, kuris pastaruoju metu klydo dažniau nei įprasta, o į sudėtį po traumos grįžo Lilianas Thuramas.

Šeimininkai dominavo aikštėje nuo pirmosios minutės ir į priekį išsiveržė 17-ą rungtynių minutę, kai trenerio pasitikėjimą pateisino Javieras Saviola, pirmas suskubęs prie po Oleguero smūgio atšokusio kamuolio.

Pirmajam kėliniui artėjant į pabaigą argentinetis vos nepadvigubino rezultato, kai visų sirgalių nuostabai iššoko virš jį dengusio gynėjo ir galva link vartų nukreipė Deco skersuotą kamuolį, tačiau šis pataikė į skersinį.

Įpusėjus antrajam kėliniui rezultatas tapo 2-0, kai po sumaišties baudos aikštelėje kamuolys atšoko nuo skersinio, o po Ludovico Giuly smūgio kamuolys atšoko nuo "Gimnastic" gynėjo Cesaro Navaso įskriejo į vartus.

"Barcelona" ir toliau dominavo rungtynėse ir savo persvarą įtvirtino likus žaisti mažiau nei dešimt minučių, kai po apsikeitimo tiksliais perdavimais su Eiduru Gudjohnsenu brazilas Ronaldinho bandė apsivaryti "Gimnastic" vartininką. Pastarasis sugebėjo išmušti kamuolį, tačiau pirmas prie jo suskubęs Andresas Iniesta pavertė rezultatą triuškinamu.

Po šios pergalės "Barcelona" susilygino taškais su šeštadienį lygiosiomis sužaidusia "Sevilla", tačiau pirmauja dėl geresnio įvarčių santykio. Be to, Europos čempionai dar turi atsargoje nukeltas rungtynes su Sevilijos "Betis".

"%c00021" 0 - 1 Madrido "%c00003"
76` [0 - 1] Jose Antonio Reyes

Nors rungtynes aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai, "Real" greitai perėmė iniciatyvą ir sužaidus apie dešimt minučių "Mallorca" vartams jau rimtai grasino Robinho ir Ruudas van Nistelrooy`us, tačiau pastarasis visiškai nepataikė į kamuolį.

Įpusėjus kėliniui "Real" dvi atakas iš eilės sukūrė labai pavojingus epizodus: iš pradžių Karališkojo klubo naujokas Gonzalo Higuainas privertė paplušėti varvožų vartininką, o kitos atakos metu Sergio Ramoso galva smūgiuotas kamuolys sudrebino vartų skersinį.

Vienintelis rungtynių įvartis buvo įmuštas likus žaisti daugiau nei dešimt minučių, kai prie "Mallorca" vartų buvo skirtas baudos smūgis. Jo mušti stojęs Jose Antonio Reyesas smūgiavo tiksliai į viršutinį vartų kampą ir rezultatas tapo 1-0.

Nors "Mallorca" stengėsi daugiau atakuoti, jiems visiškai nesisekė įveikti smarkiai nukraujavusios "Real" gynybos, todėl iki rungtynių pabaigos rezultatas nebepasikeitė.

Statistika

La Korunijos "Deportivo" 0 - 0 Barselonos "Espanyol"

Madrido "Getafe" 1 - 0 Vigo "Celta"
1` [1 - 0] Manu Del Moral

90` iš aikštės išvarytas Pablo Contreras ("Celta")

Valensijos "Levante" 0 - 0 Bilbao "Athletic"

Sevilijos "Betis" 1 - 1 Santandero "Racing"
85` [0 - 1] Ezequiel Garay (11 m.)
87` [1 - 1] Xisco

"Zaragoza" 0 - 0 Huelvos "Recreativo"