6 turas: "Zenit" nelaimėtų rungtynių serija tęsiasi © Eurofootball.lt
Šį savaitgalį Rusijos „Premier“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos aštuonerios 6-ojo turo rungtynės. Ir toliau be pralaimėjimų žengia „Rubin“, jau ketvirtų rungtynių iš eilės negali laimėti čempionas „Zenit“, nesėkmingų varžybų seriją galiausiai nutraukė „Spartak“, tuo tarpu du Maskvos derbiai pasibaigė taikiai.

Penktadienį 6-ąjį Rusijos čempionato turą atidarė autsaideriai Jaroslavlio „Shinnik“ ir Maskvos srities „Khimki“. Mačo pradžioje aikštėje vyravo kibi kova ir nei viena komanda greitu tempu nepasižymėjo. Pirmasis pavojingas momentas buvo užfiksuotas 11-ąją minutę, kai „Khimki“ žaidėjas Draganas Blatnjakas baudos smūgiu sudrebino skersinį.

Kitoje aikštės pusėje legionierius iš Latvijos Youris Laizans pabandė užsukti kamuolį į tolimąjį vartų kampą, tačiau jam pritrūko šiek tiek tikslumo. Visgi kėlinio pabaigoje Antonas Khazovas išvedė šeimininkus į priekį tiksliu smūgiu į viršutinį kampą, nepalikdamas jokių vilčių vatininkui Romanui Berezovskiui.

Netrukus „Shinnik“ galėjo padvigubinti savo pranašumą, bet buvęs „Spartak“ klubo saugas Denisas Boyarintsevas įsigudrijo iš 10 metrų nuotolio nepataikyti į vartų stačiakampį. Greitai po pertraukos rezultatas tapo lygus, kai Aleksandro Antipenko uždirbtą 11 metrų baudinį realizavo D.Blatnjakas.

Tučtuojau po dviejų minučių Jaroslavlio futbolininkai persvėrė rezultatą savo naudai – J.Laizanso perdavimą iš krašto „uždarė“ D.Boyarintsevas. Įvykių aikštėje nestigo. 69-ąją minutę į šeimininkų vartus buvo paskirtas dar 11 metrų baudinys, ir dubliu pasižymėjo D.Blatnjakas.

Visgi „Shinnik“ ekipai pavyko dar kartą išsiveržti į priekį ir daugiau savo pranašumo neišeikvoti. Po trijų minučių po keitimo pasirodęs puolėjas Maksimas Buznikinas nuostabiu smūgiu nukreipė kamuolį į pačią vartų „devyniukę“: 3-2.

Šeštadienį pirmąją pergalę per pastarąsias ketverias rungtynes pasiekė sostinės „Spartak“, ne be vargo nugalėjęs „Spartak Nalchik“. Svečiai besibaigiant pirmajam kėliniui buvo atsilikinėtojo vaidmenyje, kai jaunasis saugas iš Moldovos Kazbekas Geterievas „iššovė“ iš toli ir pasiekė tikslą.

Bet po kelių akimirkų Stanislavo Čerčesovo auklėtiniai atstatė „status quo“. Baudos smūgiu pasižymėjo saugas iš Argentinos Cristianas Maidana. Na o 58-ąją minutę „spartakiečių“ puolėjas iš Brazilijos Velitonas tiksliai mušė galva ir atnešė komandai pirmąją pergalę nuo kovo 22-osios dienos.

Tuo tarpu Sankt Peterburgo „Zenit“ rungtynėse Ramenskojėje su vietos „Saturn“ paskutinėmis mačo minutėmis sugebėjo išplėšti tašką. 39-ąją minutę šeimininkus į priekį išvedė brazilų gynėjas Zelao. Svečiai spaudė savo varžovus ir likus žaisti keturias minutes po Andrejaus Aršavino perdavimo rezultatą išlygino Romanas Širokovas.

Ir toliau kelių pirmosios pergalės link negali surasti Olego Blokhino vedami „Moksva“. Šį kartą jie mačą Maskvos derbyje su „Dinamo“ baigė taikiai 1-1. Pirmąjį įvartį vilkint „Dinamo“ marškinėlius 44-ąją minutę į tėvynę iš Ispanijos grįžęs puolėjas Aleksandras Keržakovas, tiksliai pasiuntęs kamuolį į tinklą iš tolimos distancijos. Vis tik tašką šeimininkams atnešė Alexandras Erpurianu, kuris pasinaudojo „baltai-mėlynų“ vartininko Antono Šunino klaida.

Samaros „Krylja Sovetov“ namuose lengvai susidorojo su Tomsko „Tom“. 19-ąją minutę pats sau dovaną 24-ojo gimtadienio proga pasidarė Jevgenijus Savinas, pasižymėjęs po Ruslano Adžindžala perdavimo. Pirmojo kėlinio gale rezultatą padidino nesenstantis Andrejus Tichonovas, o paskutinį žodį tarė Antonas Bobioras.

Kazanės „Rubin“ tapo antruoju klubu per visą Rusijos čempionatų istoriją, kuris sugebėjo laimėti pirmąsias šešerias varžybas. Ankstesnysis rekordas priklausė Maskvos „Dinamo“ ekipai, kuri lygiai taip pat pradėjo sezoną 1995 metais.

„Rubin“ savo namų sienų pagalba minimaliu rezultatu sugebėjo įveikti Permės „Amkar“. Vienintelis įvartis buvo įmuštas 67-ąją minutę. Jaunasis saugas Jevgenijus Baliaikinas prasiveržė kairiuoju kraštu atliko perdavimą kapitonui Sergijui Semakui, kuris tiksliai vienu lietimu nukreipė kamuolį į tinklą.

Dar viename Maskvos derbyje CSKA Lužnikų stadione kovingame mače sužaidė 0-0 su „Lokomotiv“. Abidvi komandos turėjo krūva progų pasižymėti, tačiau taip kamuolio į tinklą ir nė karto nepasiuntė.

Turas pasibaigė Grozne, kur vietos „Terek“ 2-1 įveikė Vladivostoko „Luch_Energia“ nepaisant to, kad 80 minučių rungtyniavo dešimtyje. Nugalėtojų gretose įvarčius mušė Vladislavas Kulikas ir Vladimiras Kuzmičiovas, o svečių komandoje pasižymėjo Igoris Ševčenko.