29 turas: dramatiška "Man Utd" pergalė Liverpulyje © Eurofootball.lt
"Man Utd" dar labiau priartėjo prie Anglijos čempionų titulo kai šeštadienį rungtynių pabaigoje išplėšė pergalę prieš "Liverpool" ir padidino persvarą prieš antroje vietoje žengiantį Londono "Chelsea" iki devynių taškų.

Dabartiniai čempionai šeštadienį svečiuose 2-0 įveikė "Portsmouth", o įvarčius mušė Dramblio Kaulo Kranto rinktinės puolėjai Didier Drogba ir po keitimo aikštėje pasirodęs Salomonas Kalou.

Rungtynių Liverpulyje didvyriu tapo Johnas O`Shea, jau per pridėtinį laiką įmušęs vienintelį rungtynių įvartį. "Man Utd" rungtynes baigė dešimtyje - 86-ą minutę raudoną kortelę prieš save išvydo saugas Paulas Scholesas, bandęs smūgiuoti į veidą Xabi Alonso, tačiau nepataikęs.

"Tai fantastiškas rezultatas," - po rungtynių teigė "Man Utd" strategas Aleksas Fergusonas, pridūręs, jog jau per pridėtinį laiką jo klubas šventė pergalę ir praėjusio savaitgalio rungtynėse su "Fulham".

"Norint laimėti čempionatą reikia šiek tiek sėkmės, - kalbėjo škotas. - Manau, kad pastarosiose dvejose rungtynėse būtent sėkmė mums ir padėjo."

Visiškai kitokios nuomonės buvo "Liverpool" strategas Rafaelis Benitezas: "Neįtikėtina, kaip mes pralaimėjome šias rungtynes. Mes turėjome persvarą ir nusipelnėme laimėti."

"Dominavome rungtynėse, kėlėme ne vieną kampinį ir atlikome ne vieną baudos smūgį, - kalbėjo ispanas. - Futbole kartais sekasi, tačiau kartais ir nesiseka."

Į pergalių kelią grįžo Londono "Arsenal", šeštadienį namuose 2-1 įveikęs "Reading". Šeimininkai į priekį išsiveržė antrojo kėlinio pradžioje, kai Gaelio Clichy uždirbtą vienuolikos metrų baudinį sėkmingai realizavo brazilas Gilberto Silva.

Po daugiau nei dešimties minučių rezultatą padvigubino kitas brazilas Julio Baptista, o rungtynėms artėjant į pabaigą įvartį į savus vartus įsimušė ispanas Cescas Fabregasas. Negana to, "Rreading" vos neišplėšė lygiųjų, tačiau Jensas Lehmannas puikiai atrėmė Steve`o Sidwello smūgį.

Kitose šeštadienio rungtynėse "Wigan" svečiuose įveikė "Man City" futbolininkus. Dvikova Londone tarp "Fulham" ir Birmingemo "Aston Villa" baigėsi 1-1. Tokiu pačiu rezultatu baigėsi ir rungtynės tarp "Sheffield United" ir Liverpulio "Everton".

"Watford" namuose sužaidė lygiosiomis 2-2 su "Charlton", kurie išlyginamąjį įvartį įmušė 89-ą minutę. Be įvarčių baigėsi rungtynės Niukaslyje, kur "Newcastle" žaidė su "Middlesbrough".

29-o turo statistika

"Portsmouth" 0 - 2 Londono "Chelsea"
33` [0 - 1] Didier Drogba
82` [0 - 2] Salomon Kalou

Londono "Arsenal" 2 - 1 "Reading"
50` [1 - 0] Gilberto Silva (11 m.)
62` [2 - 0] Julio Baptista
87` [2 - 1] Cesc Fabregas (į savus vartus)

Londono "Fulham" 1 - 1 Birmingemo "Aston Villa"
21` [0 - 1] John Carew
23` [1 - 1] Carlos Bocanegra

"Man City" 0 - 1 "Wigan"
18` [0 - 1] Caleb Folan

"Newcastle" 0 - 0 "Middlesbrough"

"Sheffield Utd" 1 - 1 Liverpulio "Everton"
52` [1 - 0] Rob Hulse
75` [1 - 1] Mikel Arteta (11 m.)

"Watford" 2 - 2 "Charlton"
15` [1 - 0] Hameur Bouazza
21` [2 - 0] Damien Francis
67` [2 - 1] Luke Young
89` [2 - 2] Darren Ambrose

"Liverpool" 0 - 1 "Man Utd"
90` [0 - 1] John O`Shea

86` iš aikštės pašalintas Paul Scholes ("Man Utd")