29 turas: "Alania" ir "Terek" iškrito iš "Premier" lygos © Eurofootball.lt
Šį sekmadienį Rusijos pirmenybėse buvo sužaisti priešpaskutinio 29-ojo turo mačai, po kurių paaiškėjo keletas svarbių dalykų - kaip jau skelbėme, po metų pertraukos čempionų titulą susigražino "CSKA" klubas, be to mes jau žinome komandas, kurios paliks "Premier" lygą - tai lygos senbuvis "Alania" bei naujokas "Terek", kurių vietas užims pirmojo diviziono komandos Vladivostoko "Luch-Primorje" ir Nalčiko "Spartak". Tuo tarpu antro kelialapio į Čempionų lygą laimėtojas paaiškės tik paskutiniame ture.

Turą pradėjo Maskvos "Spartak" bei Ramenskojės "Saturn" futbolininkai. Pirmas kėlinys praėjo permainingai, iniciatyva atsidurdavo tai "Spartak", tai "Saturn" rankose. Tačiau antrojo kėlinio pradžioje "Spartak" perėmė iniciatyvą ir likus žaisti 15 minučių J.Titovas įmušė pergalingą įvartį, kuris leidžia A.Starkovo auklėtiniams toliau kovoti dėl sidabro medalių.

Taip pat Maskvoje žaidė "Moskva" ir Jaroslavlio "Shinnik". Šeimininkai mačą pradėjo aktyviai ir jau 11-ąją minutę išsiveržė į priekį, o po septyniolikos minučių pelnė ir antrąjį įvartį. Atrodė, kad "Shinnik" bus sutriškintas, bet du Aleksandro Širko įvarčiai išlygino rezultatą, kuris jau nebetenkino "Moskva" komandos. 70-ąją minutę buvo skirtas 11 m. baudinys į "Shinnik" vartus, kuris buvo sėkmingai realizuotas. "Moskva" rezultatu 3-2 išplėšė pergalę ir pakilo į penktąją vietą.

Kazanėje susitiko vietos "Rubin" ir Maskvos "Torpedo". "Torpedo" klubas Kazanėje buvo tiesiog "sumindytas" rezultatu 5-1. Ši pergalė "Rubin" komandai leidžia įsitvirtinti ketvirtoje vietoje, garantuojančia vietą kito sezono UEFA taurės turnyre

Permėje minimaliu rezultatu Sankt Peterburgo "Zenit" nusileido "Amkar" ekipai. "Zenit", kuris prieš čempionato pradžią buvo vertinamas vienu realiausių pretendentų į prizines vietas, dabar geriausiu atveju gali tikėtis užimti penktąją vietą, kuri neatitinka Sankt Peterburgo klubo ambicijų.

Rostove susitiko vietos "Rostov" bei Samaros "Krylja Sovetov". Pirmieji įvartį įmušė "Krylja Sovetov" futbolininkai. Įvarčio autorius Marko Topičius pasistengė - apsisukdamas jis krito, bet sugebėjo pasiųsti kamuolį į vartus. Tačiau "Rostov" futbolininkai nepasimetė ir po dviejų minučių taikliausias komandos žaidėjas Maksimas Buznikinas išlygino rezultatą, o antrojo kėlinio viduryje "Rostov" pelnė ir antrąjį bei pergalingą įvartį. Rezultatu 2-1 nugalėjo sezono pradžioje buvęs pagrindiniu pretendentu palikti "Premier" lygą "Rostov", dabar išliekantus joje dar vieniems metams.

Rungtynės, kuriose paaiškėjo čempionas, vyko Maskvoje. Susitiko du Maskvos klubai – "Dinamo" ir "CSKA". Šiame mače rezultatu 1-2 pergalę pasiekė "CSKA" futbolininkai.

Vladikaukazo "Alania" komanda, kuri iki šio turo turėjo teorines galimybes išlikti elitiniame divizione, susitiko su Tomsko "Tom". Vladikaukazo futbolininkai iš karto ėmėsi veiksmų ir jau 24-ąją minutę realizavo 11 m. baudinį. Tačiau to buvo maža, nes "Tom" rezultatą 11 metrų baudinio pagalba rezultatą išlygino ir pačioje rungtynių pabaigoje pelnė pergalingąjį įvartį. Rezultatu 1-2 pergalę šventė "Tom" komanda.

Paskutiniame turo mače susitiko Grozno "Terek" bei Maskvos "Lokomotiv". "Terek" klubui šios rungtynės nieko nelėmė, o štai "Lokomotiv" pergalė būtų leidusi kovoti dėl antrosios vietos čempionate. Įdomiose rungtynėse, kuriose buvo daug pavojingų epizodų, pergalę 0-3 iškovojo "Lokomotiv" futbolininkai, paskutiniame ture kovoje dėl antrosios vietos susitiksiantys su savo tiesioginiu varžovu "Spartak".

Turnyrinė lentelė

29 turo statistika

"%c00114" 1 – 0 "%c00111"
75’ [1 - 0] Jegor Titov

I.Dedura ("Spartak") ir R.Džiaukštas ("Saturn") žaidė visas rungtynes.

"%c00118" 3 – 2 "%c00076"
11’ [1 - 0] Damjan Goravski
28’ [2 - 0] Aleksej Melioshin
46’ [2 - 1] Aleksandr Shirko
67’ [2 - 2] Aleksandr Shirko
70’ [3 - 2] Aleksej Melioshin (11 m.)

"%c00074" 5 – 1 "%c00112"
26’ [1 - 0] Damani Ralf
39’ [2 - 0] Orlando Kalisto
50’ [3 - 0] Tomash Chizhek
51’ [3 - 1] Sergej Budylin
75’ [4 - 1] Andres Skoti
79’ [5 - 1] Ergen Jaaland

O.Buitkus ("Rubin") bei M.Samusiovas ("Torpedo") rungtynėms registruoti nebuvo

"%c00120" 1 – 0 "%c00073"
53’ [1 - 0] Sergej Volkov

A.Jankauskas ("Amkar") aikštelėje pasirodė 85-ąją minutę. R.Poškus ("Zenit") žaidė iki 70-osios minutės. E.Majus ("Zenit") rungtynėms registruotas nebuvo

"%c00115" 2 – 1 "%c00113"
32’ [0 - 1] Marko Topic
34’ [1 – 1] Maksim Buznikin
65’ [2 - 1] Martin Gorak

N.Barasa ("Krylja Sovetov") aikštelėje pasirodė 88-ąją minutę, E.Raziulis ("Krylja Sovetov") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00110" 1 – 2 "%c00072"
55’ [0 - 1] Aleksej Berezutskij
73’ [0 – 2] Daniel Carvalho
90’ [1 - 2] Denis Kolodin

Ž.Karčemarskas ("Dinamo") rungtynėms registruotas nebuvo, D.Šemberas ("CSKA") žaidė visas rungtynes.

"%c00117" 1 – 2 "%c00221"
24’ [1 - 0] Sergej Dadu (11 m.)
54’ [1 - 1] Branislav Krunic (11 m.)
87’ [1 - 2] Aleksej Medvedev

D.Žutautas ("Alania") rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė. A.Skerla ("Tom") žaidė visas rungtynes, o A.Gedgaudas ("Tom") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00152" 0 – 3 "%c00075"
16’ [0 - 1] Dinyar Bylialetdinov
69’ [0 - 2] Dmitriy Chochlov
76’ [0 - 3] Malchaz Asatiani