35 turas: "Rennes" pergalių serija nutrūko Nicoje © Eurofootball.lt
Savaitgalį vyko Prancūzijos futbolo pirmenybių "Ligue 1" 35-ojo turo rungtynės, po kurių tapo aišku, kad čempionų titulą penktus metus iš eilės iškovojo "Lyon" klubas.

Tai tapo aišku dar šeštadienį, kai "Bordeaux" - vienintelis klubas, dar galėjęs pavyti "Lyon" 3-2 pralaimėjo "Lille" vienuolikei ir prarado betkokias galimybes užimti pirmąją vietą.

Vistik, kaip paaiškėjo vėliau, net "Bordeaux" pergalės atveju "Lyon" šį savaitgalį būtų užsitikrinęs pirmąją vietą, kadangi semadienį centrinėjė turo dvikovoje 0-1 sugebėjo įveikti "P.S.G" ekipą. Po šio pralaimėjimo "P.S.G" lieka aštuntoje turnyrinės lentelės pozicijoje ir nebeturi jokių galimybių patekti į UEFA Čempionų Lygos turnyrą.

Po aštuonių pergalių iš eilės kiek netikėtai nesėkmę sekmadienį patyrė ketvirtoje vietoje žengiantis "Rennes" klubas, nusileidęs "Nice" ekipai rezultatu 2-1. Jau pačioje rungtynių pradžioje Davidas Bellionas išvedė "Nice" į priekį, tačiau paskutinę pirmojo kėlinio minutę Johnas Utaka sugebėjo išlyginti rezultatą. Vistik laikrodžiui skaičiuojant paskutines rungtynių sekundes Jacques Abardonado išplėšė Nicos klubui pergalę.

Tikras įvarčių lietus šeštadienį lijo Marselio Stade Velodrome stadione, kur vietos "Marseille" įmušė šešis įvarčius be atsako ir sutriuškino "Nancy" vienuolikę. Po du įvarčius nugalėtojams pelnė Mamadou Niangas bei Mickaelis Pagis. Po šios pergalės "Marseille" pakilo į 5-ąją vietą ir dar turi bent teorinių galimybių pakovoti dėl vietos kito sezono UEFA Čempionų Lygoje.

Po truputi aiškėja akipos, kitą sezoną tikriausiai rungtyniausiančios "Ligue 2" pirmenybėse. Tai yra "Metz", "Ajaccio" ir "Strasbourg", užimančios tris paskutines vietas ir likus vos trims turams nuo 17-oje vietoje žengiančio "Troyes" klubo atsiliekančios atitinkamai 9-iais, 8-iais ir 7-iais taškais. Jas "Ligue 1" tikriausiai pakeis "Valenciannes", "Sedan" ir "Lorient" ekipos.

35-ojo turo rezultatai:

"%c00092" 2 - 0 "%c00096"
19` [1 - 0] Santos
45` [2 - 0] Daniel Moreira

"%c00094" 3 - 2 "%c00064"
2` [1 - 0] Mathieu Bodmer
6` [2 - 0] Peter Odemwingie
15` [2 - 1] Jean-Claude Darcheville (iš 11m.)
31` [3 - 1] Peter Odemwingie
62` [3 - 2] Julien Faubert

"%c00066" 3 - 2 "%c00025"
5` [1 - 0] Dannis Oliech
59` [1 - 1] Kanga Akale
67` [1 - 2] Thomas Kahlenberg
68` [2 - 2] Mauro Cetto
85` [3 - 2] Emerse Fae

"%c00146" 2 - 0 "%c00093"
1` [1 - 0] Julien Sable
36` [2 - 0] Frederic Piquionne

"%c00065" 1 - 1 "%c00034"
79` [1 - 0] Araujo Ilan
86` [1 - 1] Pontus Farnerud

"%c00071" 6 - 0 "%c00254"
12` [1 - 0] Mamadou Niang
33` [2 - 0] Mamadou Niang
52` [3 - 0] Wilson Oruma
64` [4 - 0] Toifilou Maoulida
88` [5 - 0] Mickael Pagis
90` [6 - 0] Mickael Pagis

"%c00098" 0 - 0 "%c00036"

"%c00255" 3 - 0 "%c00026"
35` [1 - 0] Carl Tourenne
41` [2 - 0] Ibrahima Faye
49` [3 - 0] Ibrahima Bangoura

76` Rodrigo ("Ajaccio") pašalintas iš aikštės

"%c00090" 2 - 1 "%c00067"
4` [1 - 0] David Bellion
45` [1 - 1] John Utaka
90` [2 - 1] Jacques Abardonado

"%c00023" 0 - 1 "%c00055"
24` [0 - 1] Fred