21 turas: Naujieji metai lyderiams prasidėjo sėkmingai © Eurofootball.lt
Antradienį pirmąją Naujųjų metų dieną Anglijos „Premier“ lygoje buvo sužaistos šešerios 21-ojo turo varžybos. „Chelsea“ nugalėjo „Fulham“, „Man Utd“ įveikė „Birmingham“, „Arsenal“ susitvarkė su „West Ham“, „Everton“ ir „Portsmouth“ palaužė atitinkamai „Middlesbrough“ ir „Reading“, o „Aston Villa“ išplėšė pergalę prieš „Tottenham“.

Pirmosiose šios dienos varžybose Londono „Craven Cottage“ stadione vietos „Fulham“ susitiko su praėjusių metų Anglijos vicečempionais „Chelsea“. Rungtynes geriau pradėjo aikštės šeimininkai, ir puolėjas Diomansy Kamara smūgiavo pažeme, bet puikią reakciją pademonstravo „aristokratų“ vartų sargas Hilario.

Svečiai po truputį pradėjo rodyti sau įprastą futbolą. Pirma po saugo Joe Cole`o perdavimo puolėjas Salomonas Kalou krūtine susistabdęs kamuolį bandė permesti jį per vartininką Antti Niemi, bet jam pristigo šiek tiek tikslumo.

Po kelių akimirkų dešiniajame krašte „Fulham“ ekipos gynybą sudraskęs Anglijos rinktinės saugas Shaunas Wrightas-Phillipsas iš maždaug 6 metrų smūgiavo pro šalį. Vis tik sužaidus 10 minučių „Chelsea“ futbolininkai užsidirbo 11 metrų baudinį į savus vartus.

Kairiojo krašto saugas J.Cole`as per kojas sudavė „Fulham“ ekipos gynėjui Moritzui Volzui ir arbitras nurodė į 11 metrų žymę. Jo ėmęsis atlikti buvęs „Liverpool“ saugas Danny Murphy smūgiavo šaltakraujiškai į kairįjį apatinį vartų kampą, paguldydamas Hilario į visai priešingą.

Po keitimo „Chelsea“ klubo strategas Avramas Grantas pakeitė taktiką į 4-3-3 ir netrukus reikalai pradėjo tvarkytis. 54-ąją minutę iš „Barcelona“ įsigytas brazilas Juliano Belletti pakėlė kampinį, jo tautietis Alexas galva jį atmetė S.Kalou, kuris taip pat galva iš arti sušaudė A.Niemi.

Perėmę iniciatyvą svečiai prabėgus kiek daugiau nei valandai turėjo teisę pramušti 11 metrų baudinį, kai po atlikto baudos smūgio į baudos aikštelę saugas iš JAV CLintas Dempsey už marškinėlių sugriebė ir pargriovė vokietį Michaelį Ballacką. Prie žymo stojęs pats nukentėjusysis mušė pažeme ir suklaidinęs suomį A.Niemi ne tik išvedė „mėlynuosius“ į priekį, o kaip vėliau paaiškėjo, atnešė ir pergalę.

Kitame mače susikovė dar dvi Londono komandos- „Arsenal“ ir „West Ham“. Sužaidus dvi minutes „kanonieriai“ jau pirmavo rezultatu 1-0. saugas Cescas Fabregasas skersavo kamuolį į baudos aikštelę, ir brazilų kilmės Kroatijos rinktinės puolėjas Eduardo da Silva susistabdęs kamuolį krūtine atsikratę Antono Ferdinando ir Matthew Upsono prieglobsčio iš pasiuntė kamuolį į artimąjį vartų kampą.

Praleidę greitą įvartį Alano Curbihsley auklėtiniai, kurie savaitgalį nugalėjo čempionų titulą ginantį „Man Utd“ klubą, nepasimetė ir atsigavę po šalto dušo ėmė kurti savo atakas. Jaunojo saugo Marko Noble`o smūgis praskriejo šalia vartų, vėliau puolėjo Carltono Cole`o smūgis pralėkė greta virpsto.

Netrukus „West Ham“ galėjo ir išlyginti rezultatą, kai po kampinio visų aukščiausiai iššokęs galva smūgiavo A.Ferdinandas, bet jo smūgiuotą kamuolį iš pat vartų linijos išmušė gynėjas iš Prancūzijos Gaelis Clichy.

„Neįmuši tu – įmuša tau“. Šią taisyklę Arsene`o Wengero treniruojamas „Arsenal“ klubas priminę 18-ąją susitikimo minutę, kai gavęs ilgą G.Clichy perdavimą Togo rinktinės puolėjas Emmanuelis Adebayoras sugebėjo prasimesti kamuolį toliau nuo vartininko Roberto Greeno ir nors būdamas labai jau nepatogioje situacijoje, smūgiavęs iš nulinio kampo vis tik kamuolys atsimušęs nuo tolimojo vartų virpsto atsidūrė vartuose.

Po pertraukos „plaktukai“ neturėjo pakankamai daug galimybių pasižymėti. Po keitimo pasirodęs puolėjas Deanas Ashtonas beveik nieko nepakeitė, o po gynėjo George`o McCartney smūgio kamuolys pralėkė greta virpsto.

Kitoje aikštes pusėje įvykiai klostėsi kur kas karščiau. E.Adebayoras mušė greta vartų, o „plaktukų“ vartų sargas R.Greenas turėjo įsijungti į darbą atmušant saugo iš Čekijos Tomašo Rosicky ir jaunojo puolėjo Theo Walcotto smūgius. Galų gale rezultatas nepasikeitė ir „Arsenal“ išsaugojo pirmąją vietą.

Dar vienose šios dienos rungtynėse Sero Alekso Fergusono treniruojamas „Manchester United“ namuose susitiko su „Birmingham“ komanda. Mačas prasidėjo aktyviai ir abidvi apsikeitė atakomis: pirma pro šalį iš toli mušė „mėlynųjų“ puolėjas Cameronas Jerome`as, o šeimininkų gretose saugo Cristiano Ronaldo smūgį sugavo vartininkas Maikas Tayloras.

5-ąją minutę buvo užfiksuotas labai pavojingas momentas prie svečių vartų. Prie „United“ komandos atakos pasijungęs kairiojo krašto gynėjas Patrice`as Evra atliko perdavimą į baudos aikštelę, ir legionierius iš Argentinos Carlosas Tevezas galva nukreipė kamuolį į virpstą.

Po keturių minučių šioks toks pavojaus signalas suskambėjo ir prie Tomašo Kuščako ginamų vartų, bet po C.Jerome`o perdavimo kulniuku saugas Gary McSheffrey iš krašto smūgiavo virš vartų.

15-ąją minutę Mančesterio ekipos saugas Michaelas Carrickas pasiuntė kamuolį į baudos aikštelę, bet ten jį išmušė gynėjas, ir kamuolį krūtine susistabdęs portugalas C.Ronaldo pasigavęs jį ore pasiuntė jį šiek tiek virš skersinio. Vėliau jo tautietis Nani kairiame krašte išmaudęs G.McSheffrey smūgiavo į tolimąjį apatinį vartų kampą kiek netiksliai.

Galiausiai sužaidus beveik pusvalandį krito pelnytas įvartis į „Birmingham“ ekipos vartus. „Man Utd“ surengė žaibiškai greitą kontrataką ir išsiveržė į priekį. Savo aikštės pusėje M.Carrickas perėmęs kamuolį pasiuntė argentiniečiui C. Tevezui, šis vienu lietimu ore jį perdavė C.Ronaldo, pastarasis kulnu grąžino jaunajam puolėjui kamuolį, kuris atsidūręs vienas prieš M.Taylorą suklaidino jį ir pasiuntė kamuolį į visai priešingą pusę.

Artėjant pirmajam kėliniui į pabaigą svečiai iš Birmingemo sugebėjo sukurti dar vieną vertą dėmesio ataką. Pirma C.Jerome`o smūgiuotą kamuolį galva sugavo T.Kuščakas, o po kelių akimirkų G.McSheffrey iš tolėliau smūgiavo virš vartų.

Po pertraukos „United“ žaidėjai ir toliau nemažino tempo. 50-ąją minutę J.S.Parkas sugebėjo ištraukti kamuolį iš už galinės linijos ir skersuoti jį į baudos aikštelę, kurioje buvęs C.Ronaldo stipriai mušė galva, bet M.Tayloras greitai sureagavo ir kojomis atmušė kamuolį.

Dar po penkių minučių po koriejiečio J.S.Parko perdavimo Argentinos rinktinės puolėjas C.Tevezas baudos aikštelėje pargriuvo, tačiau greitai atsistojęs apsivarė keletą žaidėjų ir smūgiavęs pataikė į virpstą, o atšokęs kamuolys atiteko C.Ronaldo, kuris suklaidindamas tris Birmingemo žaidėjus jį kiek perlaikė ir įvarčio neįmušė.

Mačo pabaigoje Alexo McLeisho auklėtiniai bandė gelbėti rungtynes. Po jaunojo saugo Sebastiano Larssono perdavimo po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas iš Suomijos Mikaelis Forssellas iš už baudos aikštelės prieigų mušė pro šalį, o likus žaisti 5 minutes tas pats futbolininkas kaire koja bandė nukreipti kamuolį į tolimąjį vartų kampą, bet jam pritrūko tikslumo.