28 turas: "Šiauliai" sutriuškino "Kauną" © Eurofootball.lt
Trečiadienį "A Lygos" 28 turo rungtynėse užfiksuotas sensacingas rezultatas - septintą vietą turnyrinėje lentelėje užimantys "Šiauliai" namuose net 3-0 sutriuškino čempionato lyderį "Kauną". Kitose rungtynėse pergales šventė antroje vietoje žengiantis "Ekranas" bei pastaruoju metu gerą žaidimą demonstruojantis "Vilnius", o dvejos dvikovos tarp turnyrinės lentelės kaimynų pasibaigė nulinėmis lygiosiomis.

Ypatingu rezultatyvumu išsiskyrė dvikova laikinojoje sostinėje, kur "Nevėžis" priėmė čempionus "Ekrano" futbolininkus. Efektingos rungtynės pasibaigė įmušus net devynis įvarčius, o pergalę 6-3 šventė svečiai. Panevėžio ekipos lyderis Mantas Savėnas per pirmąsias 24 rungtynių minučių sugebėjo pasižymėti du kartus, o pralaimėjusių komandai du įvarčius pelnė Vitalis Stankevičius.

Pergalę svečiuose, kuri buvo antroji iš eilės, iškovojo atsigaunantis "Vilniaus" klubas. Sostinės ekipa svečiuose žaidė prieš autsaiderę "Šilutę" ir šeimininkus į priekį 29 minutę išvedė praėjusio turo didvyris Mindaugas Grigalevičius, tačiau dar iki pertraukos Vytautas Lukša rezultatą išlygino, antro kėlinio viduryje Paulinho išvedė "Vilnių" į priekį, o pergalę mačo pabaigoje įtvirtino Aivaras Laurišas, kuriam kartu su V.Lukša pavyko pasižymėti jau trečią kartą per tris mačus.

Senų sąskaitų su čempionato lyderiais turėję "Šiauliai" su didžiuliu užsidegimu pradėję dvikovą sulaukė ir sėkmės - tris smūgius per pirmąsias penkiolika rungtynių minučių pavyko paversti trimis įvarčiais. Jau ketvirtą rungtynių minutę po sumaišties baudos aikštelės prieigose net nuo kelių žaidėjų atšokęs kamuolys atsidūrė tiesiai prieš "Šiaulių" atakų lyderį ukrainietį Ilja Galiūzą, kuris tiksliu smūgiu nuginklavo "Kauno" vartininką Mindaugą Malinauską.

"Šiauliai" šiose rungtynėse rungtyniavo sau kiek neįprasta taktine schema: atakos smaigalyje atsidūrė I.Galiūza, o jo vietą "po puolėju" užėmė veteranas Gintaras Juodeikis, tuo tarpu iki šiol dažniausiai puolėju žaidęs Gediminas Butavičius jau antras rungtynes iš eilės žaidė kairiojo krašto saugo pozicijoje. Į aikštę po ligos, dėl kurios teko praleisti dvikovą sekmadienį su "Sūduva", sugrįžo Andrius Šidlauskas.

Pastarasis devintą rungtynių minutę baudos aikštelėje apsivarė varžovą ir padvigubino rezultatą. Dar po penkių minučių A.Šidlauskas sulaukė gero perdavimo iš Gintaro Juodeikio ir įmušė trečią bei, kaip vėliau paaiškėjo, paskutinį rungtynių įvartį.

Nors "Kaunas" iš karto ėmėsi permainų - vietoje gruzino Nukri Manchkhavos aikštėje pasirodė Linas Pilibaitis - ir puolė atakuoti, jiems nepavyko įveikti patikimos "Šiaulių" gynybos bei nuginkluoti puikiai žaidusio vartininko Giedriaus Arlauskio.

Svarbus susitikimas kovoje dėl vietos pirmajame ketverte vyko Vilniuje, kur "Žalgiris" priemė Marijampolės "Sūduvą". Pirmieji pačioje mačo pradžioje varžovų vartams grasino šeimininkai, bet po kampinio Tadas Labukas smūgiavo virš vartų, vėliau kitoje aikštės pusėje kamuolio prie tolimojo virpsto vos nepasiekė Aleksandras Abramenka, o Eimanto Poderio ir Anatolijaus Ostapo smūgiai į "Sūduvos" vartus tikslo nepasiekė.

Geriausią progą pirmajame kėlinyje įmušti turėjo vienas prieš vieną išbėgęs Suvalkijos klubo saugas Nerijus Mačiulis, tačiau jam nepavyko įveikti "Žalgirio" vartininko Ernesto Šetkaus. Žalgiriečiai atsakė pora smūgių iš toli, bet marijampoliečių atakos buvo dar pavojingesnės ir Besikas Čigladzė smūgiavo visiškai šalia vartų, vėliau Prieš pat pertrauką dar vieną muštą kamuolį sugavo E.Šetkus, tuo tarpu Julianas Bursucas stipriu smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pataikė tiesiai į vartininką Saulių Klevinską.

Po pertraukos pirmasis pavojingai baudos aikštelėje virš vartų smūgiavo "Sūduvos" saugas Karolis Jasaitis, šeimininkai toliau nesėkmingai bandę laimę šūviais iš toli, o 58 minutę prie "Žalgirio" baudos aikštelės skyrus baudos smūgį visiškai šalia virpsto kamuolį pasiuntė Darius Maciulevičius. Kėliniui įpusėjus "Žalgiris" surengė pora pavojingų išpuolių, tačiau nesugebėjo rimčiau smūgiuoti į vartus ir "Sūduvai" pavyko apsiginti. Svečiai taip pat surengė pavojingų išpuolių, bet K.Jasaičio baudos smūgis buvo netikslus, o po D.Maciulevičiaus bandymo kamuoliui atšokus rikošetu savo vartus gelbėjo E.Šetkus.

Rungtynių pabaigoje siekdamos pergalės abi komandos suaktyvino žaidimą. 81 minutę puikią galimybę turėjo tolimą perdavimą gavęs Eimantas Poderis, tačiau būdamas visiškai netoli vartų jis nesugebėjo susitvarkyti su kamuoliu ir galų gale mušė pro šalį. Vėliau smūgiais iš toli apsikeitė Vidas Adomaitis ir Valerijus Mižigurskis, o 87 minutę gerą progą turėjo aikštėje po keitimo pasirodęs Giedrius Slavickas, bet kontratakos metu jis gavęs kamuolį nesugebėjo nuginkluoti patikimai žaidusio "Žalgirio" vartininko.

Dar po poros minučių tas pats G.Slavickas iš dėkingos pozicijos mušė netiksliai, tuo tarpu paskutinę galimybę išplėšti pergalę turėjo visas rungtynes aktyviai, tačiau nelabai efektyviai žaidęs "Žalgirio" legionierius iš Moldovos J.Bursucas, kurio smūgį iš poros metrų šiaip ne taip pavyko atmušti "Sūduvos" gynėjams. Taigi nei vienai ekipai nepavykus įmušti rungtynės baigėsi nulinėmis lygiosiomis.

Uostamiestyje susikovė pagrindiniai pretendentai į trečią vietą Klaipėdos "Atlantas" ir "Vilniaus "Vėtra". Pirmajame kėlinyje žaidimas daugiausia vyko aikštės viduryje. Realiausią progą pasižymėti turėjo "Vėtros" saugas Darvydas Šernas - 13 minutę Maksutas Azizi prasiveržė aikštės kraštu ir perdavė kamuolį į baudos aikštelę, bet vienas prieš vartininką likęs D.Šernas, nesugebėjo sustabdyti kamuolio ir pasižymėti jam nepavyko.

Po pertraukos "Vėtra" pradėjo atakuoti pavojingiau. 52 minutę Germanas Lovčevas perdavė kamuolį į baudos aikštelę įbėgusiam M.Azizi, tačiau "Vėtros" puolėją aplenkė ir pavojų neutralizavo "Atlanto" vartininkas Liudvikas. 58 minutę Egidijus Juška pavojingai smūgiavo iš krašto, vartininkas nesugavo kamuolio, tačiau prie jo suskubusį M.Azizi "Atlanto" vartininkas aplenkė ir ištaisė savo klaidą.

65 minutę D.Šernas smūgiavo iš 16 metrų atstumo – kamuolys prieš pat vartininką atšoka į žemę ir L.Valius ne be vargo atmušė kamuolį. 83 minutę į priekį išsiveržti galėjo "Atlantas", kai po kampinio Ivo Begičius labai pavojingai smūgiavo galva ir kamuolys pralekė virš vartų. Pačioje mačo pabaigoje "Vėtros" puolėjas Rolandas Karčemarskas dar galėjo išplėšti pergalę, bet iššokęs vienas prieš vartininką smūgiavo netaikliai. Atkaklios rungtynės kaip ir Vilniuje baigėsi be įvarčių 0-0, tad padėtis turnyrinėje lentelėje nepasikeitė.

"Vėtros" treneris Aleksandras Tarchanovas po mačo teigė, kad jo komandai labiausiai trūko traumuoto Sergejaus Kuznecovo: "Neįmušęs įvarčio, negali laimėti rungtynių. Sukūrėme nemažai progų, tačiau žaidėjų meistriškumas neleido jų realizuoti. Deja, šiandien negalėjo rungtyniauti mūsų atakų lyderis Sergejus Kuznecovas ir be jo neatsirado žaidėjo, kuris gali įmušti. Likau patenkintas žaidimu gynyboje, varžovams neleidome sukurti pavojingų momentų."

Statistika

Šiaulių miesto stadionas, 800 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Kancleris
"%c00222" 3 - 0 "%c00030"
4` [1 - 0] Ilja Galyuza
9` [2 - 0] Andrius Šidlauskas
15 [3 - 0] Andrius Šidlauskas

"Šiauliai": G.Arlauskis; Oriol, Lunskis, Milevski, Atigbiolaye; Afanasenka, I.Galyuza, Juodeikis (88' Kuklys), Ščekotilin (71' Viktoravičius), Šidlauskas; Butavičius

"Kaunas": Malinauskas; Kančelskis, Kunevičius, Bagužis, Radžius; Manchkava (28' Pilibaitis), Bartkus, Kvaratskhelia, Pehlič (59' Barevičius); Beniušis (73' Kšanavičius), Klimek

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas, 100 žiūrovų
Teisėjas - Marijus Jazbutis
"%c00231" 3 - 6 "%c00033"
7` [0 - 1] Mantas Savėnas
24` [0 - 2] Mantas Savėnas
27` [0 - 3] Sergiy Pogreban
38` [0 - 4] Vitalijus Kavaliauskas
39` [1 - 4] Vitalis Stankevičius
65` [2 - 4] Marius Činikas
83` [2 - 5] Povilas Lukšys
90` [2 - 6] Vaidotas Šlekys
90` [3 - 6] Vitalis Stankevičius

"Nevėžis": Jazokas (30' Strukas); Dobilas, Rimavičius, Slepakovas (46' D.Adomaitis), Juknevičius; Činikas, S.Butkus, Bezykornovas, Kestenis; Daunoravičius (72' Venckus), V.Stankevičius

"Ekranas": Skrupskis; Paulauskas, Banevičius, Michalčuks; Gardzijauskas, Savėnas, Kučys (89' Šlekys), Petrauskas, Kavaliauskas (75' Saulėnas); Pogreban (80' Galkevičius), Lukšys

Vilniaus "Žalgirio" stadionas, 650 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Žuta
"%c00032" 0 - 0 "%c00125"

"Žalgiris": Šetkus; Choruži, Ngapunu, I.Steško, Krukovski; Morinas, Vilėniškis (73' Lemežis), Ostap, Bursuc; Poderis, Labukas (26' Mižigurskis)

"Sūduva": S.Klevinskas; Mikuckis, G.Grigas, Gvildys, G.Klevinskas; D.Čigladze, Jasaitis, Maciulevičius (85' G.Slavickas), Mačiulis (72' V.Adomaitis), B.Čigladze (52' Osipovič); Abramenko

Šilutės miesto stadionas, 100 žiūrovų
Teisėjas - Saulius Atmanavičius
"%c00141" 1 - 3 "%c00140"
29` [1 - 0] Mindaugas Grigalevičius
40` [1 - 1] Vytautas Lukša
68` [1 - 2] Junior Paulinho
90` [1 - 3] Aivaras Laurišas

"Šilutė": Vertelis; Deveika, Nesterenko, Užkuraitis, H.Grigas (79' Marozas); Zubavičius, Z.Butkus, Vyšniauskas (50' Pancerovas), Gražys (63' Juozaitis); Podelis, Grigalevičius

"Vilnius": Kijewski; Sokolovas, Artiomovas, Rodnei; Lukša, Panka, Rinaldo (60' Radavičius), Everton, Paulinho; Laurišas, Wasiu (86' Mrowiec)