A lyga: riteriai prieš nesėkmių seriją bandantį nutraukti "Žalgirį"
Vilniaus „Žalgirio“ klubas yra šalies čempionas ir lyderis, tačiau lažybų bendrovės pirmą kartą šį sezoną nusprendė, kad ne šis legendinis klubas, o A lygos debiutantai „Trakai“ yra rungtynių favoritai. Toks savotiškas pripažinimas buvo suteiktas nepaisant to, kad per ketverias sužaistas rungtynes šį sezoną trakiškiai dar nelaimėjo nei karto.

Šių rungtynių reikšmė milžiniška – laimėjus riteriams, atgytų intriga dėl pirmosios vietos, nes lyderius skirtų vos vienas taškas; laimėjus „Žalgiriui“, jų persvara vėl išaugtų iki septynių taškų.

Penktas bandymas

Riteriai su „Žalgiriu“ šį sezoną žaidė ne tik A lygos pirmenybėse, tačiau ir LFF taurės pusfinalyje, kuriame buvo patirtas skaudžiausias pralaimėjimas.

Per ketverias rungtynes „Trakai“ įmušė du įvarčius ir tris praleido – triskart sužaidė lygiosiomis, kartą pralaimėjo ir nei karto neiškovojo pergalės.

Jurijaus Mamajevo įvartis į „Žalgirio“ vartus buvo pripažintas gražiausiu turo įvarčiu, o Dmitrijus Koubas po pelnyto įvarčio, įmitavęs futbolo žiūrovą, sulaukė 2,5 milijono peržiūrų youtube kanale.

Serija

Antrojo rato viduryje pergalę prieš „Šiaulius“ iškovoję „Trakų“ futbolininkai, pradėjo pergalių seriją, kuri jau pasiekė septynias. Per tą laiką riteriai praleido vos vieną įvartį.

Po tryliktojo turo „Žalgiris“ prieš „Trakus“ pirmavo“ vienuolikos taškų skirtumu, tačiau ta paskutinė atkarpa šalies čempionams nebuvo tokia sėkminga, kaip riteriams.

Pertrauka

Penkias savaites be oficialių rungtynių išgyvenę „Trakai“, praėjusį sekmadienį sutriuškino Gargždų „Bangą“. Prieš tai buvo sužaistos dvejos draugiškos rungtynės – 0:1 pralaimėta Suvalkų „Wigry“ ekipai bei 1:0nugalėtas „Klaipėdos granitas“.

Žalgiriečiai pertraukos neturėjo, nes jų laukė Čempionų lygos atranka su Zagrebo  „Dinamo“, kuri, kaip dabar žinome, susiklostė nesėkmingai.

Įvertinimas

Prieš šias rungtynes abiejų ekipų treneriai negailėjo gražių žodžių savo varžovams.

Andrius Skerla „Žalgiris“: „Iš šių metų patirties žinome, kad „Trakai“ yra komanda, kurią labai sunku įveikti. Mano manymu, šiuo metu jie yra viena geriausių ekipų A lygoje“.

Edgaras Jankauskas „Trakai“: „Visi suprantame, kad nepaisant mūsų gero žaidimo, „Žalgiris“ vis tiek yra šių rungtynių favoritas“.

Mikrodvikova

Vytautas Lukša prieš Liną Pilibaitį. Šie žaidėjai pasirinkti dėlto, kad ir vienas, ir kitas tarpusavio rungtynėse turėjo puikiausius šansus pasižymėti, tačiau jais nepasinaudojo. L.Pilibaitis pirmose rungtynėse galva iš kelių metrų smūgiavo šalia vartų. V.Lukša savo progą praleido pirmose LFF taurės rungtynėse, kai iš kelių metrų nepataikė į tuščius vartus.

Orų prognozė

Rungtynių metu sinoptikai prognozuoja 31 laipsnio karštį, giedrą ir dviejų metrų per sekundę pietryčių vėją. Tai bus antras kartas šį sezoną, kai kėlinio viduryje teisėjas bus priverstas skelbti atsivėsinimo pertraukėlę.