30 turas: "Valencia" įtikinamai įveikė "Sevilla" © Eurofootball.lt
Ispanijos čempionato lyderiai "Barcelona" sekmadienį 30-ojo turo rungtynėse namuose iškovojo neįtikinamą pergalę prieš "Mallorca" futbolininkus. Tuo tarpu vilčių pakovoti dėl čempionų titulo neprarandantys "Valencia" futbolininkai labai svarbiose rungtynėse 2-0 įveikė kitą lyderių ketverto ekipą "Sevilla" ir įnešė dar daugiau intrigos Ispanijos čempionate.

Vietą lyderių ketverte prarado "Zaragoza", sekmadienį svečiuose netikėtai 0-1 pralaimėjusi lygos autsaideriams Taragonos "Gimnastic".

Iš kovos dėl UEFA Čempionų lygos šią savaitę apmaudžiai pasitraukusi "Valencia" sėkmingai atsitiesė puikia pergale prieš vienus iš čempionato lyderių. Šeimininkai į priekį išsiveržė sužaidus kiek mažiau nei pusvalandį, kai puikiai su Carlosu Marchena susižaidęs Davidas Villa pasiuntė kamuolį į vartus.

Šis įvartis tarsi pažadino "Sevilla", kuri į tai atsakė keliais pavojingai išpuoliais vos per kelias minutes, o vienos atakų metu aktyviai reikalavo vienuolikos metrų baudinio už Miguelio pražangą prieš brazilą Luisą Fabiano. Nors teisėjas į žaidėjų priekaištus nekreipė dėmesio, vienuolikos metrų baudinį jis skyrė po kelių minučių, kai tas pats Miguelis baudos aikštelėje pargriovė Jesusą Navasą. Baudinį smūgiavo italas Enzo Maresca, tačiau kamuolį įspūdingai atmušė Santiago Canizaresas, antradienį ne kartą vertęs už galvos griebtis "Chelsea" žaidėjus, tačiau rungtynių pabaigoje praleidęs labai apmaudų įvartį.

Iki kėlinio pabaigos abi ekipos apsikeitė pavojingomis atakomis, tačiau rezultatas nepasikeitė. Rungtynių baigtis tapo aiški antrojo kėlinio pradžioje, kai už paskutinės vilties pražangą prieš D.Villą raudoną kortelę prieš save išvydo Andreasas Hinkelis, o tas pats D.Villa sėkmingai realizavo teisėjo skirtą 11 metrų baudinį.

Dešimtyje žaisti likę "Sevilla" futbolininkai palūžo ir retai grasino šeimininkų vartams, tuo tarpu "Valencia" gretose trečią įvartį įmušti galėjo D.Villa, Joaquinas ir Miguelis.

Ganėtinai blankiose "Nou Camp" stadione vykusiose rungtynėse šeimininkų pergalę nulėmė vienintelis buvusio "Barcelona" žaidėjo Fernando Navarro įvartis rungtynių pabaigoje į savus vartus. Kamuoliui atšokus nuo virpsto Javieras Saviola bandė smūgiuoti, tačiau kamuolys atšoko nuo F.Navarro ir tik tuomet įskriejo į vartus.

"Barcelona", kurios gretose dėl ligos nežaidė lyderis Ronaldinho, šiose rungtynėse atrodė labai blankiai, tuo tarpu "Mallorca" didžiąją rungtynių dalį buvo susikoncentravusi ties gynyba, stengdamiesi pavojingai kontratakuoti. Pirmojo kėlinio viduryje svečiai turėjo puikią progą išsiveržti į priekį, kai "Barcelona" vartininkas Victoras Valdesas baudos aikštelėje pargriovė Jonasą Gutierrezą. Tačiau pats vartininkas išpirko savo klaidą, kai atrėmė argentiniečio bandymą nuo 11 metrų žymos.

"Barcelona" žaidimas pasikeitė tik aikštėje po keitimų pasirodžius J.Saviolai ir Xavi, tačiau šeimininkams į priekį išsiveržti pavyko tik galiausiai nusišypsojus fortūnai.

Sekmadienį svečiuose netikėtai autsaideriams pralaimėjusi "Zaragoza" dabar su 50 taškų užima penktą vietą ir ja dalintis turi su Madrido "Atletico", kurie sekmadienį namuose sunkiai palaužė dėl išlikimo lygoje kovojančius Valensijos "Levante" futbolininkus 1-0.

Kitoje turnyrinės lentelės pusėje sėkmingai prie naujosios ekipos vairo startavo Bulgarijos legenda Hristo Stoichkovas, padėjęs Vigo "Celta" namuose 1-0 įveikti vienus aršiausių varžovų La Korunijos "Deportivo". Vienintelį įvartį įmušė brazilas Fernando Baiano, leidęs "Celta" iškovoti pirmą pergalę per pastarąsias septynias rungtynes ir vos antrą pergalę šiame sezone "Balaidos" stadione.

Puikus veterano Ismaelio Urzaizo žaidimas leido Bilbao "Athletic" atsitiesti po praleisto įvarčio ir iškovoti labai svarbią pergalę 2-1 prieš Barselonos "Espanyol". Nors šeimininkai atsilikinėjo po rungtynių pradžioje Jonataso įmušto įvarčio, puolėjas įmušė du savo "firminius" įvarčius galva ir leido baskams atitrūkti nuo turnyrinės lentelės dugno.

Ši pergalė leido "Barcelona" padidinti pranašumą prieš antroje vietoje žengiančią "Sevilla" iki keturių taškų.

Statistika

"Barcelona" 1 - 0 "Mallorca"
89` [1 - 0] Fernando Navarro (į savus vartus)

Bilbao "Athletic" 2 - 1 Barselonos "Espanyol"
4` [0 - 1] Jonatas
62` [1 - 1] Ismael Urzaiz
78` [2 - 1] Ismael Urzaiz

Madrido "Atletico" 1 - 0 Valensijos "Levante"
60` [1 - 0] Fernando Torres

Vigo "Celta" 1 - 0 La Korunijos "Deportivo"
61` [1 - 0] Fernando Baiano

Madrido "Getafe" 3 - 0 "Villarreal"
31` [1 - 0] Francisco Casquero
65` [2 - 0] Maris Verpakovskis
84` [3 - 0] Sergio Pachon

75` iš aikštės pašalintas Guillermo Franco ("Villarreal")

Taragonos "Gimnastic" 1 - 0 "Zaragoza"
82` [1 - 0] Javier Portillo

Pamplonos "Osasuna" 1 - 1 Huelvos "Recreativo"
52` [0 - 1] Florent Sinama-Pongolle
56` [1 - 1] Cesar Cruchaga

"Valencia" 2 - 0 "Sevilla"
27` [1 - 0] David Villa
51` [2 - 0] David Villa (11 m.)

49` iš aikštės pašalintas Andreas Hinkel ("Sevilla")