8 turas: Čempionato lyderiu tapo “Spartak” © Eurofootball.lt
Pirmasis aštuntojo turo susitikimas įvyko gegužės 5 dieną - susitiko vietos “Zenit” ir Maskvos “Torpedo”. Mačas pasižymėjo geltonųjų kortelių gausa ir baigėsi rezultatu 1-1. “Torpedo” gretose visas rungtynes žaidė M. Samusiovas.

Maskvos “Dinamo”, laukiantis eilinio pastiprinimo iš Portugalijos, pralaimėjo ketvirtą sykį iš eilės. Šeštadienį, žaisdami namuose, “Dinamo” futbolininkai turėjo pripažinti Permės “Amkar” pranašumą rezultatu 1-2.

Antrosios šeštadienio rungtynės vyko taip pat Maskvoje. Maskvos “Lokomotiv” savo aikštėje žaidė su “Rostov” futbolininkais, kurie šiame turnyre pastaruoju metu užima paskutinę vietą ir yra turnyro autsaideriai. “Lokomotiv” didesnių sunkumų žaisdami su “Rostov” nepatyrė ir sutriuškino juos rezultatu 4-0.

Devyniskart Rusijos čempionai Maskvos “Spartak” žaidė išvykoje su Tomsko “Tom”, kuri savo stadione dar nebuvo pralaimėjusi nė vienų rungtynių. Tačiau šį kartą “Tom” minimaliu rezultatu 0-1 teko pripažinti “Spartak” pranašumą. Po šios pergalės Maskvos “Spartak” atsidurė pirmoje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Bene dramatiškiausios šio turo rungtynės vyko Vladikaukaze, kur vietos “Alania” žaidė su Kazanės “Rubin”. Besibaigiant pirmam kėliniui “Rubin” komanda po taiklių D.Ralfo bei A.Skoti smūgių pirmavo 0-2. Prasidėjus antrajam rungtynių kėliniui “Alania” pradėjo žaisti aktyviau ir 55-ąją rungtynių minutę pasižymėjo D. Bazajevas. Tačiau 67-ąją minutę “Rubin” padvigubino skirtumą, bet netrukus vėl pasižymėjo “Alania” žaidėjas D.Bazajevas, o 74-ąją minutę rezultatą išlygino G.Bazajevas.

Nors atrodė, jog rungtynės baigsis taikiai, tačiau su tuo nenorėjo sutikti “Alania” legionierius K. Tudor ir likus penkioms minutėms iki rungtynių pabaigos savo įvarčio dėka išplėšė pergalę “Alania” komandai. Šiose rungtynėse buvo parodytos 7 geltonos kortelės, įvyko du susirėmimai tarp žaidėjų, o taip pat buvo neužfiksuoti du įvarčiai. Po šių rungtynių “Alania” persikėlė į tryliktąją turnyrinės lentelės vietą ir paliko iškritimo zoną.

“Krylja Sovetov” klubas, kuris, kaip kalbama Rusijos spaudoje yra ištiktas finansinės krizės, Samaroje žaidė su Jaroslavlio “Shinnik” klubu, ir matyt norėdamas šiuos gandus tarsi paneigti 11 m. baudinio pagalba savo žiūrovų akivaizdoje nugalėjo svečius. Po šio pergalės R. Poškaus klubas užima šeštąją vietą čempionate.

“Moskva” klubas, po praėjusio turo tapęs čempionato lyderiu, juo išlikti nesugebėjo, nes žaisdamas išvykoje su turnyro debiutantais Grozno “Terek” turėjo tenkintis nulinėmis lygiosiomis.

Tuo tarpu Maskvos “CSKA” bei Ramenskojės “Saturn” rungtynės dėl UEFA taurės finalinių rungtynių yra nukeltos į birželio 15-ąją dieną.

8 turo statistika

“%c00073” 1 – 1 “%c00112”
50’ [1 - 0] Pavel Maresh
63’ [1 - 1] Igor Semshov

E. Majus (“Zenit”) registruotas nebuvo. M. Samusiovas (“Torpedo”) žaidė visas rungtynes.

“%c00110” 1 – 2 “%c00120”
16’ [1 - 0] Semedo Cicero
23’ [1 - 1] Augustin Linkar
52’ [1 - 2] Dmytriy Piatibratov (11 m baudinys)

81’ iš aikštės buvo pašalintas A. Sarkisian (“Amkar”).

Ž. Karčemarskas (“Dinamo”) bei A. Jankauskas (“Amkar”) rungtynėms registruoti nebuvo.

“%c00075” 4 – 0 “%c00115”
50’ [1 - 0] Vadim Evsejev
60’ [2 - 0] Dmytriy Loskov
68’ [3 - 0] Dmytriy Loskov (11 m baudinys)
83’ [4 - 0] Dmytriy Chochlov

“%c00221” 0 – 1 “%c00114”
76’ [0 - 1] Aleksandr Pavlenko

I. Dedura (“Spartak”) žaidė visas rungtynes.

“%c00117” 4 – 3 “%c00074”
10’ [0 - 1] Damani Ralph
45’ [0 - 2] Andres Skoti
55’ [1 - 2] Dzhambulat Bazayev
67’ [1 - 3] Santos Roni
69’ [2 – 3] Dzhambulat Bazayev
74’ [3 - 3] Georgiy Bazayev
85’ [4 – 3] Kristian Tudor

D. Žutautas (“Alania”) žaidė visas rungtynes bei gavo geltoną kortelę už grubų žaidimą, N. Barasa (“Alania”) nežaidė dėl diskvalifikacijos. O. Buitkus (“Rubin”) rungtynėms registruotas nebuvo.

“%c00113” 1 – 0 “%c00076”
58’ [1 - 0] Andriy Kariaka (11 m. baudinys)

R. Poškus (“Krylja Sovetov”) žaidė iki 75-osios minutės ir gavo geltoną kortelę už grubų žaidimą. E. Raziulis (“Krylja Sovetov”) rungtynėms registruotas nebuvo.

“%c00152” 0 – 0 “%c00118”

R. Džiaukštas (“Moskva”) rungtynėms registruotas nebuvo.