27 turas: "P.S.G" grimzta vis giliau © Eurofootball.lt
Šeštadienį Prancūzijos "Ligue 1" pirmenybėse buvo sužaistos aštuonerios 27-ojo turo rungtynės. Įtikinamas pergales iškovojo "Lyon" ir "Lille" klubai, o tuo tarpu niekaip atsigauti nesugebantis Paryžiaus "P.S.G" patyrė dar vieną nesėkmę ir atsidūrė iškritimo zonoje.

Mačas tarp "Lyon" ir "Saint-Etienne" klubų sukėlė daug kalbų dar prieš savaitgalį, kai "Lyon" prezidentas Jeanas-Michel Aulas pareiškė, jog šiose rungtynėse į aikštę išbėgs antroji "Lyon" komanda. Vis tik, tai buvo tik žodžiai ir šeštadienį į aikštę nuo pat rungtynių pradžios išbėgo pagrindiniai "Ligue 1" čempionų ekipos žaidėjai, kurie neturėjo didelio vargo su "Saint-Etienne" futbolkininkais ir jau po pirmojo kėlinio išėjo ilsėtis pirmaudami 2-0. Po pertraukos sužaidus vos porą minučių po taiklaus Fredo smūgio "Lyon" persvara tapo triuškinama ir tada neišlaikė "Saint-Etienne" ekipos sirgalių nervai - į aikštę pradėjo skrieti dūminės bombos, tad rungtynių arbitras buvo priverstas laikinai sustabdyti mačą.

Rungtynės buvo pratęstos po 20-ies minučių. Ši priverstinė pertrauka, atrodo, daugiau naudos davė "Saint-Etienne" futbolininkams, kurie po 80-ąją minutę Batefimi Gomiso pelnyto įvarčio sušvelnino rezultatą. Vis tik, tai buvo viskas, ką sugebėjo padaryti "Saint-Etienne" žaidėjai. Tai buvo jau ketvirtoji iš eilės šios ekipos nesėkmė žaidžiant savų sirgalių akivaizdoje. Verta paminėti, jog "Saint-Etienne" nesugeba įveikti "Lyon" ekipos jau daugiau nei 10 metų - paskutinį kartą tai buvo pavykę padaryti 1994-aisiais.

Įtikinamą pergalę šeštadienį iškovojo ir "Lille" klubas, namų stadione nepasigailėjęs "Toyes" ekipos ir sutriuškinęs šią rezultatu 4-0. Lilio futbolininkai po dviejų Abdulkadero Keita ir vieno Stephano Dumonto įvarčių jau iki rungtynių pertraukos įgijo nenuginčijamą prtanašumą, o vos prasidėjus antrajam kėliniui tas pats S.Dumontas pelnė savo antrąjį įvartį ir padėjo galutinį tašką šiame mače. Po šios pergalės dėl vietos UEFA Čempionų Lygoje kovojantis "Lille" bent laikinai pakilo į 3-ąją turnyrinės lentelės vietą, o tuo tarpu 16-oje vietoje esanti "Troyes" ir toliau lieka viena silpniausių lygos ekipų.

Ir toliau tragiškai sezonas klostosi vienai galingiausių Prancūzijos futbolo ekipų "P.S.G". Vyriausiuoju treneriu Pauli Le Gueną dar visai neseniai paskyręs klubas šią savaitę iškrito iš Prancūzijos taurės (Coupe de France) turnyro, o "Ligue 1" mače šeštadienį išvykoje 2-0 nusileido turnyro autsaideriui "Sedan" ir pats atsidūrė iškritimo zonoje. "Sedan" į priekį išsiveržė jau 7-ąją rungtynių minutę, kuomet "P.S.G" vartų sargas Mickaelis Landreau nukreipė kamuolį į savo vartus. Įgiję pranašumą Sedano futbolininkai sėkmingai gynėsi ir 73-ąją minutę Mansouras Boutaboutas tiksliu smūgiu privertė M.Landreau antrą kartą traukti kamuolį iš savo ekipos vartų tinklo.

Po šio pralaimėjimo Paryžiaus ekipa su 28-ais taškais po 27-erių rungtynių užima 18-ąją poziciją, vienu tašku atsilikdama nuo 17-oje esančio "Valenciennes" klubo ir vos trimis taškais lenkdamas laipteliu žemiau žengiantį "Sedan". Paskutinėje vietoje žengiantis "Nantes" nuo sostinės ekipos atsilieka 5-iais taškais tačiau yra sužaidęs rungtynėmis mažiau ir sėkmės atveju sumažintu šį atsilikimą iki dviejų.

Šeštadienio rungtynių rezultatai:

"%c00146" 1 - 3 "%c00055"
27` [0 - 1] Kim Kallstrom
38` [0 - 2] Tiago
47` [0 - 3] Fred
80` [1 - 3] Batefimi Gomis

"%c00094" 4 - 0 "%c00255"
16` [1 - 0] Abdulkader Keita
19` [2 - 0] Stephane Dumont
35` [3 - 0] Abdulkader Keita
46` [4 - 0] Stephane Dumont

"%c00036" 0 - 0 "%c00064"

"%c00306" 0 - 0 "%c00092"

"%c00293" 0 - 0 "%c00090"

"%c00254" 1 - 1 "%c00098"
37` [1 - 0] Damian Rojas Macaluso
74` [1 - 1] Grafite

"%c00307" 2 - 0 "%c00023"
7` [1 - 0] Mickael Landreau (į savo vartus)
73` [2 - 0] Mansour Boutabout

"%c00025" 1 - 0 "%c00067"
64` [1 - 0] Ireneusz Jelen