A lyga: "Žalgiris" išvargo pergalę prieš autsaiderę "Dainavą" (VIDEO)

Čempiono titulą užsitikrinęs Vilniaus „Žalgiris“ nepersistengė rungtynėse prieš absoliučią „SMScredit.lt A lygos“ autsaiderę Alytaus „Dainavą“. Prieš rungtynes žadėjusi pramogą, sostinės komanda neišnaudojo gausybės progų ir savo savo sirgalius pamalonino dviem taikliais smūgiais antrajame kėlinyje, kurių užteko eilinei pergalei pasiekti – 2:0 (0:0).

Rungtynes čempionai pradėjo nestandartine sudėtimi. Treneris Marekas Zubas į aikštę išleido vos antrąsyk čempionate žaidusį Aldą Korsaką, gynybos linijoje Algio Jankausko partneriu tapo Artūras Žulpa. Nežiūrint į tai, „Žalgiris“ iškart užgulė svečių vartus.

Pirmosios progos laukti ilgai neteko. „Žalgiris“ privalėjo išsiveržti į priekį jau 9-ąją minutę, bet taiklumo pritrūko Krisčiui Andreou po tikslaus V.Šilėno perdavimo. Vėliau tuo, kad pataikė teisiai į  į vartininką Kornelijų Timofejevą, negalėjo patikėti Linas Pilibaitis, sulaukęs to paties V.Šilėno juvelyriškai tikslios dovanos iš kairiojo krašto.

Kėlinio viduryje aikštės šeimininkų atakos aštrėjo. Pavojingai iš toli smūgiavo Paulius Janušauskas ir Mantas Kuklys, į vartus greitos atakos metu nepataikė Edvinas Baniulis. Antras rungtynes starto vienuolikėje pradėjęs jaunasis puolėjas pasiuntė kamuolį į vartų tinklą 33-ąją minutę, pataisydamas L.Pilibaičio smūgį, bet buvo užfiksuota nuošalė.

<iframe width="500" height="323" src="//www.youtube.com/embed/6ptAnXqcias" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Gausiomis pajėgomis prie savo vartų išsirikiavusi „Dainava“ dukart galėjo „pagauti“ vilniečius kontratakų metu, bet abiem atvejais nepasisekė Renaldui Stankevičiui. Kartą vienas prieš Aivarą Bražinską iššokęs alytiškis per toli atleido kamuolį, leisdamas jį perimti vartus palikusiam vartininkui, o kėliniui baigiantis puolėjas smūgiu pažeme apmaudžiai nepataikė į tolimą kampą.

Iškart po pertraukos daugiausiai grėsmės „Dainavos“ vartams kėlė aukšti perdavimai į baudos aikštelę, kai gerų progų smūgiais galva neišnaudojo L.Pilibaitis ir A.Žulpa. „Žalgirio“ treneriui į aikštę metus naujas pajėgas, jos kuriam laikui išderino čempionų žaidimą. Kamuolį vilniečiai kontroliavo, bet nieko pavojingo nesukūrė.

Apsipratęs su įvykusiais taktiniais pakeitimais, kėlinio viduryje „Žalgiris“ prie alytiškių vartų sukūrė tikra pirtį, kuri galiausiai baigėsi įvarčiu. Iš pradžių dusyk nepasisekė rezultatyviausiam čempionų žaidėjui L.Pilibaičiui. Kartą jis pasiuntė kamuolį į virpstą, vėliau – smūgį iš poros metrų sugebėjo atremti K.Timofejevas. Vargus prie „Dainavos“ vartų pagaliau užbaigė po keitimo aikštėje pasirodęs Serge Nyuiadzis. Legionierius iš Prancūzijos atsidūrė R.Leliūgos smūgiuoti kamuolio kelyje ir pataisė trajektoriją, nukreipdamas jį į vartus bei išvesdamas vilniečius į priekį.

Iki tol kėlinyje jokių progų nesurezgę alytiškiai galėjo išlyginti rezultatą 80-ąją minutę po vienintelio kampinio prie „Žalgirio“ vartų, bet gynėjas Sergio Uyi kovodamas su varžovu iš aštraus kampo smūgiavo pro šalį.

Gausybės progų iki tol nerealizavęs L.Pilibaitis savo vis tik pasiekė 86-ąją minutę, vienu lietimu „uždaręs“ tikslų S.Nyuiadzio perdavimą iš kairės. Tai buvo 15-asis vilniečio įvartis sezone, kuriuo saugas pasivijo antroje snaiperių klasifikacijos vietoje esantį pakruojiškį Ričardą Beniušį.

Paskutinę mačo minutę kone pirmuoju lietimu aikštėje pasirodęs Favouras Aniekanas galėjo sušvelninti rezultatą, bet neišnaudojo puikaus Antonio Seppe perdavimo ir nesėkmingai pabandė perkelti kamuolį per neapdairiai vartus palikusį Aivarą Bražinską.