37 turas: "Hearts" priartėjo prie trečiosios vietos © Eurofootball.lt
Šeštadienį "lietuviškasis" "Hearts" Edinburgo derbyje 2-0 įveikė "Hibernian" klubą ir nuo trečioje vietoje esančio "Aberdeen" klubo, kuris svečiuose 2-1 pralaimėjo Glazgo "Celtic" futbolininkams, atsilieka vos vienu tašku. Tuo tarpu turnyrinės lentelės apačioje paaiškėjo, kad lygą palikti teks "Dunfermline" klubui.

"Hearts" namuose puikiai pradėjo rungtynes, kai jau 29-ą sekundę išsiveržė į priekį prieš savo aršiausius varžovus po Michalo Pospišilo įvarčio. Negana to, sužaidus kiek daugiau nei dvidešimt minučių po grubios "Hibernian" vartininko klaidos rezultatą padvigubino Andrew Driveris.

"Hearts" gretose pasirodė trys lietuviai: visas rungtynes žaidė Saulius Mikoliūnas bei Kęstutis Ivaškevičius, o Andrius Velička žaidė visą antrąjį kėlinį. Tuo tarpu Tomas Kančelskis nepakilo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Tiesa, ši "Hearts" pergalė galėjo tapti praktiškai beverte, jei trečioje vietoje žengiantis "Aberdeen" būtų svečiuose įveikęs "Celtic" futbolininkus. Tačiau taip neatsitiko - Glazgo klubas išsiveržė į priekį pirmojo kėlinio viduryje, kai pasižymėjo Janas Vennegooras of Hesselinkas. Nors dar pirmajame kėlinyje Darrenas Mackie išlygino rezultatą po to, kai Arturas Borucas atrėmė Jamie Smitho vienuolikos metrų baudinį, antrojo kėlinio pradžioje J.Vennegooras of Hesselinkas atstatė persvarą, kurią "Celtic" išlaikė iki rungtynių pabaigos.

Tuo tarpu "Dunfermline" iškritimą į žemesnę lygą lėmė pralaimėjimas svečiuose "Inverness CT" klubui 2-1. Septynis metus "Premier" lygoje praleidęs klubas dėl pralaimėjimo gali kaltinti tik save - "Dunfermline" pirmaujant 1-0 iš pradžių suklydo jų vartininkas, o vėliau svečiai įsimušė įvartį į savus vartus.

Statistika

"Hearts" 2 - 0 "Hibernian"
1` [1 - 0] Michal Pospisil
23` [2 - 0] Andrew Driver

"Celtic" 2 - 1 "Aberdeen"
33` [1 - 0] Jan Vennegoor of Hesselink
41` [1 - 1] Darren Mackie
49` [2 - 1] Jan Vennegoor of Hesselink

"Falkirk" 2 - 0 "Dundee Utd"
5` [1 - 0] Russell Latapy
51` [2 - 0] Alan Gow

72` iš aikštės pašalintas Lee Wilkie ("Dundee Utd")

"Inverness CT" 2 - 1 "Dunfermline"
37` [0 - 1] Jim McIntyre
77` [1 - 1] Richard Hastings
89` [2 - 1] Rory McAllister

"Motherwell" 2 - 3 "St Mirren"
38` [1 - 0] Ross McCormack
49` [2 - 0] Ross McCormack (11 m.)
56` [2 - 1] John Sutton
59` [2 - 2] Billy Mehmet
84` [2 - 3] John Sutton