Šešios didžiausios intrigos prieš naująjį „Premier“ lygos sezoną © ZUMAPRESS com. nuotr.

Rugpjūčio 5 dieną prasidės 2022-23 metų Anglijos „Premier“ lygos sezonas, kuris vyks iki gegužės 28 dienos, su pertrauka lapkričio 13 – gruodžio 25 dienomis dėl vykstančio pasaulio futbolo čempionato.

Prieš „Premier“ lygos startą Eurofootball.lt puslapis išskiria didžiausias pirmenybių intrigas. 

1. Ar „Southampton“ ekipai pasiteisins jaunimo projektas?

„Southampton“ ekipa šį tarpsezonį įsigijo 6 žaidėjus, kurių amžiaus vidurkis yra kiek daugiau nei 21-eri metai. Po tokių pasistiprinimų ši komanda bus viena iš jauniausių „Premier“ lygoje. Bendrai vertinant, komandos amžiaus vidurkis siekia 25,7 metus, tačiau atmetus 40-metį veteraną Willy Caballero amžiaus vidurkis smuktų iki 25. Komanda yra labai jauna ir klausimas, ar tai gali kažkur nuvesti? Galbūt ir gali, tačiau „Southampton“ komanda jau du metus iš eilės flirtuoja su išlikimu, o šiose kovose komandai reikia patirties, kurios šiuo metu „šventieji“ turi mažai. Ralpho Hasenhuttlio ekipoje – vos 5 žaidėjai, kurie yra perkopę 30 metų – tai daug ką pasakantis faktas.

2. Kaip „Premier“ lygoje atrodys Erlingas Haalandas?

Iki šio momento Erlingas Haalandas yra neabejotinai daugiausiai atgarsių susilaukęs „Premier“ lygos naujokas. Norvegų sensacija už ganėtinai protingą sumą (60 milijonų eurų) atvyko į „Manchester City“, tačiau lūkesčiai nuo to nemažės. Pirmas blynas oficialiame mače atstovaujant „miestiečius“ tikrai prisvilo. Prieš „Liverpool“ ekipą „Community Shield“ rungtynėse puolėjas atrodė lyg nesavas, tačiau jo fiziniai duomenys ir greitis neleidžia suabejoti, kad tikruose „Premier“ lygos mačuose Haalandas neturėtų pasimesti. „Manchester City“ taip pat turės prisitaikyti, kadangi pirmą kartą po dviejų metų žais su tikru devintu numeriu aikštėje, nes paskutiniai Aguero metai Mančesteryje buvo jau išlydėjimo turas. Jeigu Haalandui „Premier“ lygoje pasiseks, „miestiečiai“ gali kovoje dėl titulo nuo artimiausių varžovų tiesiog pabėgti.

3. Ar „Newcastle United“ iškovos vietą Europoje?

„Newcastle United“ pajėgumas kelia visiems klausimų. Praeitą sezoną Eddie Howe vyrai užbaigė itin puikiai, galiausiai pasiekdami net 11 vietą. Visgi nereikėtų atmesti varianto, kad emocinė būsena komandoje buvo itin gera po Saudo Arabijos konsorciumo finansinės injekcijos. Šiame transferų lange „šarkos“ kol kas ypatingai nepasistiprino. Tiesa, įsigijo centro gynėją Sveną Botmaną, kuris gali komandos gynybą pakelti į kitą lygį. Ar dabartinės komandos sudėties užteks, norint patekti į Europą? Vargu. Todėl „Newcastle“ toliau ieško galimybių rinkoje ir yra siejami su „Leeds“ saugu Jacku Harrisonu bei „Leicester“ lyderiu James Maddisonu.

Įdomu tai, kad ekipos veiksmus rinkoje kol kas riboja ir FFP („Financial Fair Play“ – finansinio sąžiningumo) taisyklės. Bet kuriuo atveju, šiame transferų lange naują valdžią turintis klubas dar turėtų stiprintis ir tuomet bus aiškiau, ar galima realiai pretenduoti į Europą. Šiuo metu rinkoje įspūdingiau „žaidžia“ „West Ham“ ir „Aston Villa“ ekipos, kurios ir atrodo favoritės dėl tos paskutinės vietos Senajame žemyne. Kita vertus, „Newcastle“ fanai šiais metais jau tikrai gali būti ramūs – dėl išlikimo kovoti nereikės.

4. Kaip pasirodys itin pasistiprinusi „Nottingham Forest“ ekipa su lyderiu Jesse Lingardu?

„Nottingham Forest“ ekipa, ko gero, yra labiausiai intriguojanti „Premier“ lygos naujokė šiame sezone. Po 23 metų į „Premier“ lygą grįžęs legendinis klubas rodo ambicijas ir norą lygoje užsibūti. Žvelgiant į praeitį, paskutiniai du kartai „Premier“ lygoje net praeitame amžiuje „Nottingham“ klubui baigėsi iškritimu. Nauji savininkai nori, kad ši istorija nesikartotų ir tai rodo transferų langas, kuriame buvo įsigyta 12 žaidėjų, o tai dar nėra pabaiga.

Įdomiausias perėjimas – Jesse Lingardas, kuris pasirašė vos vienerių metų kontraktą su „raudonaisiais“. Patyręs puolėjas turėtų būti šios komandos lyderiu ir vesti ekipą į priekį, kaip tai darė „West Ham“ klube 2020-21 sezono antroje pusėje. Bet kuriuo atveju, vienerių metų sutartis su Jesse neatrodo rizikinga, tai labiau atrodo protingas ir pasvertas sprendimas, kurio pasekmių nejaus nė viena pusė. Lingardui – tai šansas dar labiau sužibėti ir užsidirbti dar pelningesnį kontraktą. Tuo tarpu „Nottingham“ ekipa nemokamai įsigijo potencialų komandos lyderį. Beje, reikėtų nepamiršti ir to fakto, kad šią komandą paliko 10 praėjusio sezono žaidėjų, todėl toks masyvus pasistiprinimas transferų rinkoje yra normali proceso dalis, o komandai susižaisti tikrai prireiks laiko.

5. Kuris treneris pirmasis neteks darbo?

Realybes šou „Kuris treneris pirmasis neteks darbo?“ startuos sulyg pirmuoju „Premier“ lygos sezono maču, tačiau jau tokia ta realybė. Čia, visų pirma, reikėtų atsižvelgti į komandas, kurioms praėjęs sezonas buvo nelengvas. Tarp tokių – „Everton“ ir „Leicester City“. Prie komandos vidury sezono prisijungęs Frankas Lampardas gavo visišką pasitikėjimą iš valdžios, tačiau vargu, ar vadovybė norėtų vėl išgyventi kančias, kurias teko patirti praeitą sezoną kovojant dėl išlikimo – to išvengęs Lampardas dar bent vieną sezoną dėl savo ateities turėtų būti ramus. Dėl Brendano Rodgerso ateities taip pat buvo kilę klausimų, tačiau sėkminga sezono pabaiga visas kalbas pritildė, o šiaurės airis toliau treniruoja „lapes“. Tiesa, dabartinis transferų langas komandos fanų tikrai negali įkvėpti ir visi žvilgsniai, prastėjant rezultatams, kryptų į Rodgersą.

Savo dėmesio šiame realybes šou turi susilaukti ir „Premier“ lygos naujokai „Fulham“ bei „Bournemouth“. Tiek Marco Silva, tiek Scottas Parkeris savo klubuose darbuojasi puikiai, tačiau visi žino tą situaciją, kai į „Premier“ lygą sugrižęs klubas žutbūt stengiasi lygoje išlikti ir imasi drastiškų sprendimų. Savu laiku „vyšnios“ Eddie Howe labai vertino, ko negalima pasakyti apie „Fulham“ valdžios pasitikėjimą treneriais. Steve'as Cooperis „Nottingham“ ekipoje dėl savo vietos gali būti pakankamai ramus.

Odds

Galiausiai, žvelgiama į jaunąsias „Leeds“ ir „Southampton“ komandas. „Leeds“ treneris Jesse Marschas jau žino, ką reiškia būti atleistu vidury sezono, kadangi jo projektas „RB Leipzig“ pasibaigė dar neįsibėgėjęs. Tuo tarpu, kitas buvęs Leipcigo ekipos treneris Ralphas Hasenhuttlis su atleidimo gandais bent kartą per pastaruosius du sezonus yra gyvenęs. Čia vėlgi daug kas priklausys nuo to, ar šioms ekipoms grės iškritimas. Prasto žaidimo atveju, komandų savininkai sudvejoti neturėtų, nepaisant trumpo amerikiečio laiko „Leeds“ ekipoje bei „alpių Kloppo“ sukurto šilto ryšio „Southampton“ klube.

Kol kas taip pat nežinoma ir sunku pasakyti, kokią kantrybę „Chelsea“ ir „Newcastle“ nauji vadovai parodytų su Thomasu Tucheliu bei Eddie Howe, jei šiems vyrams nesisektų. Visgi kol kas tarp bukmekerių favoritų yra aukščiau išvardinti treneriai. 

6. Ar gali kažkas kartu su „Liverpool“ ir „Manchester City“ kovoti dėl „Premier“ lygos titulo?

Veikiausiai visi yra susitaikę su tuo, kad dėl titulo vėl kovos „Liverpool“ ir „Man City“, tačiau, ar atsiras tas „juodasis arkliukas“? Tokiu, pagal viską, pretenduoja tapti „Tottenham“ klubas. Praeitą sezoną prie klubo prisijungus Antonio Conte „pentinai“ vidutiniškai rinko po 2 taškus per mačą, per sezoną tai garantuotų 76 taškus. Kitas faktorius yra tas, kad italas prie komandos vairo geriausiai jaučiasi tada, kai yra galimybė apturėti įžymųjį priešsezonį su visais žaidėjais, kuomet žaidėjai, nors ir yra „kankinami“, tačiau puikiai fiziškai yra paruošiami naujajam sezonui. Galiausiai, šiame transferų lange „Tottenham“ solidžiai pasistiprino. Harry Winksą pakeitė „Brighton“ žvėris Yvesas Bissouma, kuris greičiausiai žais startinėje vienuolikėje. Sergio Reguiloną pakeitė vis dar pačiame jėgų žydėjime esantis Ivanas Perišičius. Komandos sudėties gyliui sustiprinti buvo įsigyti Clemenas Lenglet, Djedas Spence'as, Fraseris Forsteris bei Richarlisonas, kuris kainavo 50 milijonų svarų. Žinoma, tokiam klubui kaip „Tottenham“ prireiks ir nemažai sėkmės, norint sėkmingai kovoti su „Man City“ ir „Liverpool“ milžinais.

Galima čia paminėti ir „Arsenal“ klubą, kurio fanai yra itin pozityviai nusiteikę po sėkmingo priešsezonio. Kol kas „kanonieriai“ transferų lange daro teisingus ėjimus, tačiau sudėtį vis dar reikia stiprinti, o prioritetas turėtų būti vienas ir vieninintelis – grįžti į Čempionų lygą. Galbūt vėliau bus galima pagalvoti ir apie „Premier“ lygos titulą. „Chelsea“ ir „Manchester United“ fanai dabar turėtų reikalauti stabilumo. Tiek vienur, tiek kitur valdžioje buvo permainos, jau nekalbant apie rimtus pokyčius žaidėjų bei trenerių tarpe.

Naująjį „Premier“ lygos sezoną Lietuvoje transliuos platforma „Viaplay“.

Straipsnio įvertinimas: 6 1
 • Faustis

  Ronaldo jeigu liktu united tai liudesys visiems, nemanau kad imanoma tam ivykti, cia savizudzio psichologija turetu but ir united ir ronaldo, sita komanda tegali kovot del 6 vietos. Keistw aplamai kad jis sezona prades unitede, reik tiketis iskart prapis jie kad kazkokiu iliuziju iskreiptu neatsirastu

  • -1
 • RK

  Manau vienas iš top klausimų yra ar TenHagas pabaigs sezoną būdamas ManU treneriu.

  • 0
 • Laikas
  Ot To

  1.Ramiai, po sugrizimo i priemier Southamptonas visad zinojo ka daro. Dar net gal baigsis tuom kad ramiai finisuos 12-10 vietoj ir dar parduos pora zaideju uz 80 lemu. 2. PatsHallandas gerai atrodys, bet city tokie veiksmai pardavinejant tokius zaidejus kaip Sterlinga ir Jesusa stipriai atsirugs ir tik deka to kad Poolis pardave Mane ir irgi susilpnejo City vis gali buti vadinami favoritais i PL. 3. Dar teks palaukt minimum sezona, perdaug sausakimsa vien del 1-7 kovojant. Newcastle 9i.

  Miegučio

  • -2
 • Beleka
  Fanas

  Gal kas zino ar rimtai premier lyga rodys Setanta Sports, pacioj tv programoj dar nera, bet internete parasyta jog rodys, ir rode ciampionu lygos atranka gal ir visa sezona rodys ?

  kiek domejausi tai setanta sports ukrainoj tik rodys epl o baltijos salyse toliau rodys la liga

  • 0
 • Kei
  Ot To

  1.Ramiai, po sugrizimo i priemier Southamptonas visad zinojo ka daro. Dar net gal baigsis tuom kad ramiai finisuos 12-10 vietoj ir dar parduos pora zaideju uz 80 lemu. 2. PatsHallandas gerai atrodys, bet city tokie veiksmai pardavinejant tokius zaidejus kaip Sterlinga ir Jesusa stipriai atsirugs ir tik deka to kad Poolis pardave Mane ir irgi susilpnejo City vis gali buti vadinami favoritais i PL. 3. Dar teks palaukt minimum sezona, perdaug sausakimsa vien del 1-7 kovojant. Newcastle 9i.

  Sakai, Liverpool pardave Mane ir susilpnejo.As Manau kad Nunez tikrai pilnai pakeis Mane,bent jau priessezoniniuose macuose,Nunez labai gerai atrode ir jam tinka Liverpool zaidimo stilius

  • 0
 • Faustis

  Ronaldo jeigu liktu united tai liudesys visiems, nemanau kad imanoma tam ivykti, cia savizudzio psichologija turetu but ir united ir ronaldo, sita komanda tegali kovot del 6 vietos. Keistw aplamai kad jis sezona prades unitede, reik tiketis iskart prapis jie kad kazkokiu iliuziju iskreiptu neatsirastu

  • -1
 • RK

  Manau vienas iš top klausimų yra ar TenHagas pabaigs sezoną būdamas ManU treneriu.

  • 0
 • Laikas
  Ot To

  1.Ramiai, po sugrizimo i priemier Southamptonas visad zinojo ka daro. Dar net gal baigsis tuom kad ramiai finisuos 12-10 vietoj ir dar parduos pora zaideju uz 80 lemu. 2. PatsHallandas gerai atrodys, bet city tokie veiksmai pardavinejant tokius zaidejus kaip Sterlinga ir Jesusa stipriai atsirugs ir tik deka to kad Poolis pardave Mane ir irgi susilpnejo City vis gali buti vadinami favoritais i PL. 3. Dar teks palaukt minimum sezona, perdaug sausakimsa vien del 1-7 kovojant. Newcastle 9i.

  Miegučio

  • -2
 • Beleka
  Fanas

  Gal kas zino ar rimtai premier lyga rodys Setanta Sports, pacioj tv programoj dar nera, bet internete parasyta jog rodys, ir rode ciampionu lygos atranka gal ir visa sezona rodys ?

  kiek domejausi tai setanta sports ukrainoj tik rodys epl o baltijos salyse toliau rodys la liga

  • 0
 • Kei
  Ot To

  1.Ramiai, po sugrizimo i priemier Southamptonas visad zinojo ka daro. Dar net gal baigsis tuom kad ramiai finisuos 12-10 vietoj ir dar parduos pora zaideju uz 80 lemu. 2. PatsHallandas gerai atrodys, bet city tokie veiksmai pardavinejant tokius zaidejus kaip Sterlinga ir Jesusa stipriai atsirugs ir tik deka to kad Poolis pardave Mane ir irgi susilpnejo City vis gali buti vadinami favoritais i PL. 3. Dar teks palaukt minimum sezona, perdaug sausakimsa vien del 1-7 kovojant. Newcastle 9i.

  Sakai, Liverpool pardave Mane ir susilpnejo.As Manau kad Nunez tikrai pilnai pakeis Mane,bent jau priessezoniniuose macuose,Nunez labai gerai atrode ir jam tinka Liverpool zaidimo stilius

  • 0
 • Ot To

  1.Ramiai, po sugrizimo i priemier Southamptonas visad zinojo ka daro. Dar net gal baigsis tuom kad ramiai finisuos 12-10 vietoj ir dar parduos pora zaideju uz 80 lemu. 2. PatsHallandas gerai atrodys, bet city tokie veiksmai pardavinejant tokius zaidejus kaip Sterlinga ir Jesusa stipriai atsirugs ir tik deka to kad Poolis pardave Mane ir irgi susilpnejo City vis gali buti vadinami favoritais i PL. 3. Dar teks palaukt minimum sezona, perdaug sausakimsa vien del 1-7 kovojant. Newcastle 9i.

  • -1
 • Ot To

  4.No idea. 5. Kofas Lampardo ryskiai per didelis. Tofffies expectations kaip visad kaip Moyeso laikais o sudetis vel kaip tas balionelis. kur nedziugina. 6. Ramiai, visi Chelsea, Arsenalas ir Tottenham gali issauti. City ir Poolis nesustiprejo, palyginus su praeitu sezonu. O ManU, sorry, bet jei jau taip vaikosi kazkokio de Jongo uz tokia kaina kuris 10im kartu jau sake kad NENORI keltis i sauleta Manchester tai dar grybaus ManU 6oj vietoj pora sezonu. Cia gryna Di Marios situacija. ManU never learn.

  • -2
 • ekspertas

  vienas dalykas tai aiskus - man utd kaip visada susimaus

  • -4
 • Songohanas

  Nebus čia intrigos jokios tarp Liverpoolio ir City. Liveris chokins sezono gale kaip visada taip atiduodamas City premiershipą. City užtat kaip visada chokins CL ir eilinį kartą iškris ketvirtfinaly/pusfinaly kaip visada. O Liverpoolis mano galva yra favoritas laimėt UCL ateinantį sezoną.

  • -2
 • Fanas

  Gal kas zino ar rimtai premier lyga rodys Setanta Sports, pacioj tv programoj dar nera, bet internete parasyta jog rodys, ir rode ciampionu lygos atranka gal ir visa sezona rodys ?

  • +1

Kitos naujienos