4 turas: "CSKA" laimėjo lyderių dvikovą © Eurofootball.lt
Šį savaitgalį įvyko Rusijos "Premier" lygos ketvirtojo turo susitikimai. Po dar vieną nesėkmę patyrė itin nesėkmingai sezoną pradėję "Lokomotiv ir "Dinamo", lyderių dvikovą prieš "Tom" laimėjo "CSKA", "Spartak" nugalėjo Maskvos derbyje, o "Krylja Sovetov" ir "Spartak Nalchik" ir toliau visus stebina sėkmingu žaidimu.

Pirmasis turo mačas vyko Maskvoje, kur susitiko "Moskva" bei lygos naujokai "Luch-Energia" futbolininkai. Susitikimą aktyviai pradėję "Moskva" futbolininkai pirmieji praleido įvartį. Svečių vartininkas stipriai išspyrė kamuolį į aikštę, kamuolį pasigavęs "Luch" saugas Aleksejus Ivanovas prabėgo su juo dar 20 metrų ir nepaisant to, kad šalia buvo trys "Moskva" gynėjai, pasiuntė kamuolį į vartus. Po penkių minučių svečiai turėjo progą rezultatą padvigubinti, bet neišnaudojo progos.

Po antrojo kėlinio "Moskva" sudėtyje įvyko keli pasikeitimai ir tai davė savo vaisių. 64-ąją minutę realizuojamas 11 m. baudinys į "Luch" vartus. O likus kelioms minutėms iki susitikimo pabaigos "Moskva" puolėjas Romanas Adamovas pelnė įvartį ir rezultatu 2-1 išplėšė pergalę.

Antrose šio turo rungtynėse susitiko Rostovo "Rostov" ir Maskvos "Torpedo". Pirmasis kėlinys praėjo blankokai, kamuolys dažniausia buvo aikštės centre ir tik kėlinio pabaigoje "Torpedo" sukūrė pavojingą momentą.

Antrajame kėlinyje komandos lyg susitarusios pradėjo žaisti greičiau ir aktyviau. Rezultato neteko ilgai laukti, "Rostov" urugvajietis Mario Perezas po žaibiškos atakos pelnė įvartį. Šeimininkai ir toliau kontroliavo padėtį ir atrodė, jog sugebės pelnyti dar ne vieną įvartį, bet vienoje iš kontratakų "Torpedo" sugebėjo pelnyti įvartį ir išlyginti rezultatą.

Kitose rungtynėse susitiko pirmenybių lyderiai – Maskvos "CSKA" ir Tomsko "Tom". "Tom" neparodė lyderiui tinkančio žaidimo, o "CSKA" lengvai su savo jaunojo puolėjo Jo pagalba šventė pergalę rezultatu 2-0.

Paskutiniame šeštadienio mače susitiko Ramenskojės "Saturn" bei Jaroslavlio "Shinnik". Traumų išretintam "Shinnik" buvo sunku tikėtis lengvų rungtynių su pralaimėjimo skonio dar nepatyrusiems "Saturn". Iniciatyva iš karto užvaldė "Saturn" futbolininkai ir 8-ąją minutę įsiveržė į priekį. Pačiu aktyviausiu pirmojo kėlinio žaidėju buvo Edgaras Česnauskis, kuris pastoviai terorizavo "Shinnik" gynybą. Antrasis kėlinys prasidėjo "Shinnik" atakomis, bet jie praleido dar du įvarčius ir rezultatu 3-0 pirmąją pergalę šventė "Saturn" futbolininkai.

Sekmadienio rungtynes pradėjo du sostinės klubai - "Spartak" ir "Lokomotiv". Šių komandų rungtynės pasižymi principingumu, bet buvo įdomesnės dar ir tuo, jog Rusijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimai apie nesutarimus tarp "Spartak" vyriausiojo trenerio bei žaidėjo Dmitrijaus Aleničevo.

Susitikimą abi komandos pradėjo aktyviai, be jokios žvalgybos. Pirmieji įvartį pelnė "Spartak" žaidėjai, tiesa jį įsimušė į savo vartus. Vis dėlto neužilgo rezultatą išlygino Vladimiras Bystrovas. Po pertraukos žaidimas nesikeitė, abejos komandos pastoviai atakavo, bet daugiau pasisekė "Spartak", kuriam pavyko įmušti ir antrąjį įvartį. Rezultatu 2-1 nugalėjo "Spartak".

Permėje susitiko vietos "Amkar" bei sezono nusivylimas Maskvos "Dinamo". "Amkar", šeimininko teisėmis, iš karto ėmėsi iniciatyvos, tačiau jiems neišeidavo to realizuoti įvarčiais, tik besibaigiant kėliniui įmušė pirmąjį šių rungtynių įvartį.

Antrajame kėlinyje komandos pasikeitė vaidmenimis. "Dinamo" atakavo, o "Amkar" gynėsi ir bandė kontratakuoti. Vienas iš išpuolių buvo sėkmingas ir "Amkar" pelnė antrąjį įvartį. "Dinamo" nepasimetė ir po vienos minutės Igoris Semšovas įmušė pirmąjį "Dinamo" įvartį. Atrodė, jog atsirado intriga, bet ja po trijų minučių bando palaidoti trečiasis "Amkar" įvartis. "Dinamo" nesiruošė kapituliuoti ir sugebėjo įmušti dar vieną, bet galutinis rezultatas išliko šeimininkų naudai. Rezultatu 3-2 nugalėjo "Amkar".

Samaroje susitiko "Krylja Sovetov", kuriam buvo klijuojama autsaiderio etiketė, bei ką tik iš UEFA taurės batalijų pasitraukęs Sankt Peterburgo "Zenit". Per pirmas dvidešimt pirmojo kėlinio minučių buvo įmušti trys įvarčiai, du iš jų buvo realizuoti 11 m baudinių pagalba ir kėliniui baigiantis buvo vėl paskirtas 11 m. baudinys į "Zenit" vartus, kuri Samaros futbolininkai puikiai realizavo.

Antrajame kėlinyje "Krylja Sovetov" žaidėjai atsitraukė gintis, o "Zenit" ėmėsi aktyvių veiksmų. Baigiantis antrajam kėliniui "Zenit" sušvelnino skirtumą, bet po kelių minučių iš aikštės šalinamas "Zenit" žaidėjas, kuris palaido paskutines viltis iškovoti lygiąsias. Rezultatu 3-2 pergalę šventė "Krylja Sovetov" futbolininkai.

Paskutinėse turo rungtynėse susitiko lygos naujokai Nalčiko "Spartak" ir Kazanės "Rubin". Pergalę rezultatu 3-1 šventė lygos debiutantas Nalčiko "Spartak", kuriam tai jau buvo antrasis laimėjimas šį sezoną.

4 turo statistika

"%c00118" 2 – 1 "%c00287"
25` [0 - 1] Aleksej Ivanov
64` [1 - 1] Dmitriy Kirichenko (11 m.)
86` [2 - 1] Roman Adamov

"%c00115" 1 – 1 "%c00112"
54` [1 - 0] Mario Perez
66` [1 - 1] Aleksandr Panov

90` už antrą geltoną kortelę iš aikštės pašalintas P.Mamajev ("Torpedo").

"%c00072" 2 – 0 "%c00221"
20` [1 - 0] Jo
41` [2 - 0] Jo (11 m.)

D.Šemberas ("CSKA") aikštėje pasirodė 87-ąją minutę, o A.Skerla ("Tom") aikštėje pasirodė 82-ąją.

"%c00111" 3 – 0 "%c00076"
8` [1 - 0] Branislav Objera
59` [2 - 0] Martin Jakubko
90` [3 - 0] Spartak Gognijev

E.Česnauskis ("Saturn") žaidė iki 69-osios minutės, o R.Džiaukštas ("Saturn") rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

"%c00114" 2 – 1 "%c00075"
7` [0 - 1] Roman Pavliuchenko (į savo vartus)
24` [1 - 1] Vladimir Bystrov
70` [2 - 1] Jegor Titov

I.Dedura ("Spartak") rungtynėms registruotas nebuvo.

"%c00120" 3 – 2 "%c00110"
36` [1 - 0] Sergej Volkov
75` [2 - 0] Martin Kushev
76` [2 - 1] Igor Semshov
79` [3 - 1] Ivan Cherenchikov
83` [3 - 2] Maksim Romashchenko

Ž.Karčemarskas ("Dinamo") rungtynėms registruotas buvo, tačiau aikštėje nepasirodė.

"%c00113" 3 – 2 "%c00073"
9` [0 - 1] Aleksandr Kerzakov (11 m.)
13` [1 - 1] Aleksey Medvedev
18` [2 - 1] David Mujiri (11 m.)
43` [3 - 1] David Mujiri (11 m.)
86` [3 - 2] Aleksandr Kerzakov

89` iš aikštės pašalintas E.Hagen ("Zenit").

R.Poškus ("Zenit") žaidė nuo 73-osios minutės, o E.Majus ("Zenit") ir E.Raziulis ("Krylja Sovetov") rungtynėms nebuvo registruoti.

"%c00286" 3 – 1 "%c00074"
19` [1 - 0] Ngasanija Ilongo
39` [1 - 1] Dmitriy Vasiljev
58` [2 - 1] Erik Korchagin
85` [3 - 1] Andrey Poroshin