27 turas: "Torpedo" atsisveikina su "Premier" lyga © Eurofootball.lt
Trečiadienį visą dieną Rusijos "Premier" lygoje vyko 27-ojo turo susitikimai. Kiek netikėtai suklupo lyderiai - "Lokomotiv" bei "CSKA" išvykoje pralaimėjo, o "Spartak" nesugebėjo išvykoje palaužti "Saturn". Tuo tarpu "Dinamo" sužaidęs lygiosiomis su "Moskva" užsitikrino vietą kito sezono Premier lygoje ir pasiuntė žemyn "Torpedo" ekipą, kuriai su lyga kuriam laikui teks atsisveikinti po daugiau nei 50 metų pertraukos.

Pirmieji susitiko Rostovo "Rostov" bei Vladivostoko "Luch-Energia" futbolininkai. Abi komandos jau sėkmingai įvykdė užduotį neiškristi, tad šis mačas joms nieko nebelėmė. Aktyvesni buvo šeimininkai, tačiau pirmajame kėlinyje jiems nepavyko niekuo pasižymėti. Tik prasidėjus antrajam kėliniui pasižymėjo pagrindinis "Rostov" snaiperis M. Osinovas.
Po pelnyto įvarčio šeimininkai nenusiramino, tačiau daugiau susitikime nebuvo pelnyta įvarčių. Rezultatu 1-0 nugalėjo "Rostov" komanda.

Tomske lankėsi Maskvos "Lokomotiv", kuris su naujuoju treneriu priešakyje žaidžia ne itin sėkmingai ir po gana ilgo laiko tarpo gali netgi baigti čempionatą be medalių. Nepaisant to, jog "Lokomotiv" taškai yra reikalingesni, pirmas dešimt minučių aikštėje dominavo šeimininkai "Tom". Tik praėjus kuriam laikui "Lokomotiv" apsiprato ir net pelnė įvartį, tačiau teisėjas jo neįskaitė.

Mačo persilaužimas įvyko 35-ąją minutę, kai "Lokomotiv" baudos aikštelėje greičiausiai pats nukrito "Tom" puolėjas P. Pogrebniakas. Teisėjas skyrė ne tik 11 m baudinį, tačiau iš aikštės išvarė ir V. Evsejevą. "Tom" 11 m baudinį sėkmingai realizavo B.Kruničius.

Antrasis kėlinys prasidėjo nuo abipusių atakų, o 52-ąją minutę teisėjas už antrą geltoną kortelę iš aikštės pašalino "Tom" žaidėją ir išsilyginus "Lokomotiv" tarsi atgimė bei įpusėjus kėliniui po D. Loskovo smūgio sugebėjo rezultatą išlyginti.

Lygus rezultatas laikėsi neilgai, nes 70 minutę P. Pogrebniakas po "Lokomotiv" vartininko klaidos galva pelnė įvartį. Tai buvo ne paskutinis šio žaidėjo įvartis, nes po kurio laiko jis realizavo 11 m baudinį į "Lokomotiv" vartus ir įtvirtino šeimininkų pergalę. "Lokomotiv" visomis pajėgomis puolė atakuoti ir Tomsko ekipa turėjo galimybę padidinti rezultatą, tačiau jis ir taip išliko 3-1 "Tom" naudai.

Permėje susitiko vietos "Amkar" bei Nalčiko "Spartak". "Spartak" iš karto ėmėsi "Amkar" žaidėjų spaudimo ir bandė tolimais smūgiais nuginkluoti šeimininkų vartininką.
Tačiau antrojo kėlinio pradžioje "Spartak" po standartinės padėties praleido įvartį - pasižymėjo Vitalijus Grišinas. Antrajame kėlinyje viskas vyko taip pat kaip pirmajame - "Spartak" atakavo, o "Amkar" gynėsi, tačiau svečiams nepavyko rezultato išlyginti ir rezultatu 1-0 nugalėjo "Amkar".

Rusijos spaudoje buvo daug rašoma, jog rungtynės Samaros "Krylja Sovetov" bei Maskvos "CSKA" bus keistos. Kalbėta, jog šio susitikimo nugalėtojas bus "CSKA", o likus kelioms valandoms iki mačo internetinėje Rusijos sporto žiniasklaidoje pasirodė pranešimai, jog Maskvos "Spartak" neblogais pinigais motyvavo "Krylja Sovetov".

Mačas prasidėjo šeimininkų atakomis ir gana greitai "CSKA" žaidėjai pradėjo klysti gynyboje. Šeimininkai progų vis neišnaudodavo, o "CSKA" R. Carvalho pastangomis bandė siekti sau palankaus rezultato.

Visgi "armiečiai" praleido sužaidus 29 minutes, kai pakėlus kampinį "CSKA" baudos aikštelėje aukščiau visų iššokęs K. Dochojanas galva pelnė įvartį. Po kurio laiko "Krylja Sovetov" persvara galėjo padvigubėti, tačiau šeimininkai neišnaudojo dar vienos progos progos.

Antrajame kėlinyje "CSKA" mėtėsi atakuoti ir akimirkomis atrodė, kad "CSKA" gynyboje žaidžia vienas D. Šemberas, kuris uždirbo 11 m baudinį pargriovęs šeimininkų puolėją M. Topičių savo baudos aikštelėje. Baudinį sėkmingai realizavo M. Boothas, o vėliau šeimininkai galėjo pelnyti dar porą įvarčių. Keistose rungtynėse gana netikėtu rezultatu 2-0 nugalėjo "Krylja Sovetov".

Jaroslavlyje autsaideris "Shinnik" buvo sutriuškintas svečių iš Kazanės. Pačioje pradžioje "Shinnik" praleido "Rubin" įvartį, o pirmojo kėlinio pabaigoje galėjo 11 m baudinio pagalba išlyginti rezultatą, tačiau to nepadarė, ir nuo 56-osios praleidę keturis ir pelnę vieną paguodos įvartį pralaimėjo rezultatu 1-5.

Maskvoje susitiko "Torpedo" bei svečiai iš Sankt Peterburgo "Zenit". "Torpedo", kuriems nebeliko ką prarasti, iš karto ėmėsi atakuoti svečių vartus ir taip privertė "Zenit" vartininką dirbti. Kad ir kaip stengėsi "Torpedo", tačiau pirmajame kėlinyje mušė įvarčius "Zenit". Svečiai sugebėjo du kartus nuginkluoti šeimininkų vartininką - įmušė baudinį realizavęs A. Aršavinas ir L.Ho.

Antrajame kėlinyje "Torpedo" žaidėjui P.Mamajevui pavyko pelnyti įvartį ir atrodė, kad šeimininkai sugebės išlyginti, nes kartais "Zenit" žaidėjams sunkiai sekėsi tvarkytis su "Torpedo" futbolininkų išpuoliais, tačiau rezultatas nepasikeitė ir "Zenit" nugalėjo. Toks rezultatas reiškė, kad "Torpedo" kitą sezoną keliaus į pirmąjį divizioną, ir tai pirmas kartas nuo 1938 metų, kai Maskvos klubo nebus tarp stipriausių komandų.

Maskvoje santykius aiškinosi du vietos klubai – "Dinamo" bei "Moskva". Pirmąjį kėlinį dominavo aikštėje "Dinamo", tačiau "Moskva" ekipa drausmingai gynėsi ir pati turėjo porą neblogų progų nuginkluoti Ž. Karčemarską. Tuo tarpu "Dinamo" tik kėlinio pabaigoje sukūrė kažką panašaus į pavojingą progą.

Po pirmojo kėlinio dar aktyviau pradėjo žaisti "Dinamo", nes juos įkvepė per pertrauką sužinotas mačo "Torpedo" – "Zenit" rezultatas, ir kėlinio viduryje "milicininkai" pelnė įvartį - Derlejus gavęs kamuolį vienu lietimu smūgiavo į "Moskva" vartus ir išvedė šeimininkus į priekį.

Po keturių minučių "Moskva" D. Kiričenkos pastangomis bei nesėkmingu "Dinamo" žaidėjų žaidimo baudos aikštelėje pagalba išlygino rezultatą, ir vėliau "Moskva" turėjo galimybę išplėšti pergalę, tačiau žaidimo tempas nurimo ir komandos susitikimą mačą baigė taikiai 1-1. "Dinamo" su Ž. Karčemarsku ir R. Poškumi šis taškas ir "Torpedo" nesėkmė reiškė, kad komanda nepaisant tragiško sezono lieka Rusijos "Premier" lygoje.

Paskutiniame turo mače susitiko Ramenskojės "Saturn" bei Maskvos "Spartak". "Spartak" turėjo puikią galimybę priartėti prie "CSKA", kuris netikėtai pralaimėjo Samaroje, tačiau svečiai sugebėjo iškovoti tik tašką.

Spartak" likus penkioms minutėms iki susitikimo pabaigos po M. Kaliničenkos baudos smūgio įsiveržė į priekį, bet per pridėtą laiką "Saturn" puolėjas I. Lebedenko galva išlygino rezultatą. Susitikimas baigėsi rezultatu 1-1 ir dabar likus dviem turams "Spartak" nuo pirmaujančio "CSKA" atsilieka trimis taškais.

27 turo statistika

"%c00115" 1 – 0 "%c00287"
48’ [1 - 0] Mikhail Osinov

"%c00221" 3 – 1 "%c00075"
33’ [1 - 0] Branislav Krunic (11 m)
63’ [1 - 1] Dmitriy Loskov
70’ [2 - 1] Pavel Pogrebniak
78’ [3 - 1] Pavel Pogrebniak (11 m)

A. Skerla ("Tom") žaidė visas rungtynes.

31’ V. Jevsejevas ("Lokomotiv"), 52’ A. Mladenov ("Tom") pašalinti iš aikštės.

"%c00120" 1 – 0 "%c00286"
47’ [1 - 0] Vitaliy Grishin

"%c00113" 2 – 0 "%c00072"
29’ [1 - 0] Karen Dokhoyan
60’ [2 - 0] Matthew Booth (11 m)

E. Raziulis ("Krylja Sovetov") rungtynėms registruotas nebuvo, o D. Šemberas ("CSKA") žaidė visas rungtynes.

"%c00076" 1 – 5 "%c00074"
3’ [0 - 1] Jorgen Jalland
56’ [0 - 2] Andres Scotti
60’ [0 - 3] Dong Kim
76’ [0 - 4] Andres Scotti (11 m)
84’ [0 - 5] Aleksandr Yarkin
86’ [1 - 5] Marek Bakos

45’ D. Matic ("Shinnik") nerealizavo 11 m baudinio.

"%c00112" 1 – 2 "%c00073"
9’ [0 – 1] Andriy Arshavin (11 m)
45’ [0 - 2] Li Cho
59’ [1 - 2] Pavel Mamaev

E. Majus ("Zenit") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00110" 1 – 1 "%c00118"
62’ [1 - 0] Derlei
66’ [1 - 1] Dmitriy Kirichenko

Ž. Karčemarskas ("Dinamo") žaidė visas rungtynes, o R. Poškus ("Dinamo") dėl traumos rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00111" 1 – 1 "%c00114"
85’ [0 - 1] Maksim Kalinichenko
90’ [1 - 1] Igor Lebedenko

R. Džiaukštas ("Saturn") žaidė visas rungtynes. E. Česnauskis ("Saturn") dėl diskvalifikacijos rungtynėms registruotas nebuvo. I. Dedura ("Spartak") rungtynėms registruotas nebuvo.

90’ B. Gyan ("Saturn") pašalintas iš aikštės